ŽIEMA: KODĖL REIKIA PASIRŪPINTI PAUKŠTELIAIS?


Lietuvoje žiemoja apie 70 paukščių rūšių, kurie yra prisitaikę gyventi mūsų klimato sąlygomis, tačiau paspaudus šaltukui ir žemei apsiklojus sniego danga, Lietuvoje žiemoti likusiems paukšteliams išgyventi gali būti per sunku. Todėl mūsų pareiga – jais pasirūpinti, nes jie rūpinasi mūsų miškais, sodais ir daržais.

Kuo naudingos zylės, geniai, žvirbliai ir kiti paukščiai?

Pagrindinė ir didžiausia sparnuočių nauda – tai kenkėjų naikinimas: žiemą paukščiai sulesa apie 90 proc. įvairių medžių...

KOVA SU GRAUŽIKAIS: SAUGOME DERLIŲ IR MEDELIUS


Šaltuoju metų laiku visi nori šilumos, ne išimtis – ir graužikai, ypač pelės ir žiurkės: jos ieško šilumos ir maisto, kad lengvai sulauktų pavasario. Gaila, kad jų šilta ir maistu aprūpinta vieta dažnai yra mūsų namai, rūsiai arba kitos patalpos, kuriose laikome maisto atsargas žiemai. Kaip apsisaugoti nuo graužikų arba su jais kovoti, jei vis dėlto pastebėjote apgraužtas daržoves?

Kaip apsaugoti daržoves?

Nuėmę daržovių derlių šviežiomis daržovėmis, pavyzdžiui, bulvėmis, morkomis, kopūstais, burokėliais, svogūnais, česnakais ir kt. dar galime mėgautis ir žiemą, jei tinkamai jas sandėliuojame. Tačiau koks nusivylimas aplanko, kai tinkamai pasirūpiname daržovių sandėliavimu per žiemą, tačiau vieną...

PLANUOJAME KITŲ METŲ SĖJĄ: KAS SVARBIAUSIA?


Planavimas visada veda tikslesnio, kokybiškesnio tikslo link, sėjos planavimas – ne išimtis. Pasibaigus šių metų sezonui, užauginus ir nuėmus šių metų derlių pats laikas planuoti kitų metų
daržovių ir gėlių sėją: sudaryti sėjos planą, auginimo ir priežiūros grafiką, iš anksto pasirūpinti sėklomis. Nuo ko reikėtų pradėti ir kas svarbiausia kitų metų sėjos planavime? Ir kokią naudą jis, apskritai, duoda?

Kaip pasirinkti vietą sėjai?

Sėja, pirmiausia, apima daržo vietos ir tipo parinkimą, dirvos...

VĖLYVOJO RUDENS DARBAI ŠILTNAMYJE: KAS SVARBU?


Šiltnamis – statinys prie namų, kur sezono metu visada smagu užsukti, nes akys raibsta nuo auginamų daržovių ir žalumynų. Tačiau atėjus rudeniui, kai vaizdas šilnamyje tampa nebe toks gražus, ten norisi užsukti gerokai rečiau. Tačiau svarbu nepatingėti ir paskirti pusdienį šiltnamio paruošimui žiemai. Tai geriausia daryti spalio pabaigoje arba lapkričio pradžioje, kai nurenkate paskutinius pomidorus, paprikas ir salotas.

Pašalinkite augalų liekanas

Pirmiausia, ką turite padaryti – tai...

KAIP PARUOŠTI KAMBARINES GĖLES ŽIEMAI?


Spalis ir lapkritis – patys pavojingiausi mėnesiai kambarinėms gėlėms, nes šiuo metu sparčiai trumpėja natūralios šviesos trukmė, dėl įjungto šildymo sausėja oras, patalpos yra rečiau ir trumpiau vėdinamos, o temperatūra visą parą palaikoma mažiau daugiau vienoda. Visos šios priežastys lemia, kad kambarinės gėlės suprastėja, apmiršta, neretai net žūsta. Kad to būtų galima išvengti, derėtų atkreipti dėmesį į svarbiausias priežiūros taisykles.

Temperatūros ir šviesos poreikis

VEJOS PJOVIMO SEZONO PABAIGA: KAIP PARUOŠTI VEJĄ ŽIEMAI?

 

Graži ir išpuoselėta veja – tikras pasididžiavimas, todėl veja rūpintis reikia visais metų laikais. Nors daugiausiai laiko ir dėmesio vejos priežiūrai skiriame vasarą, nereikia pamiršti ir rudens, ypač vėlyvojo. Būtent spalis ir lapkritis yra mėnesiai, kai ateina laikas veją paruošti žiemoti. Kaip tai padaryti ir į ką atkreipti dėmesį?

Paskutinis vejos pjovimas

Spalio pabaigoje arba lapkričio pradžioje nuo medžių jau nukrenta didžioji dauguma lapų, o tai signalizuoja, kad jau laikas...