Filtruoti pagal

Prieinamumas

Prieinamumas

Kaina

Kaina

  • 0,00 € - 1,00 €

Augalo aukštis

Augalo aukštis

Derlius

Derlius

Sodinimo mėnesiai

Sodinimo mėnesiai

Auginimo sąlygos

Auginimo sąlygos

Rūgštynės, rūgštynių sėklos

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Rūgžtynės yra daugiamečiai, šalčiams pakantūs augalai, paprastai aitriais ir rūgžčiais lapais.

Rūgžtynių lapai - tai vienas pirmųjų pavasario žalumynų, kurie turi ne tik nuostabų skonį, bet ir daug vitaminų A, B1, B2, B9, C, mineralinių medžiagų: kalio, natrio, kalcio, magnio, fosforo ir geležies. Gali pagerinti atmintį, regėjimą, sulėtinti senėjimo procesus organizme, stiprinti imuninę sistemą. Kadangi rūgžtynės įgauna aštrų skonį iš oksalo rūgžties, žmonėms sergantiems inkstų, virškinimo organų ligomis, tuberkulioze bei akmenlige, vartoti reiktų saikingai norint išvengti skrandžio ar pilvo skausmų.

Paprastai maistui vartojami maži lapai, kol dar neišaugę žiedynai, jie yra švelnesnio skonio, puikiai tinka kaip ingridientas salotoms ar smulkiai susmulkinus naudoti, kaip prieskonines žoleles pagardinti maistui. Senesni, didesni lapai yra kartesni bei aštresni, tad labiau tinka virti sriuboms, troškinimui.

Kaip prižiūrėti rūgžtynes?

Auginimo sąlygoms rūgžtynės nereiklios - gerai auga silpnai rūgščioje, gerai įdirbtoje, drėgnoje, bet neužmirkusioje, humusingoje, priemolio dirvoje. Svarbu, kad dirva nebūtų piktžolėta. Sėklos turėtų būti sėjamos tik po žeme. Jas galite dėti ant dirvos ir uždengti lengvu dirvožemio sluoksniu arba šiek tiek įspausti į dirvą ir vos vos uždengti. Palaikykite dirvą drėgną, bet ne šlapią. Augalai auga vešliai, todėl juos reikia sėti ne per tankiai arba vėliau išrętinti. Rūgžtynių lapai gali rūgžtinti dirvožemį, kuriame auga, todėl rekomenduojamas mėlynių ir kitų vaisinių augalių, kuriems reikalinga rūgžtinė dirva kompanionas. Pasėjus rūgžtynes ankstyvą pavasarį, derlių galima imti vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje, o pasėjus vasaros pradžioje - kitų metų pavasarį.

Džiaugiamės galėdami pasiųlyti įvairių rūšių rūgžtynių sėklų, o taip pat ir sėklų juostoje jau su trąšomis.  Sėklų juostoje pranašumas tas, kad lemia geresnę daigų kokybę, sudygsta vienodai ir tolygiai, lengva sėti.

Mūsų internetinėje parduotuvėje galite įsigyti rūgžtynių sėklų už itin patrauklią kainą! Parduodamos sėklos pasižymi itin aukšta kokybe, todėl patikiname, kad sulauksite ne tik sveiko, bet ir gausaus daržovių derliaus! Patenkintas liks tiek daržininkas, tiek profesionalas.