Filtruoti pagal

Prieinamumas

Prieinamumas

Svoris

Svoris

  • 0,05kg - 0,11kg

Kaina

Kaina

  • 0,00 € - 4,00 €

Vilkdalgiai

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Vilkdalgiai (Iris L.) – dar vadinami irisais – daugiametės šakniastiebinės / svogūninės gėlės, išsiskiriančios didžiule spalvų įvairove. Žinoma per 300 vilkdalgių rūšių. Mūsų darželiuose ir soduose dažniausiai auginami barzdotųjų grupei priskiriami hibridiniai mėlynžiedžiai vilkdalgiai (Iris germanica), gauti sukryžminus Iris germanica su kitomis rūšimis ir jų veislėmis. Išvesta daug gražių veislių įvairiaspalviais, kartais ir maloniai kvepiančiais žiedais.

Barzdotieji vilkdalgiai sodinami saulėtoje, nuo vėjų apsaugotoje vietoje, purioje ir trąšioje žemėje. Žemaūgiai vilkdalgiai puikiai tinka auginti vazonuose. Prieš sodinimą šakniastiebiai pamirkomi kalio permanganato tirpale ir sodinami sekliai (nugarėlė turi būti dirvos paviršiuje). Ypatingos priežiūros nereikia, gerai pakenčia sausrą. Žiemai iškasti nereikia, tereikia tik patrumpinti antžeminę dalį iki 15 cm ir pamulčiuoti (lepesnes veisles galima pridengti). Vienoje vietoje auga 3–5 metus.

Vilkdalgiai arba irisai – viena iš gražiausių daugiamečių svogūninių gėlių rūšių: sibiriniai, geltonžiedžiai, japoniniai, aukštaūgiai barzdotieji ir dar daug kitų, netgi virš 400, augalų rūšių ir porūšių. Šių gėlių žiedai dideli, pasitaiko ir pilnavidurių. Vainiklapiai išmarginti įvairių spalvų gyslelėmis. Žydi liepos ir rugpjūčio mėnesį. Auga tiek saulėtoje vietoje, tiek pavėsyje, mėgsta gerai įdirbtą dirvą.

Vilkdalgiai dauginami sėklomis arba kero dalijimu. Svogūninės gėlės sėjamos ką tik surinktos arba stratifikuojamos. Dažniausiai žydi tik antraisiais metais.

Vilkdalgiai tarpusavyje skiriasi savo forma, aukščiu, tekstūra, šakotumu bei spalvų įvairumu – sunku išsirinkti kokybiškas svogūninės gėles, kurios vėliau papuoš Jūsų aplinką? Mūsų internetiniame kataloge vilkdalgių svogūninės gėlės parduodamos už itin patrauklią kainą. Paprasta, greita ir pigu! Spustelėję ant nuotraukos, galite susipažinti su augalo sodinimo, auginimo ir priežiūros ypatumais. Nojaus sėklos internetinėje parduotuvėje www.nojus.lt - platus rudeninių ir pavasarinių svogūninių gėlių asortimentas - rinkitės ir puoškite gėlyną nuostabiais žiedais!