Prieskoniniai augalai ant palangės

Neturint nuosavo kiemo ar sodo, užsiimti rimta daržininkyste vargu ar pavyks, tačiau šį bei tą žalio bei naudingo galima užsiauginti ir bute ant palangės. Jeigu norite turėti tokį “palanginį” mini darželį, jam puikiai tiks įvairios prieskoninės žolelės. Jas auginti galima ištisus metus, jos gražiai atrodo tinkamai parinktuose vazonėliuose ar kitokiuose indeliuose ir puikiai pasitarnauja tada, kai norisi kokio šviežio žalio lapelio į sriubą, troškinį ar arbatą. Ypatingai šios žolelės vertingos žiemą, kai žalumos ima stigti tiek mūsų mitybai, tiek mūsų akims. Žinoma, parduotuvėse šviežių žalumynų dabar galima nusipirkti ištisus metus, bet dažnai būna, kad reikia tik šakelės ar lapelio. Specialiai juk nevažiuosite jo pirkti. O ir žymiai smagiau, kai galima turėti savo sėtų ir augintų. Tereikia ištiesti ranką palangės link bei nusiskinti. Ar ne puiku?

Namuose puikiai auga bazilikai, mėtos, rozmarinai, raudonėliai, čiobreliai, šalavijai, krapai, laiškiniai česnakai, petražolės, daržiniai builiai, citrinžolės, ramunėlės ir levandos. Įkurdinkite juos simpatiškuose vazonėliuose ir išdėliokite ant palangės virtuvėje. Ne viena šeimininkė tikrai namuose yra užsiauginusi ir svogūnų laiškų. Kaip matote, pasirinkimas ganėtinai didelis.

Žoleles galite daiginti iš sėklų arba nusipirkti jau sudygusių vazonėliuose. Jų rasite beveik visuose prekybos centruose, o sėklos pardavinėjamos sėklų ir sodo prekių parduotuvėse. Ypatingai vertos dėmesio tos žolelės, kurios gali būti vartojamos ir kaip prieskoniai, ir kaip arbatžolės. Tai melisa, mėta, čiobrelis, katžolė. Ryte tereikės užvirinti vandens, įmesti į jį šviežių žalių lapelių ir štai, ypatingai skani bei kvapni arbata jau paruošta. Visi, kas ragavo tokios, ką tik skintų lapelių arbatos, paliudys, jog jos ir skonis, ir kvapas, ir net spalva visai kitokia nei džiovintos pirktinės.