Filtruoti pagal

Svoris

Svoris

  • 5kg - 5,05kg

Kaina

Kaina

  • 7,00 € - 9,00 €

Sėklinės bulvės

Sėklinėmis bulvėmis pradėsime prekiauti nuo Kovo mėnesio.
Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Sėklinės bulvės – augalo dalys, skirtos naujiems augalams auginti. Tai yra būdas vegetatyviniam augalų dauginimui, nes augdami nauji augalai iš sėklinių bulvių, paveldi savybes iš motininio augalo.

Sėklinės bulvės gali būti sėjamos tiesiogiai į žemę arba uždedamos ant paviršiaus ir padengiamos žeme. Svarbu, bulves tinkamai pasodinti, kad galėtų išsivystyti nauji ūgliai. Sodinimui pasirinkta dirva turėtų būti drėgna ir reguliariai tręšiama, taip užtikrinant geras augimo sąlygas. Nepamirškite, pasodinus stebėti augimo proceso ir prižiūrėti augalų, kaip po kurio laiko iš jų išauga nauji augalai.

Ankstyvųjų bulvių veislių pasirinkimas – strategiškai geras pasirinkimas, kadangi jos ne tik greitai auga, bet ir gali būti ilgai laikomos sandėliuose, tai suteikia galimybę ilgiau naudoti šviežias bulves. Taip pat ankstesnės veislės yra saugesnės vėsesniems ir drėgnesniems orams, kurie gali paveikti augalų sveikatą, ypač vėlesniais augimo etapais. Ankstyvosios veislės gali būti mažiau jautrios tam tikroms ligoms, kurios gali užpulti bulves dar nesubrendus, todėl labiau rekomenduojamos auginti mėgėjams, o vėlyvąsias sėklines bulves rekomenduojama rinktis sodinti jau patyrusiems. Pasirinkus tinkamą augalų veislę, tai užtikrins galimybę džiaugtis geru derliumi.

Būtina atkreipti dėmesį į kiekvieno sodininko poreikius ir sąlygas. Kaip visada, sodininkystėje svarbu nuolat sekti naujienas ir prisitaikyti prie kintančių sąlygų, siekiant u-tikrinti geriausius augalų augimo rezultatus ir derlių.

Atsižvelgdami į pastarųjų metų tendencijas, atrinkome ankstyvųjų veislių bulves, kurios ne tik greitai užauga, bet ir tinkamos ilgai sandėliuoti.

Nerekomenduojame auginti, ypač mėgėjams, vėlyvųjų bulvių veislių. Pastaraisiais metais dėl vėsesnių ir drėgnesnių orų, bulves itin anksti užpuola ligos, kurios sunaikina bulvienojus bulvėms dar nesubrendus. Todėl vėlyvųjų veislių gumbai nespėja užaugti, nepakankamai subręsta, prasčiau laikosi. Bulvių palyginimo lentelė <<