Žiedinių kopūstų sodinimas

Kopūstai žiediniai sodinami skirtingai, priklausomai nuo vietos, kur bus sėjami: šiltnamyje, lauke, ar balkone, planuojate sodinti daržoves, tuomet nuo pasirinktos veislės. Kopūstai žiediniai sodinami pavasarį, po šalnų. Renkantis ankstyvą, vidutinio ankstyvumo ar vėlyvą rūšį – išsiskirs ne tik sodinimas ir laikas, bet ir kiti ypatumai, pavyzdžiui, auginimo sąlygos, bet ir vegetacijos periodas, dygimas, o vaisiai vienas nuo kito skirsis forma, dydžiu, spalva, aukščiu.

Kaip paruošti sodinimui, kada geriausia, kaip teisingai ar kokį mėnesį tikslingai sėjami kopūstai žiediniai, reikėtų laikantis nurodytų terminų bei instrukcijų, kuriuos galite rasti ant sėklų pakelio nugarėlės. Ten nurodomas gylis, atstumai, kuriais sodinamos sėklos, taip pat saulę ar pavėsį mėgsta augalas. Sėklas daiginti galite specialiuose durpių puodeliuose arba paletėse.

Tinkamas metas, kuomet kopūstai žiediniai gali būti sėjami – priklauso nuo veislės. Kopūstai žiediniai, kaip ir kiekviena daržovė, reikalauja pakankamo apšvietimo, purios ir derlingos žemės, kuri lengvai praleistų vandenį ir jo netelktų paviršiuje, taip pat daiginimui svarbi oro temperatūra.

Kelerius metus iš eilės vienoje vietoje sodinamos tos pačios daržovės nualina dirvą. Joje prisiveisia kenkėjų, daržovių ligų sukėlėjų, taip pat padaugėja kai kurių piktžolių. Tad kiekvienos rūšies kopūstai žiediniai toje pačioje vietoje gali būti sodinami tik po 3, 4 ir ne greičiau kaip po 2 metų.

Dažnai norint išvengti kenkėjų ar įvairių ligų, augalai sėjami pagal mėnulį, manoma, kad jis turi įtakos sėkmingam daržovių augimui.