Kiekis: 10 kg. Sėjos norma 2.5-3kg/arui

Tanki, lėtai auganti veja, tinkama pjauti su robotizuotomis vejapjovėmis, lengvai prižiūrima. Spalva sodriai žalia, tinka sėti pavėsyje. Greitai sudygsta, atspari mindymui, sausroms.

VEJOS SĖKLOS, DENGTOS APVALKALU „VITAL“
(COATED SEED VITAL)
 
Vejos sėklos apvalkalą sudaro:

 • Mikroorganizmai Bacillus sp. ir Azospirillum sp.
 • Natūralus mineralinis sluoksnis
 • Humino rūgštis
 • Sėklos ir augalo stiprinimo kompleksas

 
Dengtos sėklos „VITAL“ privalumai:

 • Natūralus grybelio slopinimas, be cheminių fungicidų
 • Optimalus maistinių medžiagų tiekimas ir įsisavinimas
 • Augalus stiprinantis kompleksas – didina augalo atsparumą aplinkos poveikiui
 • Dengtas apvalkalu sėklas, lengva sėti ir tolygiai paskirstyti

 
 

4011239577405
 • Kaip išsirinkti tinkamiausią vejos žolių mišinį?

  Tam, kad aplink namus augantis žaliasis kilimas kasdien džiugintų Jūsų akis, visų pirma reikia jį pasėti. Tvarkinga, vešli, sodrios spalvos veja gali atstoti gėlynus ir sukurti aplinkoje ypatingai atpalaiduojančią nuotaiką.

  Vejos paskirtis

  Ar žinojote, kad vejos paskirtis gali būti įvairi? Tai ne tik žalia pievutė, ant kurios smagu pasivaikščioti basomis kojomis ar surengti pikniką. Prieš pirkdami sėklų mišinį vejai, būtinai apgalvokite:

  1. Jūsų veja tik dekoratyvinė? Ar ant jos bus dažnai vaikštoma? Gal net žaidžiami kokie aktyvūs lauko žaidimai?
  2. kokioje vietoje augs Jūsų veja: šalia namų, sodybos, parke, žaidimų aikštelėje, mieste šalia visuomeninio pastato?
  3. koks bus jos plotas?
  4. tai bus atvira vieta, ar pridengta pastatų, medžių pavėsiu?

  Vejai skirtą sėklų mišinį paprastai sudaro kelių rūšių (dažniausiai 3-5) sėklos. Jei Jūsų pievutė tik dekoratyvinė, iš mišinio užaugs estetiškai atrodantis, tankus, vienodo aukščio kilimas, visai netinkamas dažnam kontaktui su žmonių kojomis. Kaimo sodyboms, vaikų žaidimų aikštelėms ar sode tarp medžių esančioms pievutėms galima drąsiai rinktis universalius sėklų mišinius.

  Poilsio ir pramogų parkams jau reikės mindžiojimui atsparesnio kilimo. Stadionuose, sporto aikštelėse, aktyvaus poilsio ar automobilių stovėjimo vietose sėjamos mindžiojimui atsparios sportinio tipo vejos. Pakelėse, šlaituose ir apsauginėse zonose tinkami greitai dygstantys sėklų mišiniai, iš kurių išauga druskų ir kitokių cheminių medžiagų poveikiui atsparios, tvirtą velėną formuojančios pievutės.

  Pagal savo paskirtį vejos gali būti skirstomos:

  1. rekreacinė - ant tokių pievelių galima poilsiauti, gulėti, degintis, vaikščioti;
  2. dekoratyvinė - tokia veja atrodo labai estetiškai, turi sodrią žalią spalvą, tačiau reikalauja dažno pjovimo ir daugiau priežiūros. Ji nėra skirta pasivaikščiojimams, ja reikia tiesiog grožėtis;
  3. sportinė - tai mindžiojimui ir kitokioms apkrovoms atspari, greitai auganti ir tvirtą šaknyną turinti pievutė;
  4. ekologinė - parkuose ir sodybose dažnai sėjamos vejos, kurių paskirtis išlaikyti didesnę augalų įvairovę;
  5. inžinerinė - tai sėklų mišiniai, skirti, pavyzdžiui, šlaitų sutvirtinimui.

  Kiek saulės šviesos gaus Jūsų veja?

  Sudarant vejų mišinius, sėklos derinamos tokios, kurių poreikiai šviesai, drėgmei ir dirvožemiui būtų labai panašūs. Būtinai išstudijuokite ant vejai skirto mišinio pateiktą aprašymą, kad suprastumėte, jis skirtas saulėkaitai ar pavėsiui. Netinkamai parinktos sėklos tikrai nesukurs jums išsvajoto, akis ir širdis džiuginančio žaliojo kilimo.

  Kokio dydžio pievutė Jums iš tiesų reikalinga?

  Didžiuliai, sodriai žali plotai aplink namus ar sodybas tikrai atrodo labai gražiai, tačiau svarbu įvertinti, jog tokio grožio palaikymui prireiks nemažai Jūsų laiko ir finansinių investicijų. Veją teks dažnai pjauti ir tręšti. Būtinai pagalvokite: gal užteks ir mažesnės pievutės? Taip pat svarbu, kad didesniems plotams rinktumėtės kuo paprastesnės priežiūros reikalaujančias žoles. Rinkitės sėklų mišinius, skirtus atviroms vietoms, parkams ir sodams. Juos nupjauti užteks 2 ar 3 kartus per mėnesį. Vejų būna taip pat ir žydinčių.

  Kuo didesnis vejos plotas, tuo didesnė tikimybė, kad dirvožemis tame plote bus labai įvairus. Dėl šios priežasties verta rinktis mišinius, kuriuose daugiau sėklų rūšių, o ant pakuotės pažymėta, kad jie skirti visų tipų dirvoms.

  Jūsų pievutės reljefas taip pat svarbus

  Suprantama, pievutė nebūtinai privalo atrodyti lygi kaip blynas. Jei norite žaluma padengti kalveles ar jų šlaitus, rinkitės specialiai tam skirtus sėklų mišinius. Į juos patenka augalai, atsparūs nepalankioms sąlygoms, oro taršai, formuojantys tankesnę velėną. Tokių vejų dažniausiai beveik nereikia tręšti, o jų grožį užtikrina dažnas pjovimas.

  Pagalvokite, kiek laiko norite paskirti savo vejos priežiūrai

  Iš skirtingų vejos žolių mišinių ne tik užauga skirtingai atrodančios pievutės. Kai kurios jų bus visai nelepios, nereikalaujančios ypatingos priežiūros, o kitoms teks skirti daugiau dėmesio. Taigi, pagalvokite, norite tos prestižinės, įspūdingai atrodančios, aplink kurią teks dažnai tupinėti, ar verčiau paprastesnė, lengviau prižiūrima.

  Vejoms tinkamos žolės

  Dažniausiai sėklų mišiniuose sutiksime pievines migles, eraičinus, daugiametes svidres (įvairius šių augalų porūšius ir veisles). Skirtingi augalai renkami todėl, kad jei viena rūšis vejoje nunyktų dėl netinkamų sąlygų, kita galėtų užimti jos vietą. Taip pat skirtingai augančios žolės (vienos driekiasi į plotį naujomis atžalomis, o kitos spiečiasi į tvirtus kuokštelius) gali suformuoti tvirtesnę velėną.

  Pievinės miglės dygsta lėtai, todėl joms netinka nuo piktžolių neišvalyta dirva. Šie augalai sukuria dekoratyvų, druskoms, žemam pjovimui ir mindžiojimui atsparų kilimėlį. Eraičinai pakenčia sausras, yra tinkami saulės kepinamoms, nederlingoms vietoms. Nėra labai dekoratyvūs, tačiau labai puikiai žiemoja mūsų klimato sąlygomis. Daugiametės svidrės sužaliuoja labai greitai. Deja, jos nėra atsparios šalčiams, todėl mišiniuose šių žolių sėklų gali būti tik apie 20-30 procentų.

  Be šių paminėtų augalų, mišiniuose, atsižvelgiant į jų paskirtį, dar gali būti saulučių, dobilų ir kitokių žaliųjų priedų.

PANAŠIOS PREKĖS