Žydrių auginimas

Žydrės auginamos nesudėtingai, tačiau reikalauja nemažai atidumo. Šis augalas yra patogus auginti ir dauginti, todėl norint jį užsiveisti, perkamos žydrės, kurios vėliau, pavasarį pasodinamos į tinkamą dirvą. Kaip teisingai auginamos ir prižiūrimos žydrės?

Žydrės auginamos purioje, pakankamai drėgnoje dirvoje. Taip pat nereikėtų leisti augti piktžolėms. Sezono metu žydrės tręšiamos kelis kartus specializuotomis trąšomis, kuriose gausu naudingų ir augalui reikalingų medžiagų. Kai kurioms trąšoms žydrės gali būti jautrios, todėl prastesnėje dirvoje augalai augs ne tokie vešlūs, žiedai bus mažesni, smulkesni, o kai kurie iš jų gali visai nepražysti, todėl trąšas rinkitės atsakingai – tinkama priežiūra ir parinktos trąšos labai svarbu, norint sulaukti sveiko, gausaus derliaus!

Vienos žydrės reiklios drėgmei, kitos kaip tik pakančios, tinkama priežiūra priklauso nuo to, kokią veislę pasirinkote auginti. Lygiai taip pat ir su laistymo ypatybėmis – kaip dažnai žydrės turėtų būti laistomos, reikėtų atsižvelgti į informaciją, kuri dažniausiai pateikiama ant sėklų nugarėlės.

Mulčiavimas puvenomis arba durpėmis praturtins žemę mineralinėmis medžiagomis ir palaikys drėgmę, purumą, šilumą bei padidins derlingumą, sustabdys piktžolių augimą, sumažins eroziją.