Hiacintų skynimas

Hiacintai skinami, kada pradeda žydėti. Taip pat gėlės neturi būti apvytusios: jei vasaros diena buvo šilta ir sausa, žemę reikia iš anksto gausiai palieti, kad visos augalo ląstelės būtų prisipildžiusios vandens ir tik tada skinti. Į vandenį pamerkti augalai šiltoje patalpoje pražysta per kelias dienas.

Skirtingai gali išsilaikyti ir tos pačios veislės hiacintai, tam nemažai įtakos turi augimo sąlygos: saulė, šiluma, drėgmė, vėjas, tręšimas, kero formavimas ir augalo sveikatingumas. Nuskynus žiedus, vazose pamerkti hiacintai išsilaikys ilgiau, jei pamerksite į tinkamos temperatūros vandenį. Be to, prieš pamerkiant į vandenį, pirmiausia, nupjaukite gėlės stiebų galiukus, tačiau jokiu būdu nekirpkite, taip pažeisite stiebų kapiliarus! Pradėjus vysti žiedams, reikėtų atnaujinti pjūvį ir pamerkti į šiltą vandenį.

Gėlių lapai neturi siekti vandens vazoje, nes skatina rūgimą, dėl šios priežasties hiacintai greičiau ima vysti. Norint, kad hiacintai ilgiau žydėtų, nuolat įpilkite į vazą šviežio vandens, taip pat dažnai rekomenduojama naudoti papildomas trąšas, kurios būtų praturtintos įvairiomis, naudingomis medžiagomis.