Šalavijų sėklos

Vaistinis šalavijas – prieskoninis, aromatinis, medingas, dekoratyvus ir vaistinis augalas. Žiedai violetiniai ar violetiniai žydri. Šalavijai kilę iš Pietų Europos, tačiau šiomis dienomis auginami daugelyje pasaulio valstybių. Šalavijas yra dekoratyvinė prieskoninė žolė, tačiau itin vertinama ir dėl savo gydomųjų savybių.

Šalavijų sėklos gerai saulėtoje vietoje, humusingoje žemėje. Dauginamas sėklomis, kurios anksti pavasarį sėjamos į dėžutes. Šie augalai yra jautrūs drėgmės pertekliui, tačiau per ilgesnėms sausroms taip pat. Dirva turėtų būti patręšta mėšlu ir mineralinėmis trąšomis.

Šalavijų sėklų ir stiebų ekstraktai bei nuovirai turi dezinfekuojamąjį poveikį, skatina greitą žaizdų gijimą. Šalavijas naudojamas ir kvėpavimo takų ligų gydymui, spuogų naikinimui. Kaip maisto pagardas ir prieskoninė žolelė šalavijas auginamas lauko darželiuose ir vazonėliuose ant palangės. Šie augalai mėgsta saulę, todėl šalavijo sėklos turėtų būti sėjamos saulėtose, sausose vietose, molingoje, kalkingoje žemėje. Šalavijų sėklos toje pačioje vietoje gali augti 5–7 metus.

Šalavijas puikiai tinka įvairiems mėsos, žuvies patiekalams ar salotoms pagardinti. Dėl dekoratyvios išvaizdos ir malonaus kvapo šalaviją galima auginti gėlių darželiuose, balkonuose ir lauko terasose.
Šalavijų sėklas pirkite mūsų internetinėje parduotuvėje – užtikriname parduodamų šalavijų sėklų kokybę! Šalavijų sėklas galite sodinti ir laikyti tiek balkone, tiek gėlyne, o žiemos periodu – ant palangės. Tad šis augalas ne tik papuoš Jūsų darželį ar vazoną virtuvėje ant palangės, bet ir paskanins įvairius mėsos patiekalus, žuvį, salotas, o vertingi nuovirai, arbatos – išgydys nuo daugelio ligų.

Mūsų internetiniame kataloge šalavijų sėklos parduodamos už kiekvienam prieinamą kainą. Reikiamą šalavijų rūšį išsirinksite apžiūrėję nuotraukas, kuriose pavaizduota augalo išvaizda, spalva ir pavadinimas. Paspauskite ant nuotraukos ir susipažinkite su augalo sodinimo, auginimo ir priežiūros subtilybėmis. Parduodamoms šalavijų sėkloms kataloge, taikome įvairias akcijas, tad šalavijus pirkite pigiai – ne tik sutaupote, bet ir auginate kokybišką ir stiprinantį sveikatą augalą!