Barkodas: 4772032003521  
Kiekis: 5 vnt  


Tulpės Exclusive Dazzling Desire

Šių tulpių aukštis - 45 cm, sodinimo gylis - 15 cm. Tulpių svogūnėliai sodinami 10 cm atstumu vienas nuo kito.

Sodinimo vieta: pavasarį ir vasarą žydinčios gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.

Grunto tipas: tinka visų rūšių ne per drėgni gruntai. Esant reikalui galima pridėti humuso.

Priežiūra: iš karto po pasodinimo palieti ir palaikyti drėgmę grunte augimo metu. Pavasarį žydinčias svogūnines gėles
saugoti nuo stiprių šalčių po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaip 0°C temperatūroje.

Atrama: aukštai augančias svogūnines gėles augimo metu paremti.

4772032003521
2017-08-10

Charakteristikos

Spalva
Purpuinė
Sodinimo mėnesiai
Lapkritis
Rugsėjis
Spalis
Žydėjimo mėnesiai
Balandis
Gegužė
Augalo aukštis
21 - 40 cm
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Pusiau pavėsis
Saulėta
 • TULPIŲ SODINIMAS VAZONE - vėlyvą rudenį

  Sezono pabaigoje įsigijus gėlių svogūnėlių už puikią kainą ir pasodinus juos vazone – kitąmet džiaugsitės spalvingais žiedais! Tulpes į vazonus galima sodinti spalio – lapkričio mėnesiais. Jei praleisite šį laikotarpį, net ir gruodį puikiausiai spėsite.
  Sodinimui reikės:
  • Molinio vazono
  Drenažo (perlito ar akmenukų)
  • Substrato
  • Tulpių svogūnėlių. Sodinti galite ir kitus svogūninius augalus, pavyzdžiui, narcizus.
  Kaip sodinti:
  Vazono dugną padenkite drenažo priemone.
  Pripildykite vazoną substratu, palikdami 3 svogūnėlių dydžio gylį. Nesvarbu, ar sodinate mažuosius scylių, vidutinius tulpių ar gigantiškus dekoratyvinių česnakų svogūnėlius — duobės gylį matuokite pagal sodinamo svogūno dydį ir padauginkite iš trijų.
  Susmaigstykite svogūnėlius ir palaistykite. Kadangi tulpės vazone augs tik vienerius metus, nebūtina palikti didelių tarpų.
  Užpilkite svogūnėlius substratu ir dar kartą itin gausiai palaistykite — kitą kartą laistysite tik pavasarį.
  Žiemą vazoną laikykite viduje - sausoje, vėsioje vietoje. Puikiai tiks rūsys, malkinė, nešildomas garažas, terasa su stogu. Ant vazonų neturėtų lyti ar snigti. Jei neturite vėsių patalpų ar pastogės lauke — apriškite vazonų viršų plastiku ar užvožkite plačia lėkšte.
  Vazonus galima sukrauti eilėmis: sustačius didžiausius vazonus, ant jų uždedama lenta, o ant jos sudedami mažesni vazonai. Aukštais sukrauti vazonai užima mažai vietos, o uždengtos lentos apsaugo svogūnėlius nuo graužikų.
  Pavasarį į lauką vazonus galima išnešti kovo antroje pusėje ir po truputį pradėti laistyti, tik svarbu nepersistengti — geriau po mažiau, bet dažniau.
  Kai svogūnėliai paaugs, tada ir vandens reikės daugiau.
  Įsigykite tulpių svogūnėlių nuorodoje: https://www.nojus.lt/15-tulpes

 • Tulpių sodinimas: patarimai tulpių mylėtojams

  Tulpės — vienos gražiausių pavasario gėlių. Šios pavasario šauklės yra daugiamečiai svogūniniai augalai, priklausantys lelijinių augalų genčiai. Priskaičiuojama daugiau nei 150 tulpių rūšių. Tulpių gimtinėmis laikomos Šiaurės Afrika, Azija ir kai kurie Europos regionai. Šiandien tulpės suskirstomos į 15 skirtingų klasių, kurios sudaro 4 pagrindines grupes. Grupės klasifikuojamos pagal žydėjimo laiką: ankstyvosios, vidutinio žydėjimo, vėlyvosios ir laukinių tulpių veislės.

  Tulpių sodinimas prasideda rudenį. Tinkamiausias laikas sodinti tulpes yra nuo rugsėjo vidurio iki spalio pradžios. Šios svogūninės gėlės geriausiai auga derlingose, lygiose, nuo stiprių vėjų ir saulės kaitros apsaugotose dirvose. Tulpių sodinimas pradedamas nuo dirvos paruošimo. Dirvožemį reikia gerai įdirbti, išpurenti ir sudrėkinti. Tinkamiausia dirvos temperatūra apie 7-10 ºC. Geriausiai tulpių auginimui tinka priemolis. Tulpių svogūnėliai sodinami trijų svogūnėlių gylyje. Tam, kad tulpės geriau augtų, rekomenduojama palikti 20-25 cm. atstumus tarp gėlių svogūnėlių. Tulpių sodinimas pakankamai kruopštus darbas. Svogūnėlius reikia sodinti atsargiai. Sodinant, svogūnėlį į žemę reikia kišti pamažu. Pasodintas tulpes reikia pamulčiuoti. Šiam reikalui tiks durpės, šiaudai, pušų šakelė ar kitos organinės trąšos.

  Tulpių sodinimui reikia pasirinkti saulėtą vietą. Pavėsyje pasodintos tulpės prasčiau auga, menkiau žydi, smulkėja svogūnėliai. Tulpės mėgsta drėgmę. Esant karštam, sausam orui jas būtina palaistyti. Tačiau reikėtų vengti vandens patekimo ant lapų. Tulpės mėgsta derlingą, humusingą žemę, todėl reikėtų nepamiršti gėlių patręšti. Tai galima daryti keliais etapais. Pirmiausia, dirvą patręšti galima dar ruošiant ją sodinimui. Tam puikiai tinka įvairios organinės trąšos: mėšlas, kompostas, lapai. Antrą kartą dirvą galima praturtinti kalio, fosforo arba azoto trąšomis. Trečią kartą tulpės tręšiamos jau žydėjimo metu.

  Pagrindinė tulpių priežiūra prasideda ankstyvą pavasarį. Sudygus tulpėms reikia apžiūrėti ar nėra sergančių augalų, juos aptikus pašalinti. Vegetaciniu laikotarpiu tulpes reikia ravėti, purenti dirvą, reguliariai laistyti. Tai itin aktualu tulpių žydėjimo laikotarpiu. Tulpių svogūnėliai iškasami kasmet. Tai padaryti reikėtų tik pilnai nudžiūvus augalo lapams, apie liepos mėnesį. Vėliau iškasami svogūnėliai labiau imlūs ligoms, prasčiau auga.

   

PANAŠIOS PREKĖS