Hiacintų auginimas

Hiacintai auginami nesudėtingai, tačiau reikalauja nemažai atidumo. Šis augalas yra patogus auginti ir dauginti, todėl norint jį užsiveisti, perkami hiacintai, kurie vėliau, pavasarį pasodinami į tinkamą dirvą. Kaip teisingai auginami ir prižiūrimi hiacintai?

Hiacintai auginami purioje, pakankamai drėgnoje dirvoje. Taip pat nereikėtų leisti augti piktžolėms. Sezono metu hiacintai tręšiami kelis kartus specializuotomis trąšomis, kuriose gausu naudingų ir augalui reikalingų medžiagų. Kai kurioms trąšoms hiacintai gali būti jautrūs, todėl prastesnėje dirvoje augalai augs ne tokie vešlūs, žiedai bus mažesni, smulkesni, o kai kurie iš jų gali visai nepražysti, todėl trąšas rinkitės atsakingai – tinkama priežiūra ir parinktos trąšos labai svarbu, norint sulaukti sveiko, gausaus derliaus!

Vieni hiacintai reiklūs drėgmei, kiti kaip tik pakantūs, tinkama priežiūra priklauso nuo to, kokią veislę pasirinkote auginti. Lygiai taip pat ir su laistymo ypatybėmis – kaip dažnai hiacintai turėtų būti laistomi, reikėtų atsižvelgti į informaciją, kuri dažniausiai pateikiama ant sėklų nugarėlės.

Mulčiavimas puvenomis arba durpėmis praturtins žemę mineralinėmis medžiagomis ir palaikys drėgmę, purumą, šilumą bei padidins derlingumą, sustabdys piktžolių augimą, sumažins eroziją.