Filtruoti pagal

Prieinamumas

Prieinamumas

Svoris

Svoris

  • 0kg - 0,5kg

Kaina

Kaina

  • 0,00 € - 25,00 €

Augalo aukštis

Augalo aukštis

Derlius

Derlius

Spalva

Spalva

Sodinimo mėnesiai

Sodinimo mėnesiai

Auginimo sąlygos

Auginimo sąlygos

Pomidorai, pomidorų sėklos

Siūlome rinktis iš gausaus rūšių, lietuviško klimato patikrintų, pomidorų sėklų asortimento. Pomidorų sėklos sufasuotos į hermetišką, drėgmei, temperatūros pokyčiams ir šviesai atsparią aliuminio, polietileno ir popieriaus pakuotę, kuri leidžia išsaugoti gerąsias pomidorų sėklų savybes nuo sufasavimo iki sėjos laikotarpio.
Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Pomidorai, pomidorų sėklos

Pomidorų kilmė daugeliui žmonių asocijuojasi su Italija, tačiau pomidai yra kilę iš Pietų Amerikos, per daugelį metų tapę svarbia dalimi daugelio šalių virtuvėse ir pritaikyti įvairiems patiekalams visame pasaulyje. Yra tūkstančiai skirtingų veislių pomidorų rūšių, kurių kiekviena turi savo unikalias savybes. Spalvų paletė – nuo ryškiai raudonų iki geltonų, oranžinių, žalių ir net juodų – atspindi ne tik šios daržovės įvairovę, bet ir skirtingus skonio profilius, praturtindamos mūsų patiekalus ir suteikdamos jiems nepakartojamą aromatą.

Pomidorai – labai naudingas maisto produktas ir turi daugybę privalumų sveikatai. Juose yra tirpių cukrų, organinių rūgščių, celiuliozės, baltymų, riebalų, pektininių ir mineralinių medžiagų bei daug vitaminų, tokių kaip C, K, A, B ir folio rūgžties, reikalingų organizmui veikti optimaliai. Be minėtų gerųjų savybių organizmui, jie yra puikus sakaidulų šaltinis, gali padėti palaikyti sveiką virškinimo sistemą, reguliuoti žarnyno veiklą, kadangi daržovė yra mažakalorė, gali būti naudinga tiems, kurie stengiasi išlaikyti sveiką svorį ar jį numesti. Kaikurie pomidorų komponentai turi priešuždegiminių ir antibakterinių savybių. Vaisiaus biocheminė sudėtis priklauso nuo veislės ir auginimo sąlygų.

Pomidorai yra labai universalus produktas virtuvėje, valgomi: švieži, kepti, virti, troškinti, gali būti naudojami įvairiuose patiekaluose, nuo klasikinių pomidorų sriubų ir padažų iki modernių salotų arba egzotiškų patiekalų, Pomidorai ne tik praturtina skonį, bet ir suteikia patiekalms gyvybingumo, spalvos, o jų naudingos savybės gali prisidėti prie sveiko gyvenimo būdo. Perdirbti pomidorai: pastos, sultys, padažai išlaiko visą šviežių daržovių maistinę vertę. Pomidorai puikiai derinasi su kitomis daržovėmis, žolelėmis ir prieskoniais, todėl galite eksperimentuoti su įvairiais receptais, kad atrastumėte savo mėgstamą būdą naudoti šias daržoves virtuvėje. Savo uniklaiu skoniu ir įvairove, pomidorai tirkai užima garbingą vietą mūsų lėkštėse ir daržuose.

Pomidorų sėjimas yra pakankamai paprastas procesas. Juos kaip ir kitas daržoves, geriausia sodinti dirvožemyje, kuriame yra gausu augimui reikalingų mineralinių medžiagų, o kadangi mėgsta saulę, reiktų rinktis vietą su daug saulės šviesos. Prieš sėjant pomidorus, galite pridėti komposto arba kitų organinių trąšų. Prieš sodinimą į dirvožemį, pomidorų sėklos daiginamos vazonėliuose, joms išaugus iki 5 mm ūgliukų – reikia persodinti į paruoštą dirvožemį. Po persodinimo pomidorus reiktų reguliariai laistyti, ypač karštu oru, kadangi augalas mėgsta pakankamą drėgmę, nepamiršti tręšti trąšomis, kuriose yra daug fosforo ir kalio, ypatingai kai prasideda žiedavimas. Užaugusius pomidorus reikia paremti, norint išvengti sulaužytų šakų bei nuskabyti nereikalingas ataugas. Sėkmingam pomidorų augintojui svarbu atkreipti dėmesį į priežiūrą, reguliarų laistymą, laikytis tinkamo tręšimo ir atidžiai stebėti augalus, siekiant anksti pastebėti galimus ligų ar kenkėjų požymius. Pomidorų auginimas patiems namuose ar sode/darže suteikia ne tik galimybę mėgautis šviežiausiais ir organiškais pomidorais be pesticidų, bet ir skatina prisiminti senąją tradiciją – auginti savo maistą.

Įvairių rūšių pomidorų sėklos daiginamos ir auginamos tuo pačiu principu, tačiau priežiūra gali šiek tiek skirtis. Sėklų pasirinkimas ir jų tinkamas pasodinimas yra svarbūs veiksniai, siekiant užauginti stiprius ir sveikus augalus, kurie duos gausų derlių. Pomidorų sėklos supakuotos į sandarias, drėgmei, temperatūrai ir šviesai nepralaidžias aliuminio, plastiko ir popierienes pakuotes, kuriose išsaugomos geriausios pomidorų sėklų savybės nuo pakavimo iki sėjos.

Tradiciniai, vyšniniai, geltonieji ir dar daug kitų rūšių pomidorų – mūsų internetinėje, Nojaus sėklų parduotuvėje – rasite itin gausų ankstyvų, vidutinio ankstyvumo ar vėlyvų pomidorų sėklų. Džiaugiamės, galėdami pasiūlyti Jums platų asortimentą, įvairių rūšių pomidorų sėklų, kurias galėsite auginti tiek šiltnamyje, tiek lauke, vazonuose ant palangės ar balkonuose.