Filtruoti pagal

Svoris

Svoris

  • 0,015kg - 20,2kg

Kaina

Kaina

  • 1,00 € - 43,00 €

Trąšos spygliuočiams

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Dekoratyviniai spygliuočiai – eglaitės, kėniai, kalnapušės, pušys – pavasarį sodinami arba persodinami tada, kai pradeda brinkti pumpurai.

Į spygliuočiams sodinti skirtą duobutę, rekomenduojama įberti spygliuočių miško žemės, nes joje yra grybelių, kurie su spygliuočių šaknimis sudaro simbiozę. Taip augalai greičiau prigyja ir įsitvirtina. Taip pat rekomenduojama į duobutę įberti ir specialių šiems augalams pamaitinti skirtų trąšų spygliuočiams, kuriose subalansuotos visos reikalingos medžiagos. Pertręšti spygliuočių negalima, nes nusilps.

Ką tik pasodintus ar persodintus medelius būtina gausiau palaistyti. Vėliau vieną ar du mėnesius reikia laistyti papildomai, ypač jeigu pavasario ir vasaros orai sausi.

Dekoratyvinius spygliuočius reikia stebėti visus metus. Ankstyvą pavasarį jų spygliai gali paruduoti arba pagelsti. Dažniausiai spygliai tampa rausvi arba rudi, toje augalo pusėje, kuri atsukta į pietus ar pietryčius – t. y. kur gausesni saulės spinduliai. Taip atsitinka todėl, kad šie medeliai ankstyvą pavasarį dar negali iš dirvos paimti vandens, nes šaknys yra įšalo zonoje, o saulės apšviesti spygliai išgarina daug daugiau drėgmės, negu paima šaknys. Tokiu atveju sodo spygliuočius nuo aktyvios saulės patartina apdengti specialiu tinkleliu ar audeklu.

Jei pasikeičia spyglių spalva, to priežastis gali būti ne tik aktyvi saulė ir drėgmės trūkumas, bet ir nepakankamas maisto medžiagų kiekis dirvoje. Pagrindinis dekoratyvinių spygliuočių tręšimas pavasarį, kai augalai pradeda vegetuoti, t. y. kai pradeda brinkti jų pumpurai. Tačiau ne mažiau svarbūs ir papildomi tręšimai, kad augalai išliktų sveiki, vešlūs ir gražūs. Vasarą trąšomis augalai tręšiami 1-2 kartus. Paskutinį kartą – iki rugsėjo pradžios.