Filtruoti pagal

Kaina

Kaina

  • 1,00 € - 2,00 €

Margutės, svogūninių gėlių svogūnėliai internetu, gėlių svogūnėliai

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Margutės – lelijinių šeimos daugiametės svogūninės gėlės, primenančios katilėlį. Laisvai auga Vidurinėje Azijoje, Kaukaze, Vakarinėje ir Vidurinėje Europoje, Turkijoje ir Irane. Gentis apima apie 50 rūšių, populiarios sodo gėlės dėl savo žydėjimo ištvermės ir gausumo. Margutės yra paprastos, bet stulbinančios gėlės, kurios pritraukia dėmesį savo natūraliu žiedų grožiu, dažnai pasirenkamos sodinti soduose ir gėlynuose dėl jų žydėjimo spalvų spektro ir lengvos priežiūros.

Margutės žydi nuo pavasario iki vasaros vidurio, mėgsta sausą ir saulėtą vietą, gana nepretenzingos ir lenvai prižiūrimos. Dirva turi būti drenuota, geros struktūros ir įtręšta. Molingos dirvos pagerinamos smėliu. Vienoje vietoje margutės gali augti 3 metus ir ilgiau.

Margutės veisiamos sėklomis ir svogūnėliais. Svogūninės gėlės sėjamos tik surinkus. Šviežios sėklos sudygsta greitai, tačiau senos – kartais tik po 1 metų. Į nuolatinę vietą margučių svogūnai sodinami antraisiais metais, rugsėjo mėnesį platesnėse duobutėse. Sausuoju laikotarpiu margute reiktų reguliariai laistyti, tačiau vengti per didelio drėkinimo, nes tai gali sukelti šaknų puvimą. Jos nėra perdaug reikalaujančios trąšų, norint paskatinti augimą ir žydėjimą, pavasarį galima patręšti universalios paskirties trąšomis, taip pat, kaip ir auginant kitus augalus, reiktų stebėti kenkėjus ir imtis atitinkamų priemonių, tam, kad išvengti jų poveikio. Kaikurias rūšis reikia apsaugoti nuo vėsos ir šalnų, žiemą ar ankstyvą pavasarį – apdengiant augalus. Po žydėjimo, pašalinkite senuosius gėlių stiebus, taip paskatinsite naujų pumpurų formavimąsi.

Internetiniame kataloge išsirinksite svogūninių gėliųkurios parduodamos už patrauklią kainą - pirkdami ne tik sutaupysite, bet džiaugsitės paprastai prižiūrimu gėlynu!

Nojaus sėklos internetinėje parduotuvėje - platus rudeninių ir pavasarinių svogūninių gėlių asortimentas!