Barkodas: 4779018787253  
Kiekis: 2 vnt.  


Rytinės lelijos
ACAPULCO


Šių lelijų aukštis - 100 cm, sodinimo gylis - 15 cm. Lelijų svogūnėliai sodinami 30 cm atstumu.

Sodinimo vieta: pavasaį ir vasarą žydinčios svogūninės gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.

Grunto tipas: tinka visų rūšių, ne per drėgnas gruntas. Esant reikalui galima pridėti humuso.

Priežiūra: iš karto po sodinimo palaistyti ir nuolatos palaikyti drėgmės lygį. Pavasarį žydinčias gėlės saugoti nuo šalnų po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaio 0°C temperatūroje.

Atrama: aukštai išaugančias svogūnines gėles augimo metu rekomenduojama paremti.

EB kokybė

lelija, lelijų svogūnėliai, lelijų daigai

4779018787253
2012-02-24

Charakteristikos

Lotyniškas pavadinimas
Lilium Oriental
Spalva
Purpurinė
Sodinimo mėnesiai
Balandis
Gegužė
Kovas
Rugpjūtis
Rugsėjis
Žydėjimo mėnesiai
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Augalo aukštis
61 cm ir daugiau
Tinkama naudoti
augalai alpinariumam
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Pusiau pavėsis
Saulėta
  • RUOŠIAMĖS SODINTI PAVASARINES SVOGŪNINES GĖLES

      

    Pavasarinės svogūninės gėlės – tai gėlės, žydinčios vasaros pabaigoje–rudens pradžioje. Pavasarinėmis gėlėmis jos vadinamos ne dėl žydėjimo, o dėl sodinimo laiko. Būtent pavasaris yra tinkamiausias metas sodinti tokias svogūnines gėles kaip kardeliai, lelijos, jurginai, kalijos, kanos. Į ką atkreipti dėmesį, kaip paruošti dirvą ir svogūnėlius sodinimui?

    Kada sodinti pavasarines svogūnines gėlės?

    Pastaraisiais metais darosi vis sunkiau tiksliai įvardinti mėnesį, kada yra tinkamiausias metas sodinti vienas ar kitas pavasarines svogūnines gėles. Vienais metais kovo pabaiga yra tinkama sodinti, o kitais – žemė gali būti padengta sniego danga, o įšalas dar laikytis dirvoje. Todėl geriausia yra sekti orus ir dirvos temperatūrą ir svogūnėlius sodinti, kai dirva 10–12 cm gylyje jau būna įšilusi iki 10 °C. Dažniausiai tokią temperatūrą dirva pasiekia balandžio mėnesį.

    Kaip paruošti dirvą?

    Svogūninės gėlės geriausiai auga perkastame, patręštame ir susigulėjusiame dirvožemyje, labai svarbu palaikyti optimalų dirvos drėgnumą, pasirinkti šviesią ir nuo vėjų apsaugotą vietą. Pirmiausia, reikia gerai palaistyti dirvą, nes tai skatina geresnį svogūnėlių įsišaknijimą. Toliau svarbu pasirinkti tinkamą sodinimo gylį ir atstumus tarp svogūnėlių.

    Geriausia yra svogūnėlius sodinti pagal jų dydį. Mažesnius svogūnėlius reikėtų sodinti ne taip giliai kaip didesnius. Įprastai, kardelių svogūnėliai sodinami 5–15 cm, lelijų – 20–25 cm, jurginų – 15 cm, kalijų – 10 cm, o kanų – 20 cm gylyje. Išimtis – baltoji lelija: jos svogūnėliams užtenka vos 3–5 cm gylio.

    Taip pat reikia žinoti, kad svogūninės gėles vienoje vietoje gali augti ne vienerius metus, todėl, jei pernai jos gausiai žydėjo vienoje vietoje, šiemet jas galite sodinti toje pačioje vietoje.

    Kaip paruošti pavasarinių svogūninių gėlių svogūnėlius?

    Pavasarinių svogūninių gėlių sodinimui reikia pradėti ruoštis jau dabar, nes likus 2–3 savaitėms iki sodinimo reikia svogūnėlius nulukštenti, t. y., pašalinti sausus lukštus. Labai svarbu tai daryti atsargiai ir nepažeisti pačių svogūnėlių ir daigų, kurie ant kai kurių svogūnėlių jau gali būti išdygę.

    Prieš sodinimą būtina atidžiai apžiūrėti kiekvieną peržiemojusį svogūnėlį ir sodinimui ruošti tik sveikus. Specialistai rekomenduoja prieš sodinimą svogūnėlius pamerkti į 0,1 proc. fungicido tirpalą. Pamerkti reikėtų ir naujai nupirktus svogūnėlius. Mirkyti reikėtų 18–24 val., o tada iš karto sodinti.

    Taigi, jau pats laikas įsigyti pavasarinių gėlių svogūnėlius arba apžiūrėti iškastus rudenį ir stebėti orus bei dirvos temperatūrą. Artėja dirvos bei svogūnėlių paruošimo ir jų sodinimo laikas. Nepavėluokite ir vasarą bei rudenį grožėkitės įvairiausiais kardelių, lelijų, jurginų, kalijų, kanų žiedais.

     Kardelių asortimentas

     Jurginų asortimentas

     Lelijų asortimentas

     

  • Lelijų auginimas ir priežiūra

    Lelija – tai lyg kiekvieno gėlyno karalienė – šios gėlės rūšių yra virš šimto, todėl kiekviena augalų mylėtoja gali išsirinkti jai pačią mieliausią lelijų rūšį. Lelijos yra simboliškos gėlės, kurios figūruoja daugybėje dainų ir meno kūrinių. Tai skaistumo, dorovės ir šviesos gėlė, kurią verta auginti kiekvieno gėlyno ar sodo savininkui.


    Lelijos yra daugiametės svogūninės gėlės. Svogūnėliai yra įsodinami į žemę, o gražiausius žiedus vienoje vietoje krauna apie 5 metus, todėl praėjus šiam laikotarpiui patariama svogūnėlius persodinti į kitą vietą. Kitu atveju svogūnėliai pradės gausiau daugintis ir lapija vešės labiau negu patys gėlės žiedai.

    Lelijoms patinka nepermirkęs, tačiau drėgnas ir derlingas dirvožemis. Taip pat didelis privalumas, jeigu gėles pasodinsite vietoje, kurią gerai pasiekia saulė ir šiluma. Pavasarį reikėtų dirvožemį mulčiuoti ir patręšti mineralinėmis trąšomis.

    Lelijų auginimas nėra sudėtingas – tereikia tinkamai ir geroje dirvoje pasodinti svogūnėlius. Augančią gėlę mažiau puls ligos, jeigu prieš sodindami svogūnėlius juos pamirkysite kalio permanganato tirpale. Švelnios rožinės spalvos kalio permanganato tirpalu palieti gėles siūlome ir kiekvieną pavasarį. Norėdami itin rūpestingai prižiūrėti šias nuostabias gėles, galite įsigyti ir specialiai lelijoms skirtų trąšų, kuriomis augalą taip pat palepintumėte pavasarį. Šios gėlės labai nemėgsta dirvožemyje nusistovėjusio vandens, todėl turėkite tai omenyje rinkdamiesi lelijų sodinimo vietą (nesodinkite įduboje, o geriau pakalnėje).

    Lelijos žiedus sukrauna liepos mėnesį ir net nuskintos gali gan ilgą laiką džiuginti pamerktos į vazą. Atėjus rudeniui ir augalui nuvytus, reikia gėlės kotelius nupjauti palei žemę, o dirvožemį pamulčiuoti. Taisyklingai prižiūrint šias gėlas, lelijų auginimas gali būti tikras malonumas.

    Tiems, kurie gyvena mieste ir neturi galimybės auginti šių gėlių lauke, gali išbandyti lelijų auginimą vazone. Tokiu atveju gėlę reikėtų laikyti šviesioje vietoje, gryname ore, o lelijai sukrovus žiedus reikėtų parišti stiebą, kad šis nenusvirtų ir nelūžtų. Vasarą vazoną reikėtų būtinai išnešti į saulėtą balkoną, tuomet lelija sukraus puošniausius žiedus.

    Šie augalai ne tik maloniai džiugins akį ir papuoš Jūsų gėlyną – lelijų žiedus galima įvairiomis progoms įteikti artimam žmogui ir nesibaiminti, kad jie netrukus nuvys.

     

  • Lelijos svogūnėliai

    Lelijos - vienos seniausių dekoratyvinių augalų, laikomos karališkomis gėlėmis (pasaulyje auginamos daugiau nei 3000 metų). Nepaisant jų taurios prigimties, tai lengvai prižiūrimi augalai, puikiai augantys lengvoje, derlingoje bei laidžioje dirvoje, saulėtoje ar iš dalies šešėlio pridengtoje vietoje. Nemėgsta dirvos paviršiuje užsistovėjusio vandens.

    Tai svogūninės gėlės. Jų svogūnėliai sodinami rudenį arba ankstyvą pavasarį. Savo žiedų taureles lelijos atveria liepos mėnesį. Šiuo metu lelijų veislių yra labai daug ir įvairių spalvų žiedlapiais (senosios rūšys buvo baltažiedės), todėl tik Jūsų skonis apsprendžia, kaip atrodys Jūsų lelijų darželis.

    Lelijų svogūnėlius rinkitės sveikus, gražius, didelius. Sodinkite juos gylyje, maždaug tris kartus didesniame nei paties svogūnėlio aukštis (kai kur nurodoma, kad tai yra 20-25 cm) ir palikdami 10-15 cm tarpelius tarp jų. Taip svogūnėliai turės pakankamai erdvės dauginimuisi. Prieš sodinimą rekomenduojama palaikyti svogūnėlius silpname kalio permanganato tirpale. Tai padės išvengti ligų ir apsaugos nuo grybelio. Jei randate svogūnėlį, kuris Jums atrodo įtartinas, geriau meskite jį šalį, nes sergantis ar pradėjęs pūti svogūnas gali užkrėsti aplinkinius savo kaimynus.

    Kad lelijų svogūnėliai dirvoje jaustųsi kuo smagiau, pavasarį dirvą aplink juos verta mulčiuoti bei patręšti mineralinėmis trąšomis, o kai paviršiuje pasirodys daigeliai, palieti juos rožinės spalvos kalio permanganato tirpalu bei papurenti dirvą. Purenkite atsargiai, kad nepažeistumėte lelijų svogūnėlių, nes jos gali atsisakyti žydėti tais pačiais metais.

    Vienoje vietoje lelijos auga ir žydi apie 5 metus. Vėliau jų svogūnėliams ima stigti vietos, nes jie “vaikuojasi”. Taigi, kas 5 metus reikalingas persodinimas. Vienas didžiausių šių gėlių privalumų yra tas, kad jos gana lengvai dauginasi, išaugindamos naujus “dukterinius” svogūnėlius šalia senųjų. Tai reiškia, kad tinkamai prižiūrimas ir mylimas Jūsų lelijų darželis ne tik nuostabiai žydės bei kvepės, bet ir kasmet plėsis.

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS