Narcizai – svaiginančio kvapo ir grožio pavasarinės svogūninės gėlės, plačiai auginamos soduose, parkuose, darželiuose, vazonuose. Priskaičiuojama per 50 narcizų rūšių, kurias kryžminant tarpusavyje išvesta daug įvairiausių veislių ir hibridų. Pas mus auginamos 3 rūšys: poetinis (Narcissus poeticus L.), puokštinis (Narcissus tazetta L.) ir tariamasis (Narcissus pseudonarcissus L.) narcizas.

Manoma, kad ryškiaspalviai ir puošnūs narcizai buvo pirmieji augalai, kuriuos imta auginti gėlynuose. Dar ir šiandien jų yra kone kiekviename darželyje. Išsiskiriantys neįprastos formos žiedlapiais, karūnėlėmis ar vamzdeliais, kiti – tvirtais stiebais ir gražiais lapais – narcizai žavi elegancija ir paprastumu. Pagal žiedo formą narcizai skirstomi į daug grupių, iš kurių dažniausiai pas mus auginami yra vamzdeliniai, plačiavainikiai, siauravainikiai, pilnaviduriai ir poetiniai narcizai.

Narcizų auginimas. Šios svogūninės gėlės įprastai sodinamos rudenį, pasodinus pavasarį žydi vėliau ir smulkesniais žiedais, bet kitais metais pražysta, visu savo grožiu.

Mūsų parduotuvės internetiniame kataloge greitai ir paprastai išsirinksite svogūninių gėlių, kurios sužavės žema kaina. Apžiūrėję nuotraukas, kuriose tiksliai pavaizduota narcizų išvaizda, spalva, žiedų forma ir pavadinimas, paspauskite ant nuotraukos – matyti detali informacija, kuri padės geriau susipažinti su augalo sodinimo, auginimo ir priežiūros subtilybėmis. Parduodamoms svogūninėms gėlėms, taikome įvairias papildomas nuolaidas, akcijas, todėl narcizai – atsieis pigiai. Pirkdami svogūnines gėles internetu ne tik sutaupysite, bet džiaugsitės paprastai prižiūrimu gėlynu!