Filtruoti pagal

Svoris

Svoris

  • 0,005kg - 0,009kg

Kaina

Kaina

  • 0,00 € - 1,00 €

Žydėjimo mėnesiai

Žydėjimo mėnesiai

Augalo aukštis

Augalo aukštis

Tinkama naudoti

Tinkama naudoti

Spalva

Spalva

Sodinimo mėnesiai

Sodinimo mėnesiai

Auginimo sąlygos

Auginimo sąlygos

Ratiliai, ratilių sėklos

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Ratiliai, ratilių sėklos

Ratiliai - vienmetis augalas kilęs iš Kinijos, Japonijos bei tolimųjų rytų, šiandien yra vienos populiariausių gėlių vertinamų dėl savo ryškių ir spalvotų, įvairių formų žiedų, kurie sukuria įspūdingą vizualinį efektą. Lengvai prižiūrima gėlių rūšis, žydi ilgą laiką, suteigdamos nuolatinį grožį bei aromatą jūsų aplinkai, ypač patraukli tiems, kas mėgsta ilgą žydėjimo sezoną. Šio gėlės žydi ypač ilgai – 40 – 60 dienų, nebijo šalnų, todėl džiugina net iki jų.

Ratilių spalvų spektras yra labai įvairus, žiedai gali būti: balti, rožiniai, raudoni, geltoni, melyni, violetiniai, taip pat ir dvispalviai, kaip kad balto vidaus ir mėlynų ar raudonų pakraščių. Skiriasi ne tik žiedų spalvų įvairovė, bet ir augalo dydis, priklausomai nuo rūšies gali siekti nuo 20 – 100 cm. Ratiliai taip pat skirstomi ir į ankstyvuosius, kurie pražysta 96 – 115 dieną po sėjos, vidutinio ankstyvumo – 116 – 124 d. ir vėlyvuosius, pražystančius – 125 – 138 dieną po sėjos.

Ratiliai auginami soduose, klombose, lysvėse, sodinami grupėmis gėlynuose, tinka puokštėms, aukštaūgės veislės labai dekoratyviai atrodo susodintos grupėmis ir papildo mūsų sodą žaviomis spalvomis, o žemaūgiai tinka ir auginti vazonuose.

Ratiliai auginami iš sėklų, geriausiai tinka derlinga, laidi vandeniui ir orui žemė. Auga saulėtose vietose bei yra atsparūs šalnoms. Augant ir kraunant pumpurus, ratilius reikia papildomai tręšti, o per sausras laistyti, kad gausiau žydėtų, tačiau vengti perteklinės drėgmės, kad nesukelti sėklų puvimo. Reikalinga trąša, kad suteikti maistinių medžiagų, tik trąšą reiktų rinktis švelnesnę, su kuo mažesniu azoto, ypač amonio formos, kiekiu. Nepakenčia šviežiu mėšlu tręštos dirvos. Norint, kad žiedai būtų didesni, reikia pašalinti šoninius pumpurus. Daigai, atsižvelgiant į veislės augumą, sodinami 20 – 50 cm atstumu – aukštaūgiai rečiau, žemaūgiai tankiau. Ratilių sėklos subręsta rugsėjo pabaigoje, renkamos keletą kartų, daigios 2–3 metus. Kadangi augalų šaknys yra stiprios, jų yra daug – nebijo persodinimo net žydint, puikiai tinka pakeisti jais jau anksčiau peržydėjusias vienmetes gėles. Ratiliai gėlynuose ypač dera su medetkomis ir serenčiais. Nepamirškite stebėti augalų dėl galimų ligų ir kenkėjų, jie dažnai nukenčia nuo fuzariozės, dėmėtligių, geltligės, tad pastebėjus problemą, naudokite tinkamas priemones, kad užtikrintumėte augalų sveikatą.

Išsirinkite tinkamas ratilių sėklas ir šie nuostabūs, trapūs ir spalvingi žiedai papuoš Jūsų aplinką ilgam. Mūsų internetiniame kataloge ratilių sėklos parduodamos už itin patrauklią ir kiekvienam prieinamą kainą. Reikiamą ratilių rūšį išsirinksite apžiūrėję nuotraukas, kuriose pavaizduota augalo išvaizda, spalva ir pavadinimas. Spustelėję ant nuotraukos, galite susipažinti su augalo sodinimo, auginimo ir priežiūros ypatumais. Parduodamoms ratilių sėkloms kataloge, taikome įvairias akcijas, todėl ratilius, kaip ir kitas patikusias gėlių sėklas, galite įsigyti pigiau. Ne tik sutaupysite, bet ir džiaugsitės spalvingais augalais!