Kaina:
48,93
69,90 €
sutaupote 20,97 €
Barkodas: 5907704035060  
Kiekis:

15 kg

 


Vejų žolių sėklų mišinys ROADSIDE (15KG)

Žolių mišinys, kuris yra atsparus ypatingai sudėtingoms grunto ir maistinių medžiagų sąlygoms vyraujančioms pakelėse. Mišinys nereiklus maistinėms medžiagoms, labai atsparus sausrai ir šalčiui bei padidėjusiam druskingumui ir sunkiųjų metalų koncentracijai. Sudaro tankią velėną. Nereikalauja dažno pjovimo. Veją reikia tinkamai tręšti, ypač pirmaisiais velėnos formavimosi metais.

Rekomenduojama sėjos norma – 25 g/m2.

Sudėtis:

  • 33 proc. daugiamečių svidrių;
  • 33 proc. ilgašakniastiebių eraičinų;
  • 34 proc. avinių eraičinų;

Naujos vejos įrengimas: prieš sėjant reikia tinkamai paruošti dirvožemį - sunaikinti piktžoles, supurenti dirvožemį ir jį lengvai suvoluoti. Sėklos įterpiamos 0,5-2,0 cm gylyje (priklausomai nuo sėklų stambumo). Sėti nevėjuotą dieną, tolygiai išbarstytas sėklas lengvai suvoluoti.

Vejos pjovimas: pjauti reikia tolygiai ir vienodai. Pjaunant žolę ji neturėtų netekti daugiau kaip 60-70% savo lapų paviršiaus. Buitinės vejos pjaunamos kas dvi savaites, parkų - kartą per mėnesį, žydinčios pievutės - keletą kartų per sezoną, kraštovaizdžio vejos - kartą per sezoną.


Vejos tręšimas: naujai įrengta veja tręšiama po antrojo pjovimo. Vejos tręšimas skirstomas į pagrindinį ir papildomą. Pagrindinis vyksta anksti pavasarį (kovo pabaiga-balandžio pradžia), tręšiama fosforu, kaliu ir nedideliu kiekiu azoto. Papildomi vyksta vegetacijos laikotarpiu (balandis-rugpjūtis), tręšiama azoto pagrindu sudarytomis trąšomis. Pasibaigus vegetacijai, lapkričio mėnesį patartina ant vejos išberti kalio magnezijos (KMg), kad veja geriau peržiemotų ir anksčiau sužaliuotų pavasarį.

Vejos laistymas: kad sėklos gerai dygtų, naujai pasėtos vejos dirva pastoviai turi būti drėgna. Laistoma dažnai, bet saikingai. 1m² rekomenduojama sunaudoti apie 20l vandens. Jau susiformavusi veja, priklausomai nuo kritulių kiekio ir dirvos struktūros laistoma kas 8-11 dienų, o esant sausrai - du kartus per savaitę. Veja laikoma tinkamai palaistyta, kuomet dirva sudrėkinama ne mažiau 10 cm.