Žydrių sodinimas

Norint, kad žydrės būtų tinkamai paruoštos sodinimui, visų pirma, reikia suvokti, jog augalai yra gyvi organizmai. Todėl augalui reikia optimalių sąlygų: tinkamos temperatūros, vandens, šviesos bei trąšų. Jeigu norit apsaugoti augalą nuo ligų, galima naudoti jau paruoštą, tinkamą substratą ir venkite jau kartą panaudoto, nes jame gali būti įvairių ligų sukėlėjų.

Žydrės sodinamos pavasarį tada, kuomet žemė pradžiūvus. Sodinti į šaltesnę dirvą nepatartina, kadangi blogai dygsta, o jei dirva drėgna, per ilgesnį laiką gali ir supūti. Nuo meteorologinių sąlygų ir sodinimo vietos priklauso tinkamas sodinimo metas.

Yra keli sodinimo būdai: vienaeilis, dvieilis, trieilis, ketureilis juostinis ir lysvėse. Vienaeilis būdas nėra ekonomiškas, tačiau dažniausiai žydrės sodinamos dviem lygiagrečiomis eilėmis. Sunkesnėse dirvose arba ten, kur gruntinis vanduo negiliai, geriau sodinti į lysves. Retesnių veislių žydrės sodinamos lysvėse eilutėmis.

Žydrės, kaip ir kiti augalai, auginamos ir prižiūrimos savitai, todėl būtinai susipažinkite su detalesne informacija prieš sėjant, kada geriausia sėti, kokį mėnesį, kaip ir kiek tręšti, tuomet gėlės išaugs sveikos ir džiugins pražydusių žiedų gausa!