moliūgas, moliūgo sėklos, moliūgų sėkla, moliūgai

Barkodas: 4779018789677  
Kiekis: 2 g  

moliūgai ,,Atlantic giant"

Viena iš stambiausių moliūgų veislių. Šie moliūgai vidutiniškai užaugina 20-45 kg svorio vaisius, bet užauga iki 100 kg ir daugiau.  Minkštimas oranžinis, puikaus skonio ir tekstūros.

Moliūgams tinka lengvos priemolio ar priesmėlio dirvos, nuo vėjo apsaugotos vietos. Moliūgų vegetacijos periodas 100-110 dienų. Moliūgai užauga iki 100 kg ir daugiau. Keras labai vešlus, vienas augalas gali užimti 10 m2 plotą. Jam reikia labai daug drėgmės ir maisto medžiagų. Kad moliūgai užaugtų didesni, ant kero paliekamos tik 1-2 užuomazgos.

Lot. Cucurbita maxima L.

- IV-V, 2-3 cm;

- V-VI, 100x100 cm;

- V-VI, 2-3 cm;

- VIII-IX;

4779018789677
2012-02-03

Charakteristikos

Sodinimo mėnesiai
Balandis
Birželis
Gegužė
Lotyniškas pavadinimas
Lot. Cucurbita maxima L.
Derlius
Derlius IX mėn
Derlius VIII mėn
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Auginama šiltnamyje
Saulėta
  • Moliūgai — svarbiausi faktai apie auginimą ir priežiūrą

    Moliūgai (lot. Cucurbita) yra moliūginių šeimai priklausantys vienmečiai augalai. Nors moliūgai kilę iš Pietų Amerikos, tačiau yra populiarūs visame pasaulyje. Moliūgai iš kitų augalų išsiskiria savo vaisių dydžiu. Priklausomai nuo veislės, moliūgas gali išaugti net iki 70 kg. ir didesni. Dažniausiai moliūgai skirstomi į tris grupes: kietažievius, didžiuosius ir kvapiuosius. Populiariausios moliūgų veislės yra „Atlantic giant“, „Gele Reuzen“, „Pink banana jumbo“, „Otylia H“ ir „Big max“.

    Ruduo be spalvoto moliūgų derliaus - beveik ne ruduo. Pastaruoju metu jie labai išpopuliarėjo. Šios ryškiaspalvės daržovės ne tik labai dekoratyviai atrodo, bet ir yra puikus karotino bei įvairių vitaminų šaltinis. Tai tikras maistinių skaidulų bei antioksidantų lobynas. Apie jų naudą žmogaus organizmui galima prirašyti ne vieną lapą. Maistui vartojamas tiek moliūgo minkštimas, tiek sėklos, tiek lapai ir net žiedai. Jų formų, dydžių bei spalvų įvairovė tiesiog stebina.

    Kaip moliūgai sėjami ir auginami?

    Moliūgai geriausiai auga trąšioje, humusingoje ir purioje dirvoje. Moliūgai mėgsta šilumą, todėl juos auginti reikėtų nuo vėjų apsaugotoje, saulėtoje ir šiltoje vietoje. Optimaliausia temperatūra moliūgų auginimui yra apie 26 °C. Moliūgai jautrūs šalnoms, todėl sėjami pakankamai vėlai — gegužės viduryje, dirvai įšilus apie 12-15 °C. Moliūgai sėjami į 5-6 cm. duobutes, paliekant didesnius iki 60 cm. tarpus. Norint sulaukti ankstyvo derliaus, sodinami iš anksto išauginti daigai. Jie sodinami birželio viduryje paliekant erdvius 1 metro tarpus. Jeigu dirva, kurioje auga moliūgai, nėra pakankamai derlinga, galima ją patręšti praėjus 7–10 dienų nuo daigų pasodinimo arba trims savaitėms po sėjos. Tam tinka vandens ir perpuvusio mėšlo tirpalas arba kompleksinės trąšos su mikroelementais. Moliūgai greičiau auga, kai stiebai, ant kurių užsimezgę vaisiai, sutrumpinami, virš vaisiaus paliekant 4-6 lapus. Auginant stambiavaisius moliūgus, ant augalo paprastai paliekama po 3-4, o norint užauginti ypač stambius vaisius – tik 1-2 užmegztus vaisius.

     

    Jei Jums reikia moliūgo greitam naudojimui, rinkitės neperaugusį, t. y. skinkite jį tada, kada norite iš jo kažką gaminti. Ilgesniam laikymui ar dekorui tinka tik biologiškai subrendę moliūgai. Tai nustatyti labai paprasta. Perbraukite nagu per moliūgo odelę ir žiūrėkite, ar lieka žymė (ant subrendusio moliūgo odelės jos neliks). Kad moliūgas yra subrendęs taip pat praneša jo visiškai sumedėjęs kotelis ir sodri spalva.

    Derliaus nuėmimas.

    Moliūgų derlių imkite prieš šalnas. Tam tinkamas laikas yra nuo rugpjūčio pabaigos iki spalio pabaigos, atsižvelgiant į oro sąlygas. Tai rudeninė, tačiau šilumą mėgstanti daržovė. Palikite jiems 10-15 cm ilgio vaiskočius ir laikykite gerai vėdinamoje apie 10 laipsnių šilumos patalpoje. Stambių veislių moliūgus palikite saulėje kokiai savaitei, kad sukietėtų žievė. Jei matote, kad kai kurie jų dar nesunokę, nepergyvenkite. Sunokti jie sėkmingai pabaigs patalpoje. Per žiemą moliūgus laikykite lentynose arba dėžėse taip, kad jie nesiliestų vienas su kitu. Skindami moliūgus, pasistenkite jų niekaip nepažeisti. Juos nuplaukite, nuvalykite dirvos likučius. Visa tai padės jiems kuo ilgiau išsilaikys. Apibendrinant, jei norite per žiemą valgyti skanius moliūgus bei išsaugoti juos iki pat pavasario, jų derlius turi būti nuimtas kuo vėliau, bet nesulaukus pirmųjų šalnų.

          

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS