Agurkų sėja pagal mėnulį

 

Dažnas lietuvis turbūt neįsivaizduoja savo mitybos raciono be agurkų. Maždaug nuo gegužės mėnesio turgavietėse ir prekyvietėse vilioja šių žalių daržovių aromatas, nes ūkininkai jau nuo kovo mėnesio triūsia šildomuose šiltnamiuose. Žinoma, agurkų parduotuvėse galima įsigyti visus metus, tačiau jie nėra tokie skanūs, kaip užauginti šiltuoju metų sezonu Lietuvos ūkiuose.

Vis tik patys skaniausi agurkai yra išauginami savame ar artimųjų darže. Tuomet esame tikri dėl jų ekologiškumo ir naudos sveikatai.

Kada palankiausia sėti, kad sulauktumėte gausiausio derliaus?

Turbūt jau pastebėjote ar bent esate girdėję, kad mėnulis lemia visų augalų vystymosi raidą? Reikėtų įsidėmėti, kad nuo jaunaties daržovių ir visos augmenijos syvai bei energija teka iš apačios į viršų. Todėl agurkų sėklas sėjant po pirmųjų jaunaties dienų galima tikėtis gausiausio derliaus.

Mėnuliui augant ir pilnaties laikotarpiu, palanku pikiuoti bei puoselėti šaknis. Jos šiuo periodu intensyviausiai maitinamos. Tačiau nepamirškite, kad stiebai ir lapai itin jautrūs.

Kiekvienais metais agurkų sėjai palankios dienos skiriasi, todėl vertėtų atsižvelgti ne tik į mėnulio fazę, bet ir specializuotuose mėnulio kalendoriuose nurodytas datas. Jos apskaičiuojamos pagal mėnulio paras ir zodiako ženklus.

Žinoma, mėnulis nepadės, jei įsigysite nekokybiškas sėklas ar daiginimo žemė bus netinkama. Taip pat ir priežiūra yra labai svarbi.

Taigi, pirmiausia:

  • • Atidžiai atrūšiuokite pernykštes, jei esate pasiruošę, arba nusipirkite kokybiškų sėklų;
  • • Įsigykite šviežios, agurkų daiginimui paruoštos žemės ar substrato;
  • • Sėkite į durpines ar kitus auginimui tinkamas daigyklas;
  • • Pasėję uždenkite plėvele ir kol sudygs, nepamirškite vėdinti.

Sėkmingam sėklų dygimui svarbu tinkama patalpos temperatūra (21 – 28 laipsniai šilumos). Jei nuspręsite sėti tiesiai į tinkamai paruoštą dirvą, sulaukite ne tik tinkamos mėnulio fazės, bet ir kol baigsis šalnos – gegužės ar birželio mėnesio.