Kaina:
57,33
81,90 €
sutaupote 24,57 €
Barkodas: 5907704035084  
Kiekis:

15 kg

 


Vejų žolių sėklų mišinys SAHARA/SANDY (15KG)

Žolių mišinys skirtas lengvoms dirvoms ir šlaitams. Taip pat, neprofesionaliems sporto stadionams, kurie įkuriami lengvose dirvose be automatinio laistymo sistemos. Dominuojantis mišinio komponentas – nendrinis eraičinas. Jo įaugančių į žemę šaknų sistemos dėka (iki 2 m.) gaunama maistinių medžiagų daug didesniame gylyje, lyginant su kitomis žolių rūšimis. Veją reikia, ypač šaknų sistemos formavimosi metu, tręšti labai didelėmis azoto trąšų dozėmis.

Rekomenduojama sėjos norma – 30 g/m2.

Sudėtis:

  • 25 proc. daugiamečių svidrių;
  • 65 proc. nendrinių eraičinų;
  • 10 proc. pievinių miglių;


Naujos vejos įrengimas: prieš sėjant reikia tinkamai paruošti dirvožemį - sunaikinti piktžoles, supurenti dirvožemį ir jį lengvai suvoluoti. Sėklos įterpiamos 0,5-2,0 cm gylyje (priklausomai nuo sėklų stambumo). Sėti nevėjuotą dieną, tolygiai išbarstytas sėklas lengvai suvoluoti.

Vejos pjovimas: pjauti reikia tolygiai ir vienodai. Pjaunant žolę ji neturėtų netekti daugiau kaip 60-70% savo lapų paviršiaus. Buitinės vejos pjaunamos kas dvi savaites, parkų - kartą per mėnesį, žydinčios pievutės - keletą kartų per sezoną, kraštovaizdžio vejos - kartą per sezoną.


Vejos tręšimas: naujai įrengta veja tręšiama po antrojo pjovimo. Vejos tręšimas skirstomas į pagrindinį ir papildomą. Pagrindinis vyksta anksti pavasarį (kovo pabaiga-balandžio pradžia), tręšiama fosforu, kaliu ir nedideliu kiekiu azoto. Papildomi vyksta vegetacijos laikotarpiu (balandis-rugpjūtis), tręšiama azoto pagrindu sudarytomis trąšomis. Pasibaigus vegetacijai, lapkričio mėnesį patartina ant vejos išberti kalio magnezijos (KMg), kad veja geriau peržiemotų ir anksčiau sužaliuotų pavasarį.

Vejos laistymas: kad sėklos gerai dygtų, naujai pasėtos vejos dirva pastoviai turi būti drėgna. Laistoma dažnai, bet saikingai. 1m² rekomenduojama sunaudoti apie 20l vandens. Jau susiformavusi veja, priklausomai nuo kritulių kiekio ir dirvos struktūros laistoma kas 8-11 dienų, o esant sausrai - du kartus per savaitę. Veja laikoma tinkamai palaistyta, kuomet dirva sudrėkinama ne mažiau 10 cm.