Barkodas: 4779030312433  
 
Kiekis: 8s.

Darželinė petunija Double Cascade Burgundy

Gausiai žydi iki šalnų.  Didžiulis 13 cm, purėtas, gvazdiką primenantis žiedas. Tinka lysvėms, bordiūrams, balkonų ir palangių dėžutėms apsodinti ir auginti vazonuose. Gerai auga saulėtoje vietoje, sunkioje dirvoje. Sudygsta per 10 - 16 dienų.

Deluxe garden – aukščiausios kokybės gėlių sėklos. Šiom sėklom būdingos sąvybės:

  • paskatintas sėklų daigumas,
  • granuliuotos sėklos,
  • apdorotos sėklos.

petunija, petunijos, petunijų sėklos, darželinė petunija, darželinių petunijų, darželinės petunijos sėklos

Dėmesio! Petunijų, torenijų sėklos yra apdorotos trąšomis (apvalkalu), jas suspaudus jos pavirsta į „miltus“. Pati petunijų, torenijų sėkla labai mažytė (vos juodas taškiukas), gali nesimatyti aiškiai, tad visą pakelio turinį reikia suberti į dirvą. Suspaudus sėklas - jų daigumas nesumažėja.

4772032008021
2013-02-11

Charakteristikos

Spalva
Violetinė
Sodinimo mėnesiai
Kovas
Vasaris
Žydėjimo mėnesiai
Birželis
Gegužė
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Augalo aukštis
21 - 40 cm
Lotyniškas pavadinimas
Petunia x hybrida
Tinkama naudoti
augalai alpinariumam
Auginimo sąlygos
Auginama ant palangės
Auginama lauke
Auginama namuose
Saulėta
  • 9 svarbios sodininkystės tendencijos 2023 metais

    2023 m. dominuos žydintys kambariniai augalai, žolelių sodai ir džiovintos gėlės.

    Tikimasi, šiais metais sodininkai, labiau nei bet kada anksčiau, sodininkaus atsižvelgdami į gamtą ir aplinką, nes ši tendencija kasmet vis labiau plinta. Daugiausia dėmesio skiriama planetai draugiškai sodininkystei. Toliau populiarės naujoviški tvarūs auginimo būdai, skatinamas laukinių gyvūnų lankymasis savo sklype ir vandens taupymas.

    Daugės raudonskruosčių obuolių, kurie dėl aukštos praėjusios vasaros temperatūros tapo saldesni ir dar sodresnės spalvos. Sode dominuos raudonų, violetinių ir geltonų atspalvių mišinys. 2023 metų spalva: Viva Magenta – ryški, šalta, rausvai raudona.

    1. Žydintys kambariniai augalai

    Prognozuojama, kad 2023 m. klestės neįprasti žydintys egzotiniai augalai (pvz. Juka), įskaitant Cymbidium ir Dendrobium orchidėjas.

    2. Regeneracinė sodininkystė

    Labai svarbu sukurti tinkamas buveines, kuriose laukiniai gyvūnai rastų prieglobstį ir maisto. 2023 m. vis daugiau sodininkų ieškos aplinkai draugiškų komposto alternatyvų. Populiarės žalioji trąša (sideratai, pvz. garstyčios), kuri papildo dirvožemį maistinėmis medžiagomis bei suteikia buveinių ir maisto laukinei gyvūnijai.

    3. Sodininkystė tampa technologine sritimi

    2023 m. sodininkystė taps skaitmeninė - Prognozuojama, kad sodininkystės entuziastai internete dalysis informacija apie tai, kas vyksta jų sklype, dalyvaus virtualiuose kursuose, planuos ir sodins naudodamiesi programėlėmis. Nesvarbu, ar esate tikras sodo mylėtojas, ar tiesiog mėgstate gėles - tai suteiks papildomos naudos - bus galima sudaryti augalų sveikatos problemų žemėlapius ir formuoti mokslinių tyrimų projektus.

    4. Žolelių sodai

    Šviežios, darže užaugintos žolelės yra būtinos kiekvieno sodininko virtuvėje. 2022 rudenį, palyginti su 2021 m., žolelių sėklų paieškos išaugo beveik 600 proc., o tarp ieškomų veislių populiari klasika - mėtos ir kalendros. Žolelės - tai pigus ir paprastas būdas patiekalams suteikti papildomo skonio. Daugumą prieskoninių žolelių lengva auginti iš sėklų. Žoleles galima sėti kovo-balandžio mėn. patalpose ir balandžio-rugpjūčio mėn. lauke. Daugelis prieskoninių žolelių yra ištvermingos ir daugiametės, todėl jų derlius kasmet gerėja.

    5. Klimatui atsparūs sodai

    Po vasaros karščių ir sausros sodininkai ieškos būdų, kaip ateityje apsaugoti savo erdves nuo ekstremalesnių klimato sąlygų. Populiarūs bus žvyruoti sodai ir „xeriscaping“ (kserioplanavimas) (sodai, sukurti taip, kad ateityje būtų kuo mažiau laistoma), tačiau besikeičiantis klimatas nebūtinai reiškia visiškai kitokią sodų išvaizdą. Sodininkai gali atlikti keletą pakeitimų, kad išsaugotų tą patį įspūdį, pavyzdžiui, gausaus laistymo reikalaujančius augalus pakeis į mažiau reiklesnius.

    6. Vejos keitimas

    Šių metų darbotvarkėje daug dėmesio skiriama vejoms, nes tikimasi, kad sodininkai leis pakraščiuose augti „natūraliai pievai“ - su žolelėmis ir gėlėmis. Griežtai nupjauta veja, be piktžolių - nėra itin palanki laukiniams gyvūnams ir vabzdžiams, todėl ryški 2023 m. tendencija - "gobeleninės vejos". Lengvai sėjama, ją sudaro žemai augantys, tarpusavyje susipynę žydintys augalai, pavyzdžiui, kraujažolės ir juodgalvės, bei žemos laukinių gėlių pievos su vietiniais augalais, pavyzdžiui, geltonosiomis raktažolėmis ir rugiagėlėmis.

    Augalai, kuriuos kai kurie žmonės laiko piktžolėmis, pavyzdžiui, kiaulpienės ir dilgėlės, yra labai naudingi vabzdžiams. Prognozuojama, kad užuot juos išnaikinę, žmonės juos priims dėl jų "gebėjimo įsilieti į žaliąją aplinką".

    7. Žaliasis kraštovaizdis

    Dėl sparčiai augančių kietųjų kraštovaizdžio formavimo priemonių kainų, sodininkai savo sklypą papildys dekoratyviniais augalais. Populiarėja mirtos, žaliosios sienos, gyvatvorės ir vandens telkiniai.

    8. Džiovintos gėlės

    Džiovintos gėlės ir toliau karaliauja kaip viena iš karščiausių namų dekoro tendencijų - ir jos nesitraukia. 2023 m. tikėkitės, kad džiovintos ir sausos gėlės žaviai papildys kambarius puokštėmis, vainikais ar girliandomis. Tarp populiarėjančių tradicijų, įgūdžių ir amatų - natūralūs dažai, šienavimas ir žoliavimas.

    9. Nemylimos gamtos apkabinimas

    Daržininkai domisi tradiciškai nepopuliariomis gyvūnijos rūšimis, dėl netikėtos jų teikiamos naudos. Sulaukiama vis daugiau užklausų apie tai, kaip paskatinti savo soduose gausiau apgyvendinti laukinių vabzdžių, bestuburių, kurie praeityje patys buvo vadinami sodo priešais, kad jie atsikratytų labiau varginančiomis rūšimis. Tai vapsvos, kurios naikina vikšrus, šliužai, padedantys perdirbti pūvančias medžiagas, ir amarai, kurie yra maistas tokioms mėgstamoms rūšims kaip boružėlės, laumžirgiai ir lakštingalos.

  • GRANULIUOTOS PETUNIJŲ SĖKLOS. KODĖL VERTA RINKTIS SPECIALIAI APDOROTAS SĖKLAS?


    Artėja pavasaris ir gėlių sėjos bei sodinimo laikas, vienos iš pirmųjų gėlių, kurių daiginimu reikia pasirūpinti – tai petunijos. Jei norite žiedais grožėtis gegužę, petunijų sėklas sėti reikia jau sausio pabaigoje ar vasario mėnesį. Šiai sėjai siūlome išbandyti itin unikalias ir geresnius rezultatus duodančias granuliuotas ir specialiai apdorotas petunijų sėklas.

    Granuliuotos ir apdorotos sėklos – kas tai?

    Sėklų granuliavimas – tai sėklų formos deformacija, kai pakeičiama sėklos forma bei dydis, o kartu pagerinamas sėjimo procesas. Sėklos yra padengiamos augimą skatinančiomis ir nuo ligų apsaugančiomis medžiagomis, todėl iš granuliuotų sėklų išaugę daigai yra stipresni ir atsparesni ligomis bei kenkėjams. Todėl nereikia rūpintis papildomomis priemonėmis, apsaugančiomis augalus nuo ligų ir kenkėjų.

    Sėklų apdorojimas – procesas, kai sėklų paviršius yra padengiamas specialiu apvalkalu, kuris yra sudarytas iš standartinio fungicidų mišinio ir augimą skatinančių medžiagų. Apvalkalas tolygiai pasiskirsto ant visų sėklų, tokios sėklos yra be žalingų sveikatai medžiagų, todėl sėklas liečiant rankomis, sumažėja kenksmingumas.

    Granules suspaudus, jos subyra į miltus, tačiau nereikia išsigąsti ir visą pakelio turinį suberti į žemę.

    granuliuotos seklos

    Granuliuotos petunijų sėklos

     

    Kuo pasižymi petunijos?

    Petunijos mėgstamos, nes ilgai žydi, galima rinktis iš plataus spalvų ir formų asortimento, petunijas nesudėtinga auginti, jas lengva prižiūrėti. Petunijos žydi tais metais, kai yra pasėjamos. Be kita ko, puikiai auga balkonuose, pakabintuose vazonuose ir pan.

    Petunijos gali būti dauginamos sėklomis arba šakelėmis, bet specialistai rekomenduoja dauginti sėklomis, o, svarbiausia, kasmet sėti naujas sėklas. Nors petunijos yra daugiametės gėlės, bet jau antraisiais metais petunijos žydės ne taip gražiai, žiedų bus mažiau, jie nebus tokie ryškūs, todėl dažnai šios gėlės yra auginamos kaip vienmetės.

    petunijų sėklos

     Negranuliuotos petunijų sėklos ( seklos dydis ~1mm).

    Petunijų dauginimas sėklomis

    Sėklas daigams auginti reikia rinktis itin kokybiškas, nes tik iš tokių sėklų išaugs ryškios petunijos dideliais žiedais. Labai svarbu petunijų sėklas pasėti labai tolygiai. Ant viršaus užberti žemių nereikia.

    Pasėjus reikia uždengti plėvele, kurią reikia kasdien nuimti ir leisti žemėms išsivėdinti. Laistyti reikia vandeniu ir, geriausia, su kalio permanganato arba kitu tirpalu. Laikyti 22–24 °C temperatūroje. Kai daigai sudygsta, juos geriausia laistyti lengvai apipurškiant, nes petunijų daigai yra labai jautrūs. Kai išauga 2–4 lapeliai, daigus išretinkite ir susodinkite į atskirus indelius, ten laikykite iki sodinimo į dirvą.

    Taigi, artėja pavasaris, o su juo – ir spalvos sode, todėl, kad spalvos džiugintų kuo anksčiau, reikia pradėti planuoti ne tik daržovių, bet ir gėlių sėją. Vienos iš pirmųjų gėlių, kurių sėja reikia rūpintis – tai petunijos. Kad gėlės būtų kokybiškesnės, atsparesnės ligoms ir kenkėjams, išbandykite granuliuotas ir specialiai apdorotas sėklas. 

  • Vienmečių gėlių auginimas ir priežiūra: ką reikia žinoti apie surfinijas ir petunijas

    Surfinijos ir petunijos — tai vienmečiai, dekoratyviniai augalai. Abi gėlių rūšys pasižymi įstabaus grožio žiedais, kurie būna įvairiausių spalvų: nuo akinamai baltų iki ryškiai rožinių ir raudonų. Dėl savo grožio ir puošnumo surfinijos ir petunijos puošia daugelio namų kiemus, balkonus ir terasas. Surfinijos ir petunijos gausiausiai žydi nuo gegužės mėnesio iki spalio vidurio.

    Trumpa gėlių charakteristika

    Petunija nuo surfinijos skiriasi gana nežymiai. Surfinija yra svyrantis augalas. Tuo tarpu, petunijos pasižymi dideliais žiedais, sukrautais ant kero arba išsišakojusių stiebų. Lietuvoje labai mėgstamos smulkiažiedės, stambiažiedės, miniatiūrinės, svyrančios ir garbanotosios petunijos. Petunijų žiedai minkšti, jautrūs stipriam lietui ar vėjui. Surfinijos, priešingai savo kompanionėms, yra atsparesnės oro sąlygoms. Tai yra dėl jų ilgų, tvirtų stiebų, kurie gali išaugti net iki 2 metrų ilgio. Tiek petunijos, tiek surfinijos mėgsta saulėtą, šviesią vietą. Augdamos pavėsyje yra ne tokios dekoratyvios, mažiau žydi.

    Kur sodinti ir kaip prižiūrėti

    Dėl galingos šaknų sistemos surfinijos sodinamos į gilius vazonus arba medinius lovelius. Tiek surfinijos, tiek petunijos sėjamos iš sėklų, sausio-vasario mėnesiais. Balandžio mėnesį, jau paūgėjusius daigus galima pradėti pratinti ir prie lauko sąlygų. Abi gėlių rūšys mėgsta derlingą dirvą. Šios gėlės geriausiai auga velėnos, lapų ir žemės mišinio, durpių bei stambaus upės smėlio mišinyje santykiu — 2:2:1:1. Gėles būtina tręšti! Dėl gausaus ir intensyvaus žydėjimo surfinijos ir petunijos mėgsta trąšas, todėl bent kartą per savaitę reikėtų patręšti augalus specialiomis trąšomis žydintiems augalams.

    Gėlėms reikalingas gausus laistymas. Petunijos bei surfinijos turi galingą šaknų sistemą, todėl būtina tinkamai aprūpinti jas vandeniu. Šioms gėlėms labiausiai tinka minkštas ir drungnas vanduo. Surfinijas ir petunijas reikia laistyti gausiai, geriausia laistyti rytais ir vakarais, kai saulė dar nepakilusi arba jau nusileidusi.

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS