Salotos, salotų sėklos

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Salotos, salotų sėklos

Salotos – visose pasaulio šalyse yra vienos labiausiai paplitusių daržovių. Siūlome rinktis iš gausaus, laiko patikrintų, salotų sėklų asortimento, kurios išbandytos auginti Lietuvos klimato sąlygomis. Salotų sėklos sufasuotos į hermetišką, drėgmės, temperatūros pokyčiams, šviesai atsparią polietileno, aliuminio ar popieriaus pakuotę, todėl geriausias salotų sėklų savybes išsaugo nuo sufasavimo iki sėjos.

Salotos maistui vartojamos žalios. Jose gausu mineralinių medžiagų, ypatingai kalio, magnio, geležies, vitamino C, karotino ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų. Salotose mažai kalorijų, cukrų ir organinių rūgščių.

Pasaulyje žinoma apie 100 salotų rūšių. Lietuvoje auginamos lapinės ir gūžinės salotos. Lapinės salotos užaugina tik lapus, bet gūželių nesudaro. Gūžinės salotos užaugina įvairaus dydžio rutulio arba priploto rutulio formos gūželes. Gūžinės salotos turi mažiau karčiųjų medžiagų, ilgiau nevysta nupjautos.

Salotos yra vienmetis, atsparus šalčiui augalas. Salotos labai reiklios dirvai ir šviesai, tačiau jų negalima pertręšti, ypač mineralinėmis trąšomis. Salotoms reikia daug drėgmės, bet drėgmės perteklius taip pat nėra gerai – pradeda plisti įvairios grybinės ligos, pūva apatiniai lapai arba gūželės.

Mūsų internetinėje parduotuvėje pirkite salotų sėklasgerą kainą! Užtikriname, kad parduodamų sėklų derliaus kokybe ir teikiama šių daržovių nauda liks patenkintas tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Siekiame pasiūlyti Jums kokybiškų sėklų gera kaina.