Barkodas: 5705781001981  
Kiekis:

10 kg

 


Vejų žolių sėklų mišinys Sportmaster

„Masterline“ – profesionalus pasirinkimas.

„Masterline“ žolių sėklų mišinius sudaro itin aukštos kokybės žolių veislės, kurios rūpestingai atrenkamos, kad veja būtų žema ir itin tanki. Dėl tinkamai parinktos sudėties „Masterline“ mišiniai puikiai prisitaiko prie įvairių klimato sąlygų ir visą vegetacijos laikotarpį veja išlieka sodriai žalios spalvos. 

Nuostabus mišinys profesionaliems sporto aikštynams – specialistai renkasi kokybę! Pati atspariausia mindymui veja, kuri išmindžius atsinaujina itin lengvai.

Sėjos norma: 3kg/100m²


Sudėtis:

 • 15 proc. daugiamečių svidrių - I veislės;
 • 10 proc. daugiamečių svidrių - II veislės;
 • 15 proc. raudonųjų kuokštinių eraičinų - I veislės;
 • 10 proc. raudonųjų kuokštinių eraičinų - II veislės;
 • 25 proc. pievinių miglių - I veislės;
 • 25 proc. pievinių miglių - II veislės;
   

VEJŲ SĖKLŲ MIŠINIŲ PALYGINIMAS


 • Naujos vejos įrengimas: prieš sėjant reikia tinkamai paruošti dirvožemį - sunaikinti piktžoles, supurenti dirvožemį ir jį lengvai suvoluoti. Sėklos įterpiamos 0,5-2,0 cm gylyje (priklausomai nuo sėklų stambumo). Sėti nevėjuotą dieną, tolygiai išbarstytas sėklas lengvai suvoluoti.

  Vejos pjovimas: pjauti reikia tolygiai ir vienodai. Pjaunant žolę ji neturėtų netekti daugiau kaip 60-70% savo lapų paviršiaus. Buitinės vejos pjaunamos kas dvi savaites, parkų - kartą per mėnesį, žydinčios pievutės - keletą kartų per sezoną, kraštovaizdžio vejos - kartą per sezoną.


  Vejos tręšimas: naujai įrengta veja tręšiama po antrojo pjovimo. Vejos tręšimas skirstomas į pagrindinį ir papildomą. Pagrindinis vyksta anksti pavasarį (kovo pabaiga-balandžio pradžia), tręšiama fosforu, kaliu ir nedideliu kiekiu azoto. Papildomi vyksta vegetacijos laikotarpiu (balandis-rugpjūtis), tręšiama azoto pagrindu sudarytomis trąšomis. Pasibaigus vegetacijai, lapkričio mėnesį patartina ant vejos išberti kalio magnezijos (KMg), kad veja geriau peržiemotų ir anksčiau sužaliuotų pavasarį.

  Vejos laistymas: kad sėklos gerai dygtų, naujai pasėtos vejos dirva pastoviai turi būti drėgna. Laistoma dažnai, bet saikingai. 1m² rekomenduojama sunaudoti apie 20l vandens. Jau susiformavusi veja, priklausomai nuo kritulių kiekio ir dirvos struktūros laistoma kas 8-11 dienų, o esant sausrai - du kartus per savaitę. Veja laikoma tinkamai palaistyta, kuomet dirva sudrėkinama ne mažiau 10 cm.

5705781001981
2013-05-24
 • Patarimai įrenginėjant ir priežiūrint veją

  Vešli ir tarsi kilimas tanki veja sodybai suteikia išskirtinį vaizdą. Ir ne tik tai. Labai dažnai kieme įrengta žalioji „oazė“ tampa visos šeimos įvykių centru, nes ant vėsios žolės malonu žaisti vaikams, prigulti saulėkaitoje su knyga suaugusiems ar surengti smagų pikniką su draugų kompanija. Tačiau, kad veja akis džiugintų ir tarnautų viso sezono metu, reikia įdėti nemažai pastangų jos įrengimui bei tinkamai priežiūrai.

   

  Veja – ne tik grožis, bet ir praktiškumas

  Ar žinojote, kad žolinė danga labai svarbi ne tik estetiniam vaizdui, bet ir maloniam sodybos mikroklimatui sukurti? Specialistai nustatė, kad karštą vasaros dieną vejos temperatūra būna 5 -7 °C žemesnė nei pliko dirvos paviršiaus, o nuo įkaitusio grindinio ar asfalto dangos skiriasi net 17 °C. Be to, kaip ir visi kiti augalai, žolė gamina deguonį, garina vandenį, taip sukurdama gaivesnį orą jūsų kieme.

  Beje, dar viena priežastis įsirengti veją ta, kad kuo didesnis vejos plotas, tuo erdvesnis atrodo ir pats kiemas. Priklausomai nuo pasirinktos vejos formos, kiemas atrodys platesnis ar siauresnis, trumpesnis ar ilgesnis, ir dar liks apsčiai vietos kitiems augalams įkurdinti.

   

  Įrengimas – pirmas žingsnis link gražios vejos

  Prieš įsirengdami veją pirmiausia turėtumėte atlikti šiokius tokius namų darbus, t.y. nuspręsti, kokią užduotį vejai paskirsite. Ar jūsų kieme pievelė bus:

  • dekoratyvinė, skirta tik grožėtis ir visiškai netinkama mindžiojimui, reikalaujanti ypatingos priežiūros;
  • pievinė, reikalaujanti itin mažai priežiūros ir rengiama didesniuose plotuose;
  • universali, pritaikyta mindžiojimui ir labiausiai tinkama kiemuose, parkuose, soduose;
  • sportinė - itin atspari, tanki ir taip pat reikalaujanti intensyvios priežiūros.


  Kai nuspręsite, kokios vejos norite, pradėkite ruoštis kitiems įrengimo darbams:

  • pagrindo paruošimui;
  • sėklų įsigijimui;
  • sėjai;
  • drėkinimui;
  • tręšimui.


  Planuojant sklypo vejos įrengimą būtina nuspręsti kurią vietą skirsite pėsčiųjų takeliui, kur montuosite vejos ir kitos augmenijos laistymo sistemas ir lauko apšvietimą. Viską nuodugniai išsiaiškinę bei pasirinkę kokybiškas vejos sėklas, savo kieme džiaugsitės gražia ir sveika pievele. Žinoma, jei skirsite jai pakankamai laiko ir dėmesio.

   

  Prižiūrėkite veją laiku ir tinkamai nupjaudami

  Taigi, vien tik pasėti veją nepakanka. Kad ji tinkamai tarnautų ir atrodytų patraukliai, reikia tinkamai prižiūrėti.

  Viena pagrindinių vejos priežiūros priemonių – pjovimas. Jo tikslas – kad pievos paviršius būtų lygus, o žolės aukštis atitiktų jos paskirtį.

  Pirmą ir antrą kartą vejos žolę reikia pjauti, kai greičiausiai augantys ūgliai pasiekia 8 – 10 cm (sportinėms vejoms) arba 6 – 8 cm (dekoratyvinėms, parkinėms, golfo vejoms). Pirmus du kartus žolė pjaunama iki 4 – 5 cm. Vejos pjovimui reikia pasirinkti sausą dieną, be lietaus, nes lyjant sunku susitvarkyti su nupjauta žole. Jeigu oro sąlygos pjovimui nepalankios, geriau kelias dienas palaukite. Tačiau prieš žiemą nepjautos vejos palikti nerekomenduojama. Tad stebėkite orų prognozę ir vos tik sulaukę tinkamo meto, kibkite į darbus.

  Pjovimui naudokite vejapjovę su aštriais peiliais ir su nupjautos žolės surinkimo krepšiu. Nupjautos žolės nepalikite vejoje, surinkite ją. Palikta žolė sudžius ir pavirs šiurkščiu kilimu, kuris neleis atželti naujai žolei.

   

  Volavimas sutankins dirvą ir paslėps šaknis

  Tai dar viena gražios vejos priežiūros priemonė, kurios tikslas po žiemos periodo sutankinti dirvą tam, kad į paviršių neišlįstų šaknys. Voluoti geriausia tada, kai dirva jau nėra labai drėgna, tačiau ir dar neperdžiūvusi. Volavimo darbams rekomenduojama rinktis volą su išsikišimais, o tinkamą jo svorį parinkite pagal dirvos savybes. Ar volo svoris tinkamas galima nuspręsti iš to, kiek nusėda dirva jam pravažiavus - norma 10 – 15 cm. Dirva presuojama vieną kartą važiuojant išilgai lauko, kitą kartą – skersai. Beje, jei bevoluojant tektų padaryti pertrauką, nepalikite volo ilgam laikui ant vejos vienoje vietoje.

   

  Pažeistų vejos vietų atitaisymas

  Padės išlaikyti šviežią ir tankią veją, nes kai veja pasensta, joje atsiranda nudžiūvusios žolės plotų. Kad taip nenutiktų, pavasarį pažeistas vietas užberkite derlingu juodžemiu ir į jį pasėkite naujos žolės sėklų. Jeigu vejoje pastebite pažeistų arba plikų vietų, neišsigąskite. Jas galima užtaisyti išpjaunant pažeistą vietą ir įklojant naują velėnos lopą. Prieš tai žemę švelniai supurenkite šakėmis, patręškite  granuliuotomis trąšomis.

  Taigi, kaip jau supratote, gražia veja pati savaime netaps, norint ją tokią turėti, reikia įdėti nemažai pastangų ir kantrybės. Beje, kaip ir prižiūrint visą kitą savo namuose. Tad pasiraitokite rankoves ir kibkite į darbus!

PANAŠIOS PREKĖS