Filtruoti pagal

Prieinamumas

Prieinamumas

Svoris

Svoris

  • 0,007kg - 0,07kg

Kaina

Kaina

  • 0,00 € - 1,00 €

Derlius

Derlius

Sodinimo mėnesiai

Sodinimo mėnesiai

Auginimo sąlygos

Auginimo sąlygos

Morkos, morkų sėklos

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Morkos, morkų sėklos

Morkos – skanios, traškios ir maistingos daržovės, auginamos visame pasaulyje. Valgomosios morkos yra dvimečiai augalai, naudojami įvairių patiekalų ir sulčių gamyboje. Morkos auginamos dėl šakniavaisių, kurie yra itin maistingi. Valgomosiose morkose gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų. Morkos yra ir vienas didžiausių karotino šaltinių.

Morkas galima skirstyti į ankstyvąsias ir vėlyvąsias. Ankstyvųjų morkų sėklos sėjamos ankstyvą pavasarį, vos tik pražydus šalpusniui. Tuo tarpu, vėlyvųjų morkų sėklos sėjamos tik pražydus jazminams.

Šios daržovės geriausiai auga lengvoje ir vidutinio sunkumo dirvoje. Tinkamiausia priesmėlio ar lengvo priemolio humusinga dirva. Morkos išauga šakotos, mažos, blogai laikosi žiemą, kai auga sunkioje molio, drėgnoje ar rūgščioje dirvoje. Dirvožemis, kuriame auga daržovės, turi daug įtakos šaknų formai ir spalvai. Morkoms skirta dirva rudenį tręšiama mineralinėmis trąšomis, o rūgšti dirva rudenį kalkinama.

Morka yra tikras sveikatos šaltinis. Šviežių morkų vartojimas gali pagerinti regėjimą, atgaivinti odą ir palengvinti virškinimo procesus. Subrendusias morkas galima valgyti šviežias, konservuotas ar virtas. Taip pat morkas galima naudoti salotoms ir sriuboms. Itin skanios ir maistingos morkų sultys. Manoma, kad jos mažina riziką susirgti plaučių, krūties, storosios žarnos vėžiu. Šias morkų savybes lemia jose esantis falkarinolis, kuris neaptinkamas daugiau jokiose kitose daržovėse.

Geriausia auginti lengvose ir vidutinėse priemolingose dirvose. Prieš sėjant morkas, atsižvelgiant į dirvos struktūrą, žemę patręškite organinėmis bei mineralinėmis trąšomis. Morkoms skirkite gerai apšviestas lysves, nes šias daržoves auginant pavėsyje derlius gali sumažėti net 2-3 kartus. Jei norite užauginti taisyklingos formos šakniavaisius, pasirūpinkite, kad dirva būtų puti ir gerai įdirbta. Morkų sėklos dygsta lėtai ‒ 15-20 dienų. Yra keletas gudrybių, kurias pasitelkus galima paspartinti morkų dygimą. Prieš sėjant morkų sėklas perplaukite šiltu vandeniu ir palaikykite drėgnai, kol šios išbrinks. Norėdami šviežias morkas krimsti vasarą, sėkite jas ankstyvą pavasarį, vos pradžiuvus dirvai. Jei morkų derlių saugosite per žiemą, sėkite kiek vėliau ‒ gegužės mėnesį. Morkų sėklas berkite negiliai ‒ į 1-1,5 cm gylį. Giliau pasėtos morkos dygs ilgai ir netolygiai. Svarbus morkų auginimo etapas yra retinimas. Pirmą kartą praretinkite pasirodžius pirmiesiems lapeliams, o antrą kartą, kai jau pradės formuotis šakniavaisiai.

Išsirinkite, pirkite morkų sėklas ir džiaukitės puikiu derliumi, pagerėjusiu regėjimu, virškinimu, pasikeitusia odos būkle! Mūsų internetinėje parduotuvėje parduodamos morkų sėklos išsiskiria aukšta kokybe, gausiai užderėjusiu sveiku vaisių derliumi, todėl patenkintas liks tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Siūlome daržovių sėklas už itin gerą kainą!