Filtruoti pagal

Prekės ženklas

Prekės ženklas

Prieinamumas

Prieinamumas

Kaina

Kaina

  • 1,00 € - 45,00 €

Trąšos daržovėms

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

KARBAMIDAS 3KG −15%
−15%
  • −15%

KARBAMIDAS 3KG

Bazinė kaina 10,99 € Kaina 9,34 €
Availability: 12 In Stock

Šiais laikais kažin, ar rasime daržininką, kuris augina daržoves visai jų netręšdamas. Vieni jų renkasi natūralias laiko patikrintas trąšas (pavyzdžiui, mėšlą, žolių raugą ir pan.), kiti perka jau paruoštas trąšas iš sodo prekių parduotuvių. Kad tą reikia daryti, neabejoja niekas, tačiau kada yra tinkamiausias laikas?

Augalui maisto medžiagų reikia tik tada, kai jis auga, leidžia lapus, žydi, ar nokina vaisius. Artėjant rudeniui, baigiasi augimas. Daugiamečių augalų maisto medžiagos persikelia iš lapų (jie nunyksta) į šaknis. Prasideda ramybės fazė. Taigi, tręšimas vėlyvą rudenį nėra reikalingas. Šiuo metu patręšus dirvą mineralinėmis trąšomis, jos tiesiog bus išplautos bei pateks į gruntinius vandenis.

Pavasaris

Pagrindinis tręšimas vykdomas per pirmą pavasarinį žemės įdirbimą. Tuo metu trąšos privalo būti paskirstytos po visą plotą, numatytą daržovių auginimui. Šitaip Jūs užtikrinsite, kad augalai vegetacijos pradžioje nepritrūktų maisto medžiagų bei formuotų stiprius stiebus ir šaknis.

Kitas tręšimas vyksta tada, kai daržovės sodinamos į vagas ar lysves. Trąšos nebeskirstomos po visą plotą, o ekonomiškai patenka tik ten, kur augalo šaknys jas tikrai pasieks, savo augimo pradžioje. Papildomai daržovės tręšiamos susiformavus 4-5 tikriesiems lapeliams ir paskui po 10-14 dienų. Persodinti daržovių daigai papildomai tręšiami tada, kai prigyja.
Papildomas tręšimas taip pat reikalingas laistant ar purškiant per lapus. Taip pagerinama augalų mityba, jie efektyviau apsaugomi nuo neigiamų aplinkos veiksnių.

Vasara

Vasarą, kai daržas jau sparčiai žaliuoja, verta jį papildomai patręšti biriosiomis trąšomis, arba tai padaryti laistant. Tręšiant daržoves, svarbu nepersistengti. Per didelis trąšų kiekis gali nudeginti daržoves arba sukaupti jose per didelį nitratų kiekį. Per daug nitratų daržovės gali sukaupti taip pat ir susivėlinus patręšti. Vėlus tręšimas padidina aplinkos taršos galimybę.