Šalavijai

Šalavijai yra daugiamečiai, stipriai kvepiantys puskrūmiai. Stiebas status, šakotas, plaukuotas, prie pamato išauga daug trumpų, lapuotų ūglių. Žiedai violetinės arba violetiniai žydros spalvos. Žydi birželio–liepos mėnesiais, sėklos subręsta rugpjūčio mėnesį. Šalavijo vaisius – kiaušiniškas, rutuliškas, rudas, su tamsiais dryžiais riešutas.

Šalavijai gerai auga saulėtoje vietoje ir humusingoje dirvoje. Šalavijų sėklos sodinamos anksti pavasarį į šiltadaržius arba dėžutes. Sudygsta per 10–12 dienų. Šie augalai jautrūs drėgmės pertekliui, tačiau ilgesnėms sausros taip pat.

Vaistinių šalavijų preparatai vartojami kaip uždegimą slopinanti, sutraukianti priemonė, kvėpavimo takų ligoms gydyti, gerklei skalauti užkimus, pavilgams, aplikacijoms ant burnos gleivinės ar sunkiai gyjančių žaizdų, taip pat gydant reumatą, gausų prakaitavimą, nervų ligas.

Siūlome pirkite kokybiškas šalavijų sėklas mūsų internetinėje parduotuvėje. Parduodame ne tik vaistinių šalavijų sėklas, bet ir vienmečių, raudonžiedžių šalavijų sėklas, todėl parduodamas šalavijų sėklas rinkitės pagal rūšį, pavadinimus, pateiktas nuotraukas ir detalius aprašymus. Sėkloms nuolat taikome įvairias akcijas, todėl pasinaudokite gera kaina: pigiai ir vos kelių mygtukų paspaudimu pirkite šalavijų sėklas internetu.