GRANULIUOTOS PETUNIJŲ SĖKLOS. KODĖL VERTA RINKTIS SPECIALIAI APDOROTAS SĖKLAS?


Artėja pavasaris ir gėlių sėjos bei sodinimo laikas, vienos iš pirmųjų gėlių, kurių daiginimu reikia pasirūpinti – tai petunijos. Jei norite žiedais grožėtis gegužę, petunijų sėklas sėti reikia jau sausio pabaigoje ar vasario mėnesį. Šiai sėjai siūlome išbandyti itin unikalias ir geresnius rezultatus duodančias granuliuotas ir specialiai apdorotas petunijų sėklas.

Granuliuotos ir apdorotos sėklos – kas tai?

Sėklų granuliavimas – tai sėklų formos deformacija, kai pakeičiama sėklos forma bei dydis, o kartu pagerinamas sėjimo procesas. Sėklos yra padengiamos augimą skatinančiomis ir nuo ligų apsaugančiomis medžiagomis, todėl iš granuliuotų sėklų išaugę daigai yra stipresni ir atsparesni ligomis bei kenkėjams. Todėl nereikia rūpintis papildomomis priemonėmis, apsaugančiomis augalus nuo ligų ir kenkėjų.

Sėklų apdorojimas – procesas, kai sėklų paviršius yra padengiamas specialiu apvalkalu, kuris yra sudarytas iš standartinio fungicidų mišinio ir augimą skatinančių medžiagų. Apvalkalas tolygiai pasiskirsto ant visų sėklų, tokios sėklos yra be žalingų sveikatai medžiagų, todėl sėklas liečiant rankomis, sumažėja kenksmingumas.

Granules suspaudus, jos subyra į miltus, tačiau nereikia išsigąsti ir visą pakelio turinį suberti į žemę.

granuliuotos seklos

Granuliuotos petunijų sėklos

 

Kuo pasižymi petunijos?

Petunijos mėgstamos, nes ilgai žydi, galima rinktis iš plataus spalvų ir formų asortimento, petunijas nesudėtinga auginti, jas lengva prižiūrėti. Petunijos žydi tais metais, kai yra pasėjamos. Be kita ko, puikiai auga balkonuose, pakabintuose vazonuose ir pan.

Petunijos gali būti dauginamos sėklomis arba šakelėmis, bet specialistai rekomenduoja dauginti sėklomis, o, svarbiausia, kasmet sėti naujas sėklas. Nors petunijos yra daugiametės gėlės, bet jau antraisiais metais petunijos žydės ne taip gražiai, žiedų bus mažiau, jie nebus tokie ryškūs, todėl dažnai šios gėlės yra auginamos kaip vienmetės.

petunijų sėklos

 Negranuliuotos petunijų sėklos ( seklos dydis ~1mm).

Petunijų dauginimas sėklomis

Sėklas daigams auginti reikia rinktis itin kokybiškas, nes tik iš tokių sėklų išaugs ryškios petunijos dideliais žiedais. Labai svarbu petunijų sėklas pasėti labai tolygiai. Ant viršaus užberti žemių nereikia.

Pasėjus reikia uždengti plėvele, kurią reikia kasdien nuimti ir leisti žemėms išsivėdinti. Laistyti reikia vandeniu ir, geriausia, su kalio permanganato arba kitu tirpalu. Laikyti 22–24 °C temperatūroje. Kai daigai sudygsta, juos geriausia laistyti lengvai apipurškiant, nes petunijų daigai yra labai jautrūs. Kai išauga 2–4 lapeliai, daigus išretinkite ir susodinkite į atskirus indelius, ten laikykite iki sodinimo į dirvą.

Taigi, artėja pavasaris, o su juo – ir spalvos sode, todėl, kad spalvos džiugintų kuo anksčiau, reikia pradėti planuoti ne tik daržovių, bet ir gėlių sėją. Vienos iš pirmųjų gėlių, kurių sėja reikia rūpintis – tai petunijos. Kad gėlės būtų kokybiškesnės, atsparesnės ligoms ir kenkėjams, išbandykite granuliuotas ir specialiai apdorotas sėklas.