Filtruoti pagal

Kaina

Kaina

  • 2,00 € - 20,00 €

Svogūnų sodinukai | Svogūnų sodinukai geriausia kaina internetu

Olandiški svogūnų sodinukai, platus asortimentas, populiarios veislės ( Stuttgarter Riesen, Biztro, Sturon, Snowball, Red Karmen, Crusado F1).
Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Svogūnas – česnakinių šeimos augalas. Pasižymi gydomosiomis savybėmis, vitaminais ir gausiomis mineralinėmis medžiagomis: karotino, vitaminų C, B1 ir B2, eterinių aliejų, kalio, natrio, kalcio, magnio, geležies, fosforo. Vienas iš būdų užsiauginti svogūnų yra sodinti svogūnų sodinukas. Iki sodinimo patartina laikyti pastovioje temperatūroje (svyravimas ne didesnis kaip 1–2 °C), palaikant 70–75% drėgmę. Būtinas vėdinimas, negalima apdengti, todėl patogiausia laikyti tinklelyje arba atviroje, nedrėkstančioje dėžutėje. Į dirvą sodinami balandžio–gegužės mėnesiais, kuomet dirvožemyje dar yra pakankamai drėgmės. Svogūnų sodinukai įterpiami 2–3 cm gylyje. Sodinami paliekant 5–8 cm tarpus tarp svogūnėlių ir 20 cm tarp eilių.

Sodinukai atsparūs šalčiui, pakenčia pavasarines šalnas. Patariama auginti priesmėlio arba lengvo priemolio dirvoje. Svogūnų sodinukus geriausiai auginti ten, kur prieš tai augo ridikėliai, krapai, salotos, agurkai, kopūstai ar pomidorai. Į tą pačią vietą svogūnų sodinukus vėl galima sodinti anksčiausiai po 3–4 metų.

Vasarą, karštu oru, laistomi kas 10–15 dienų, būtina ravėti (3–5 kartai per vasarą). Likus mėnesiui iki derliaus nuėmimo, svogūnų sodinukų laistyti nebereikia. Tręšiama amonio salietra (10g/1m²), kuomet laiškai jau 10 cm ilgio. Svogūnų sodinukus rekomenduojama tręšti ne ilgiau kaip iki birželio mėnesio vidurio, nes tręšiant vėliau pailgėja vegetacijos laikotarpis. Raunami rugpjūčio mėnesio pabaigoje. Nurovus – 6–10 dienų paliekami ant lysvių išdžiūti. Tik tinkamai išdžiūvę svogūnai gerai laikosi per žiemą.

Pagrindinės sėkmės sąlygos sodinant svogūnus iš sėjinukų yra kokybiška sėkla ir tinkamas veislės pasirinkimas. Nojaus sėklų asortimente rasite populiariausias, Europoje pripažintas ir pamėgtas svogūnų sodinukų veisles: Stuttgarter Riesen, Red Baron, Sturon, Snowball, Golden Gourmet, Yellow Moon ir kt.

Mūsų internetinėje parduotuvėje įsigysite kokybiškus svogūnų sodinukus. Parduodamais svogūnų sodinukais ir gausiu derliumi liks patenkintas tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Siekiame pasiūlyti Jums kokybiškų svogūnų sodinukų gera ir kiekvienam prieinama kaina. Dažnai taikome akcijas, todėl pasinaudoti pasiūlymu – tikrai verta! Internetu svogūnų sodinukus galite pirkti ne tik pigiai, bet ir patogiai - vos kelių mygtukų paspaudimu. Įvairios svogūnų sodinukų veislės, iš kurių tikrai išsirinksite sau tinkamiausias!