Baziliko sėklos

Bazilikas – prieskoninis augalas, itin vertinamas kulinarijoje. Kvapnusis bazilikas kilo iš egzotiškųjų Pietų Azijos šalių, tačiau laikui bėgant pasklido po visą pasaulį. Bazilikai dažniausiai naudojami kaip prieskoniniai augalai, tačiau neretai būna naudojami ir patiekalų puošimui. Lietuvoje bazilikas taip pat labai mėgiamas. Bazilikas naudojamas gaminant klasikinį pesto, tinka picoms, sriuboms, troškiniams, salotoms, makaronų padažams, žuvies ir mėsos patiekalams. Be to, šis prieskonis puikiai dera su pomidorais. Bazilikas maloniai kvepia, kvapas gerai išsilaiko ir prieskonį išdžiovinus. Bazilikų yra įvairių rūšių, vienų kvapas primena muskato riešuto kvapą, kitų gali priminti gvazdikėlius ar lauro lapus ir pan.

Kadangi baziliko sėklos auga itin greitai ir nėra jautrios dirvožemiui, prieskoninį augalą galima užsiauginti tiek lauke, tiek ir ant palangės. Geriausiai ir sparčiausiai baziliko sėklos auga, kai oro temperatūra yra apie 25°C. Bazilikus geriausia sodinti į derlingą ir purų substratą. Svarbu, kad būtų palaikoma drėgmė, bet neperliejama – vanduo substrate negali kauptis. Skurdžiame substrate augančius bazilikus reikėtų tręšti. Naudokite organines trąšas, jos sveikos tiek augalui, tiek mums, vartotojams.

Bazilikas dažniausiai vartojamas kaip prieskonis ar įvairių patiekalų pagardas, tačiau baziliko sėklos turi ir gydomųjų galių. Juose gausu eterinių aliejų ir maistingųjų medžiagų, kovojančių su kvėpavimo takų ligomis ir karščiavimu, o vitaminas C gerina širdies darbą ir mažina kraujospūdį. Nedidelis augalas, tačiau toks vertingas!

Mūsų internetiniame kataloge bazilikų sėklos parduodamos už kiekvienam prieinamą kainą, tad tinkamą bazilikų veislę išsirinksite apžiūrėję nuotraukas, kuriose pavaizduota augalo išvaizda, tikslus rūšies pavadinimas. Paspauskite ant nuotraukos ir susipažinkite su augalo sodinimo, auginimo ir priežiūros ypatumais bei kita detalesne informacija. Parduodamoms bazilikų sėkloms kataloge, taikome įvairias akcijas, nuolaidas, todėl bazilikus galite pirkti pigiai – ne tik sutaupysite, bet ir auginsite kokybišką, naudingą ir sveiką augalą!