Neretai tenka išgirsti prieštaringų nuomonių dėl agurkų auginimo šiltnamyje, o ypač, kartu su pomidorais. Šios lietuvių pamėgtos daržovės, turi specifinių poreikių apie kuriuos reikėtų žinoti, norint sulaukti gausaus derliaus.

Pirmiausia, reikia atkreipti dėmesį ar Jūsų pasirinkta agurkų veislė tinkama auginti šiltnamyje. Prieš įsigydami sėklas – skaitykite aprašymą arba klauskite pardavėjo.

Savidulkes agurkų veisles galima sodinti tiek šiltnamyje, tiek lauke. Joms nėra būtinos bitės, kurios ne taip jau dažnai užsuka į šiltnamius. Visoms kitoms hibridinėms veislėms reikalingas žiedų apdulkinimas, tačiau ne visas galima auginti šiltnamyje, kai kurios gerai auga tik lauke.
Daugumą paprastųjų agurkų (Cucumis sativus L.) rūšių galima sodinti tiek šiltnamyje, tiek lauke. Jie tinkami rauginimui, konservavimui bei atsparūs miltligei ir kitoms, ant pakuotės nurodytoms ligoms. Tačiau visada atkreipkite dėmesį ar tikrai galima sodinti šiltnamyje, nes yra paprastųjų trumpavaisių ir ilgavaisių agurkų veislių skirtų tik auginimui lauke.

Kokiomis sąlygomis reikėtų auginti agurkus šiltnamyje?

Galbūt esate girdėję, kad skersvėjis, per aukšta temperatūra ir išdžiūvusi žemė yra didžiausi agurkų priešai? O gal net ne kartą esate nukentėję nuo šių nepalankių sąlygų? Pasak specialistų, agurkus reikia ypatingai saugoti. Rekomenduojama šiltnamyje įrengti orlaides, nes toks vėdinimas būtų palankiausias. Stebėti, kad lapai nesiliestų su stikline ar plėvelės siena, nes gali nudegti. Esant 15 ar žemesnei pliusinei temperatūrai lauke, reikėtų orlaides uždaryti.

Šiltnamyje auginamus agurkus reikia rišti prie vielų ar špagato virvių, kad jie stiebtųsi į viršų ir gautų užtektinai šviesos. Jeigu pastebite pageltusį ar ligos pažeistą lapą, būtinai pašalinkite, kad neužkrėstų kitų.

Anot profesionalių daržininkų, agurkų geriau neauginti su pomidorais, nes skiriasi jų poreikiai bei palankios sąlygos. Pavyzdžiui, pomidorams tinka skersvėjai, o agurkams – ne. Tačiau daugelis nepaiso šių dalykų ir augina kartu, žinoma, susidurdami su mažesnėmis ar didesnėmis ne itin maloniomis pasekmėmis.