Filtruoti pagal

Prieinamumas

Prieinamumas

Kaina

Kaina

  • 0,00 € - 2,00 €

Žydėjimo mėnesiai

Žydėjimo mėnesiai

Augalo aukštis

Augalo aukštis

Tinkama naudoti

Tinkama naudoti

Spalva

Spalva

Sodinimo mėnesiai

Sodinimo mėnesiai

Auginimo sąlygos

Auginimo sąlygos

Begonijos

Begonijos – svogūninės gėlės, gali būti auginamos lauke, kaip vienmetės arba namuose, kaip daugiametės.
Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

BEGONIJOS CAMELIA

Kaina 2,99 €
Availability: Out of stock

Begonijos – yra tikrai puikus gelyno augalas. Žinomos dėl savo įvairovės ir grožio. Gražių raudonų, rasuvų ir baltų atspalvių, sumaišytų su balta spalva, galima panaudoti labai kūrybiškai, todėl begonijos dažnai pasirenkamos masiškai sodinti soduose ir gėlynuose. Šis augalas gali būti auginamas tiek namuose, tiek lauke, jų gražūs ;apai ir žiedai, daro Begonijas populiariais dekoratyviniais augalais.

Išskiriamos yra trys šio augalo rušys: gumbrinės lapinės ir krūminės. Dažniausiai begonijos yra  vienmetės, tačiau pasitaiko ir keletą sezonų žiemojančių  begonijų. Kaikurios demonstruoja pavienius žiedus, turinčios tik vieną žiedlapių eilę, kitos – dvigubus žiedus su daugybe žiedlapių eilių.

Begonijos, kaip kambarinis augalas, turi teigiamą savybę – sugerti įvairius specifinius kvapus ir net nuodingas medžiagas, kurių galima rasti patalpų ore. Daugelis būtent dėl šios priežasties pasirenka šį augalą patalpinti patalpose, kuriose katik buvo atlikta rekonstrukcija, kai dar jaučiamas statybinių medžiagų kvapas ar garai.

Begonijos nemėgsta rudens ar pavasario šalnų, geriausiai auga šiltoje aplinkoje, todėl sodinamos po to, kai nebėra pavasarinių šalnų tikimybės, kada oras atšyla. Sodinimui skirta dirva turėtų būti derlinga, puri ir gerai aeruojama. Molingos dirvos begonijoms netinka, o geriausias kompostas yra lapinis, durpės ar stambiagrūdžio smėlio mišinys.

Pasodinę būkite kantrūs, nes šioms gražuolėms prireiks šiek tiek laiko subręsti, paprastai jos pradeda augti tik prasidėjus vasaros karščiams. Kai begonijos pasodintos, laistykite jas pagal poreikį. Bent kartą per savaitę palaistykite visą šaknų gniužulą. Tarp laistymų leiskite dirvos paviršiui išdžiūti, nes perlaistymas gali sukelti puvinį ir ligas.

Norint, kad gumbai žydėtų anksčiau, juos galima pradėti auginti patalpoje, vazonuose, likus maždaug 8 - ioms savaitėms iki numatomo sodinimo lauke. Tereikia vazono, drėgno auginimo mišinio ir šiltos, saulėtos vietos. Begonijos nenustoja džiuginti savo universalumu ir tuo, kad jų nereikia nupurkšti.

Rinkitės iš daugybės formų, dydžių ir spalvų, ir būsite apdovanoti nuostabiais žiedais ir lapais!

Apsodinti savo darželius kokybiškomis svogūninėmis gėlėmis, kurios vėliau puoš ir džiugins žiedų gausa – dar nebuvo taip paprasta ir patogu! Mūsų internetinėje parduotuvėje www.nojus.lt – platus rudeninių ir pavasarinių gėlių asortimentas už patrauklią kainą!