Hiacintų sodinimas

Norint, kad hiacintai būtų tinkamai paruošti sodinimui, visų pirma, reikia suvokti, jog augalai yra gyvi organizmai. Todėl augalui reikia optimalių sąlygų: tinkamos temperatūros, vandens, šviesos bei trąšų. Jeigu norit apsaugoti augalą nuo ligų, galima naudoti jau paruoštą, tinkamą substratą ir venkite jau kartą panaudoto, nes jame gali būti įvairių ligų sukėlėjų.

Hiacintai sodinami pavasarį tada, kuomet žemė pradžiūvus. Sodinti į šaltesnę dirvą nepatartina, kadangi blogai dygsta, o jei dirva drėgna, per ilgesnį laiką gali ir supūti. Nuo meteorologinių sąlygų ir sodinimo vietos priklauso tinkamas sodinimo metas.

Yra keli sodinimo būdai: vienaeilis, dvieilis, trieilis, ketureilis juostinis ir lysvėse. Vienaeilis būdas nėra ekonomiškas, tačiau dažniausiai hiacintai sodinami dviem lygiagrečiomis eilėmis. Sunkesnėse dirvose arba ten, kur gruntinis vanduo negiliai, geriau sodinti į lysves. Retesnių veislių hiacintai sodinami lysvėse eilutėmis.

Hiacintai, kaip ir kiti augalai, auginami ir prižiūrimi savitai, todėl būtinai susipažinkite su detalesne informacija prieš sėjant, kada geriausia sėti, kokį mėnesį, kaip ir kiek tręšti, tuomet gėlės išaugs sveikos ir džiugins pražydusių žiedų gausa!