Barkodas: 4771306273349  
Kiekis: 70 l.
 

Durpių substratas daržovėms

Substratas skirtas daržovėms (agurkams, pomidorams, paprikoms ir kt.) auginti. Substrato frakcija vidutinė.

 
Charakteristikos:
  • Maisto medžiagų, mg-l: N - 100-250; P2O5 - 120-300; K2O - 150-400
  • mikroelementai (Fe, Mn, Cu, B, Zn...)
  • rūgštingumas pH (H2O) - 5,8-6,2
  • elektrinis laidis, mS/cm - 0,9-1,4

Rekomenduojamas naudojimo metodas:

Prieš sėjant ir sodinant augalus, substratą būtina vėdinti ir papildomai sudrėkinti. Ilgesnės vegetacijos augalus, po dviejų-trijų savaičių, reikia papildomai tręšti kompleksinėmis trąšomis.

Saugos reikalavimai: specialių reikalavimų nėra

Kilmės šalis: Lietuva  

4771306273349
2013-03-08
  • SUBSTRATAS – KAIP IŠSIRINKTI TINKAMĄ


    Substratas
    – tai dirbtinai augalams augti paruoštas mišinys, sudarytas iš vandens, mineralinių medžiagų, organinių medžiagų ir dirvožemio. Atrodo, tai paprastas, augalams auginti skirtas produktas, tačiau galime rinktis iš skirtingų substratų rūšių. Taigi, kada kokį substratą rinktis, kad sulauktume norimo derliaus?

    Į ką atkreipti dėmesį?

    Specialistai teigia, kad substratas daržovių, gėlių daigams auginti turi būti tinkamo rūgštingumo ir jo sudėtyje turi būti pakankamas maistinių medžiagų kiekis. Substratai, atsižvelgiant į šias savybes, yra skirstomi pagal sėjamo augalo rūšį, taip pat yra universalūs daržovių ir gėlių substratai.

    Jei auginsite vienos rūšies daržoves arba gėles dideliais kiekiais, verta rinktis konkrečiai joms skirtus substratus, pavyzdžiui, pomidorams/ paprikoms, agurkams/ salotoms, kopūstams, petunijoms ir pan. Tačiau, jei auginsite daug skirtingų augalų mažais kiekiais, verta rinktis universalų substratą.

    Optimaliausias rūgštingumas daržovių ir gėlių sėkloms daiginti yra 6,0–6,6 pH pavyzdžiui, (pomidorams – 6–6,5 pH, agurkams – 6,2–6,8 pH), o struktūros smulkumas – 0–20 mm. Stambesnės frakcijos durpių substratas yra netinkamas daigams auginti, nes yra per sunkus smulkiems daigams.

    Substratas

    Kaip paruošti substratą?

    Įsigijus substratą, rekomenduojama jį pravėdinti: paskleiskite ir leiskite išsivėdinti, ypač, jei durpės yra labai drėgnos. Tačiau, jei durpės yra per sausos, substratą reikia sudrėkinti. Sudrėkintame substrate suaktyvėja mikroorganizmų veikla, o amoniakinis azotas, kurio perteklius yra kenksmingas daigams, virsta nitratiniu.

    Ar pasitaiko klaidų?

    Pasitaiko, kad daržininkai specialius durpių substratus sumaišo su kompostu arba daržo žeme, o tada išauga tikimybė į substratą įnešti ligų sukėlėjų arba kenkėjų, taip pat kenksmingas medžiagas augalams augti. Substratą maišyti galima tik su kaitintu smėliu, perlitu arba kt. sterilia medžiaga.

    Taip pat rekomenduojama substratus pirkti tik iš patikimų gamintojų arba tiekėjų, kad būtumėte tikri, kad substratas nėra užkrėstas.

    Taigi, ar sulauksite gausaus ir kokybiško daržovių derliaus, o akis džiugins gausūs gėlių žiedai, iš esmės, priklauso ir nuo sėjos pagrindo – durpių substrato. Tinkamai pasirinkus ir paruošus substratą, išvengus klaidų galite tikėtis sėkmės darže ir gėlyne.

     

  • DAIGŲ PERSODINIMAS: KADA TINKAMIAUSIAS LAIKAS?

     

    Kaip ir kada persodinti pomidorų, agurkų, paprikų, baklažanų bei cukinijų daigus? Tokie klausimai dažnai iškyla daugeliui sodininkų. Dažniausiai kitoje sėklų pakuotės pusėje yra nurodomas sėjos ir persodinimo laikas, tačiau kartais daigus perkame jau šiek tiek paūgėjusius ar daiginame iš praeitų metų derliaus sėklų.

    Įprastai daiginti namuose, specialiuose indeliuose ar daigyklose, galima pradėti jau kovo – balandžio mėnesiais. Lauke sėti arba persodinti daigus patariama pasibaigus šalnoms – gegužės pabaigoje, birželio pradžioje.

    Agurkų sėklas rekomenduojama prieš daiginimą palaikyti šiltoje vietoje, pavyzdžiui ant radiatoriaus, paskui, keletą dienų prieš, pamirkyti vandenyje arba palaikyti drėgname skudurėlyje. Daigelius persodinti galima šiems išleidus 3 – 5 lapelius, jei perauginsite – sunkiai pridigs ar net sunyks. Agurkams persodinimas nepatinka, todėl išimkite su kuo didesniu žemių kiekiu ir sodinkite į gerai patręštą bei purią žemę. Arba sėkite jau numatytoje vietoje. Agurkams tinka šiltnamio ir lauko sąlygos, tik laistyti visur derėtų šiltesniu vandeniu.

    Daigai

    Pomidorus galima sėti į daigyklas, o sulaukus pirmų daigelių, persodinti į erdvesnius indelius po vieną, atidžiai stebit, kad nenulūžtų. Ilgąją šaknelę galima nugnybti, kad geriau šakotųsi į šonus. Po 50 – 55 dienų daigus jau galima sodinti šiltnamyje arba lauke. Žemę reikėtų gerai patręšti su trąšomis, kuriose yra fosforo. Tai gali būti žuvų miltai ar specialios trąšos.

    Paprikas geriau sėti po vieną sėklą į indelį, užpildytą durpių substratu, 0,5 – 1,5 cm gylyje. Tiek pomidorams, tiek paprikoms dygstant reikalinga 20 -25 laipsnių šiluma. Paprikų daiginimui skiriama kur kas daugiau laiko iki 70-80 dienų, kuomet jau turi du – tris pumpurus ir 13 – 14 lapelių bei yra 20 – 30 cm aukščio. Tuomet jau galima sodinti lauke arba šiltnamyje. Nepamirškite gausiai laistyti.

    Baklažanų sėklas prieš sodinimą į žemę – palaikykite ant drėgno, šilto popieriaus porą trejetą dienų. Baklažanams kenkia retinimas, todėl geriau daiginkite vazonėliuose arba palikite kelių centimetrų tarpus tarp sėklų. Baklažanų daigų lapai turėtų nesiliesti. Persodinti į šiltnamį po 50 – 55 dienų, maždaug gegužės viduryje. Žemė turėtų būti humusinga, tinkamai patręšta ir turinti daug maisto medžiagų.

    Cukinijas galima sėti tiesiai į drėgną, bet nepermirkusią dirvą, maždaug 3 – 4 centimetrų gylyje, gegužės – birželio mėnesiais, po šalnų. Tarp sėklų išlaikykite 70x70 cm tarpus. Nederėtų sodinti 3 – 4 metus iš eilės toje pačioje vietoje. Cukinijos nereiklios dirvožemiui, tačiau geriau auga orui ir vandeniui pralaidžioje žemėje, kurioje neužsistovi vanduo, o paviršius lengvai ir greitai įšyla. Vėliau, daigams paūgėjus, rekomenduojama mulčiuoti žemę aplink juos, kad šaknų danga siektų apie 7 cm.

     

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS