Filtruoti pagal

Svoris

Svoris

  • 0kg - 0,04kg

Kaina

Kaina

  • 0,00 € - 2,00 €

Derlius

Derlius

Sodinimo mėnesiai

Sodinimo mėnesiai

Auginimo sąlygos

Auginimo sąlygos

Kopūstai ropiniai, kopūstų sėklos

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Kopūstai ropiniai, kopūstų sėklos

Ropiniai kopūstai arba vadinamosios kaliaropės (kadangi primena ropes) – paprastojo kopūsto atmaina. Maistui vartojami tiek ovalūs stiebai, tiek ir iš jų augantys lapai. Kaliaropių lapuose maistinių medžiagų netgi daugiau nei pačiuose stiebuose. Skonis panašus į ropių ir baltagūžių kopūstų šerdies skonį. Iš ropinių kopūstų gaminamos salotos, verdamos sriubos, daromi troškiniai, apkepai ar užkepėlės. Galima patiekti kaip garnyrą prie mėsos ar žuvies patiekalų.

Ropiniai kopūstai yra puikus C, B grupės vitaminų, karotino, folio rūgšties, kalcio, fosforo, geležies, vario, magnio, kalio ir seleno šaltinis. Vitamino C turi daugiau nei apelsinai! Kaliaropės turi daug skaidulinių medžiagų, todėl gerina virškinimą. Rekomenduojama vartoti diabetu sergantiems asmenims - reguliuoja cukraus kiekį kraujyje, gerina kraujo apytaką bei mažina kraujospūdį.

Auginti ropinius kopūstus nėra sudėtinga. Kaip ir daugeliui daržo kultūrų, jiems turi reikšmės, kas dirvoje augo prieš juos ir kas auga šalimais. Tinkamiausi ropinių kopūstų priešsėliai – morkos, burokėliai, bulvės, svogūnai, agurkai ir įvairios kitos kultūros, išskyrus kopūstines. Geriausia vieta augti yra ten, kur augo organinėmis trąšomis tręštos daržovės. Ropinius kopūstus galima auginti prieš ir po ankstyvųjų žalumynų.

Gerai auga silpnai rūgščioje arba neutralioje priesmėlio ir lengvo priemolio puveningoje dirvoje. Ankstyvam derliui sėjami kovo mėnesio pirmoje pusėje - į šiltnamį arba dėžutes kambaryje. Vėlesniam derliui sėjami balandžio mėnesį - į dirvą po priedangomis. Rudens derliui sėjami gegužės pabaigoje–birželio pradžioje. Tręšiama tik mineralinėmis trąšomis, kuomet tik daigai prigyja. Derlius renkamas, kai stiebagumbiai išauga iki 6–8 cm skersmens. Vėlyvųjų veislių stiebai užauga iki 10–12 cm skersmens ir yra pjaunami prieš pat šalnas.

Nojaus sėklų internetinėje parduotuvėje parduodamomis ropinių kopūstų sėklomis ir užderėjusiu derliumi liks patenkintas tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Siekiame pasiūlyti Jums kokybiškų sėklų už itin geras ir kiekvienam prieinamas kainasInternetu žiedinių kopūstų sėklas galite pirkti ne tik pigiai, bet ir patogiai. Užtikriname gausų ir sveiką ropinių kopūstų derlių!