Ar moliugai bijo šalčio?

Ruduo be spalvoto moliūgų derliaus - beveik ne ruduo. Pastaruoju metu jie labai išpopuliarėjo. Šios ryškiaspalvės daržovės ne tik labai dekoratyviai atrodo, bet ir yra puikus karotino bei įvairių vitaminų šaltinis. Tai tikras maistinių skaidulų bei antioksidantų lobynas. Apie jų naudą žmogaus organizmui galima prirašyti ne vieną lapą. Maistui vartojamas tiek moliūgo minkštimas, tiek sėklos, tiek lapai ir net žiedai. Jų formų, dydžių bei spalvų įvairovė tiesiog stebina.

Jei Jums reikia moliūgo greitam naudojimui, rinkitės neperaugusį, t. y. skinkite jį tada, kada norite iš jo kažką gaminti. Ilgesniam laikymui ar dekorui tinka tik biologiškai subrendę moliūgai. Tai nustatyti labai paprasta. Perbraukite nagu per moliūgo odelę ir žiūrėkite, ar lieka žymė (ant subrendusio moliūgo odelės jos neliks). Kad moliūgas yra subrendęs taip pat praneša jo visiškai sumedėjęs kotelis ir sodri spalva.

Moliūgų derlių imkite prieš šalnas. Tam tinkamas laikas yra nuo rugpjūčio pabaigos iki spalio pabaigos, atsižvelgiant į oro sąlygas. Tai rudeninė, tačiau šilumą mėgstanti daržovė. Palikite jiems 10-15 cm ilgio vaiskočius ir laikykite gerai vėdinamoje apie 10 laipsnių šilumos patalpoje. Stambių veislių moliūgus palikite saulėje kokiai savaitei, kad sukietėtų žievė.

Jei matote, kad kai kurie jų dar nesunokę, nepergyvenkite. Sunokti jie sėkmingai pabaigs patalpoje. Per žiemą moliūgus laikykite lentynose arba dėžėse taip, kad jie nesiliestų vienas su kitu. Skindami moliūgus, pasistenkite jų niekaip nepažeisti. Juos nuplaukite, nuvalykite dirvos likučius. Visa tai padės jiems kuo ilgiau išsilaikys.

Apibendrinant, jei norite per žiemą valgyti skanius moliūgus bei išsaugoti juos iki pat pavasario, jų derlius turi būti nuimtas kuo vėliau, bet nesulaukus pirmųjų šalnų.