Petunijos

Pietų Amerikoje randama 35 rūšių petunijų. Tai bulvinių augalų šeimos augalas. Artimi giminaičiai: pomidorai, bulvės, tabakas. Lapais ir žiedais ši gėlė panaši į tabaką, dėl panašumo taip ir pavadinta. Petun prancūzų kalboje apibendrina tabako augalą, kuris kilo iš Pietų Amerikos indėnų kalbos žodžio pety.

Natūralioje aplinkoje petunija yra daugiametis augalas, tačiau pas mus Lietuvoje auginamas kaip vienmetis, pražystantis pasėjimo metais. Rudenį įnešus petuniją į šildomas patalpas, galima ją išlaikyti kitam sezonui, taip pat ir dauginti.

Petunijų yra įvairių rūšių, galite rinktis iš smulkiažiedžių, stambiažiedžių, svyrančių, purėtų žiedų, dvispalvių, vienspalvių. Jeigu norite, jog petunijos gausiai žydėtų, jas reikia laikyti šviesioje vietoje, be to, petunijas bent pora kartų per savaitę būtina tręšti skystomis kompleksinėmis trąšomis, kuriose gausu kalio.

Mūsų internetiniame kataloge petunijų sėklos parduodamos už itin gerą kainą, tiksinčią kiekvienam daržininkui! Reikiamą petunijos rūšį išsirinksite apžiūrėję nuotraukas, kuriose tiksliai pavaizduota augalo išvaizda, spalva ir pavadinimas. Paspaudę ant nuotraukos, galite susipažinti su augalo sodinimo, auginimo ir priežiūros ypatumais. Parduodamoms petunijų sėkloms kataloge, taikome įvairias akcijas, todėl petunijas, galite įsigyti pigiai ir greitai. Ne tik sutaupysite, bet ir džiaugsitės spalvingais augalais!