Kaina:
69,81
Barkodas: 5705781002926  
Kiekis:

10 kg

 


Vejų žolių sėklų mišinys Ekomaster

„Masterline“ – profesionalus pasirinkimas.

„Masterline“ žolių sėklų mišinius sudaro itin aukštos kokybės žolių veislės, kurios rūpestingai atrenkamos, kad veja būtų žema ir itin tanki. Dėl tinkamai parinktos sudėties „Masterline“ mišiniai puikiai prisitaiko prie įvairių klimato sąlygų ir visą vegetacijos laikotarpį veja išlieka sodriai žalios spalvos.

Šiame mišinyje naudojami aukščiausios kokybės smulkialapiai dobilai ir geriausios varpinių žolių rūšys, todėl jis puikiai tinka sporto aikštynams ir vejoms. Smulkialapių dobilų šaknims leidžiant naujus želmenis, susiformuoja stipri ir savaime atsinaujinanti pačios geriausios kokybės velėna. Mišinys puikiai išlaiko ekologinę pusiausvyrą, nes jo visai nereikia arba reikia labai mažai tręšti azoto trąšomis.

Sėjos norma: 3kg/100m²

Sudėtis:

 • 40 proc. dviejų veislių raudonųjų kuokštinių eraičinų,
 • 35 proc. dviejų veislių pievinių miglių,
 • 20 proc. dviejų veislių daugiamečių svidrių,
 • 5 proc. baltųjų mikrodobilų.

  Naujos vejos įrengimas: prieš sėjant reikia tinkamai paruošti dirvožemį - sunaikinti piktžoles, supurenti dirvožemį ir jį lengvai suvoluoti. Sėklos įterpiamos 0,5-2,0 cm gylyje (priklausomai nuo sėklų stambumo). Sėti nevėjuotą dieną, tolygiai išbarstytas sėklas lengvai suvoluoti.

  Vejos pjovimas: pjauti reikia tolygiai ir vienodai. Pjaunant žolę ji neturėtų netekti daugiau kaip 60-70% savo lapų paviršiaus. Buitinės vejos pjaunamos kas dvi savaites, parkų - kartą per mėnesį, žydinčios pievutės - keletą kartų per sezoną, kraštovaizdžio vejos - kartą per sezoną.

  Vejos tręšimas: naujai įrengta veja tręšiama po antrojo pjovimo. Vejos tręšimas skirstomas į pagrindinį ir papildomą. Pagrindinis vyksta anksti pavasarį (kovo pabaiga-balandžio pradžia), tręšiama fosforu, kaliu ir nedideliu kiekiu azoto. Papildomi vyksta vegetacijos laikotarpiu (balandis-rugpjūtis), tręšiama azoto pagrindu sudarytomis trąšomis. Pasibaigus vegetacijai, lapkričio mėnesį patartina ant vejos išberti kalio magnezijos (KMg), kad veja geriau peržiemotų ir anksčiau sužaliuotų pavasarį.

  Vejos laistymas: kad sėklos gerai dygtų, naujai pasėtos vejos dirva pastoviai turi būti drėgna. Laistoma dažnai, bet saikingai. 1m² rekomenduojama sunaudoti apie 20l vandens. Jau susiformavusi veja, priklausomai nuo kritulių kiekio ir dirvos struktūros laistoma kas 8-11 dienų, o esant sausrai - du kartus per savaitę. Veja laikoma tinkamai palaistyta, kuomet dirva sudrėkinama ne mažiau 10 cm.