Filtruoti pagal

Prieinamumas

Prieinamumas

Kaina

Kaina

  • 0,00 € - 2,00 €

Derlius

Derlius

Sodinimo mėnesiai

Sodinimo mėnesiai

Auginimo sąlygos

Auginimo sąlygos

Morkos, morkų sėklos

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Morkos, morkų sėklos

Morkos – skanios, traškios ir maistingos daržovės, auginamos visame pasaulyje ir yra viena iš labiausiai vartojamų daržovių, turinčių daug naudingų maistinių medžiagų. Valgomosios morkos yra dvimečiai augalai, auginami dėl šakniavaisių, kurie yra itin maistingiValgomosiose morkose gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų. Tai vienas didžiausių karotino šaltinių.

Morkos gali būti naudojamos įvairiose formose virtuvėje, nuo šviežių iki virtų, troškintų arba keptų, suteikiant įvairovę jūsų mitybai ir įtraukiant jas į įvairius patiekalus, pradedant šviežiomis, įvairiai ruoštomis salotomis ir baigiant šiltais ar troškintais patiekalais. Iš morkų galite išsispausti itin skanių ir turtingų maistinėmis medžiagomis sulčių. Tai universali daržovė, kuri suteikia ne tik skonio, bet ir naudos sveikatai.

Morkos yra tikras sveikatos šaltinis, kurių vartojimas gali pagerinti regėjimą, atgaivinti odą ir palengvinti virškinimo procesus. Jos gausios antioksidantais, tokiais kaip beta karotinu, luteinas ir zeaksantinas, padedančių apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radiklaų pažeidimų, sulėtinant senėjimo procesus ir sumažinant uždegiminius. Gausios vitaminais C, K, B6 ir folio rūgžties, vitaminu A - svarbiu regėjimui, odos būklei ir imuninės sistemos stiprinimui. Taip pat pilnos mineralų, tokių kaip kalis, manganas, svarbių širdies sveikatai, kaulų stiprinimui ir kitoms organizmo funkcijoms. Morkos yra geras skaidulų šaltinis, kuris prisideda prie virškinimo sistemos sveikatos, stabilizuoja gliukozės kiekį kraujyje ir padeda palaikyti sveiką kūno svorį. Taigi ši daržovė naudinga ir tiems, kurie stengiasi palaikyti sveiką svorį ar nori jo numesti. Manoma, kad jos mažina riziką susirgti plaučių, krūties, storosios žarnos vėžiu. Šias morkų savybes lemia jose esantis falkarinolis, kuris neaptinkamas daugiau jokiose kitose daržovėse.

Morkas galima skirstyti į ankstyvąsias ir vėlyvąsias. Ankstyvųjų morkų sėklos sėjamos ankstyvą pavasarį, vos tik pasirodžius pavasarinei šiltei. Tuo tarpu, vėlyvųjų morkų sėklos sėjamos tik pražydus jazminams.

Šios daržovės geriausiai auga lengvoje ir vidutinio sunkumo dirvoje. Tinkamiausia priesmėlio ar lengvo priemolio humusinga dirva. Morkos išauga šakotos, mažos, blogai laikosi žiemą, kai auga sunkioje molio, drėgnoje ar rūgščioje dirvoje. Dirvožemis, kuriame auga daržovės, turi daug įtakos šaknų formai ir spalvai. Morkoms skirta dirva rudenį tręšiama mineralinėmis trąšomis, o rūgšti dirva rudenį kalkinama.

Geriausia auginti lengvose ir vidutinėse priemolingose dirvose. Prieš sėjant morkas, atsižvelgiant į dirvos struktūrą, žemę patręškite organinėmis bei mineralinėmis trąšomis. Morkoms skirkite gerai apšviestas lysves, nes šias daržoves auginant pavėsyje derlius gali sumažėti net 2-3 kartus. Jei norite užauginti taisyklingos formos šakniavaisius, pasirūpinkite, kad dirva būtų puti ir gerai įdirbta. Morkų sėklos dygsta lėtai ‒ 15-20 dienų. Yra keletas gudrybių, kurias pasitelkus galima paspartinti morkų dygimą. Prieš sėjant morkų sėklas perplaukite šiltu vandeniu ir palaikykite drėgnai, kol šios išbrinks. Norėdami šviežias morkas krimsti vasarą, sėkite jas ankstyvą pavasarį, vos pradžiuvus dirvai. Jei morkų derlių saugosite per žiemą, sėkite kiek vėliau ‒ gegužės mėnesį. Morkų sėklas berkite negiliai ‒ į 1-1,5 cm gylį. Giliau pasėtos morkos dygs ilgai ir netolygiai. Svarbus morkų auginimo etapas yra retinimas. Pirmą kartą praretinkite pasirodžius pirmiesiems lapeliams, o antrą kartą, kai jau pradės formuotis šakniavaisiai.

Rinkitės morkų sėklų iš mūsų siūlomo plataus asortimento! Džiaukitės puikiu derliumi, pagerėjusiu regėjimu, virškinimu, pasikeitusia odos būkle! Mūsų internetinėje parduotuvėje parduodamos morkų sėklos išsiskiria aukšta kokybe, gausiai užderėjusiu sveiku vaisių derliumi, todėl patenkintas liks tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Mūsų tikslas pasiūlyti Jums daržovių sėklų už itin gerą kainą!