Salotos, salotų sėklos

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Salotos, salotų sėklos

Salotos – visose pasaulio šalyse yra vienos labiausiai paplitusių daržovių. Pasaulyje žinoma apie 100 salotų rūšių. Lietuvoje auginamos lapinės ir gūžinės salotos. Lapinės salotos užaugina tik lapus, bet gūželių nesudaro. Gūžinės salotos užaugina įvairaus dydžio rutulio arba priploto rutulio formos gūželes. Gūžinės salotos turi mažiau karčiųjų medžiagų, ilgiau nevysta nupjautos.

Salotos maistui vartojamos žalios. Jose gausu mineralinių medžiagų, ypatingai kalio, magnio, geležies, vitamino C, karotino ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų, taip par ir maistinių skaidulų, todėl jos yra naudingos sveikatai. Salotose mažai kalorijų, cukrų ir organinių rūgščių. Be to, salotų lapai gali prisidėti prie organizmo hidratacijos, nes jie daugiausia sudaryti iš vandens.

Įvairių rūšių salotų lapai gali turėti skirtingų skonių ir tekstūrų, todėl jos gali prisidėti prie skonio įvairovės kulinarijoje. Dažnai naudojamos kaip pagrindinis ingredientas įvairiuose patiekaluose, ruošiant salotas, sumuštinukus ar kitus lengvus patiekalus, puikiai tinka derinti su ingredientais, tokiais kaip pomidorai, agurkai, sūris ir panašiai leisdamos jums kurti įvairius skanius patiekalus. Salotas geriausia valgyti šviežias, kad būtų išlaikytos jų maistingosios savybės. Taip pat svarbu atidžiai nuplauti, norint pašalinti nešvarumus ar pesticidų likučius.

Salotos yra vienmetis, atsparus šalčiui augalas. Salotos mėgsta saulėtą vietą ir yra labai reiklios dirvai, tačiau jų negalima pertręšti, ypač mineralinėmis trąšomis. Salotoms reikia daug drėgmės, bet drėgmės perteklius taip pat nėra gerai – pradeda plisti įvairios grybinės ligos, pūva apatiniai lapai arba gūželės. Sodinti sėklas reiktų paliekant pakankamai atstumo tarp salotų eilučių, kad augalai turėtų pakankamai vietos augti.

Salotų sėklos sufasuotos į hermetišką, drėgmės, temperatūros pokyčiams, šviesai atsparią polietileno, aliuminio ar popieriaus pakuotę, todėl geriausias salotų sėklų savybes išsaugo nuo sufasavimo iki sėjos.

Džiaugiamės galėdami pasiūlyti rinktis iš gausaus, laiko patikrintų, salotų sėklų asortimento, kurios išbandytos auginti Lietuvos klimato sąlygomis. O taip pat ir šių sėklų juostoje jau su trąšomis. Sėklų juostoje pranašumas tas, kad lemia geresnę daigų kokybę, sudygsta vienodai ir tolygiai, lenva sėti.

Mūsų internetinėje parduotuvėje pirkite salotų sėklas už gerą kainą! Užtikriname, kad parduodamų sėklų derliaus kokybe ir teikiama šių daržovių nauda liks patenkintas tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Siekiame pasiūlyti Jums kokybiškų sėklų gera kaina!