Filtruoti pagal

Prieinamumas

Prieinamumas

Svoris

Svoris

  • 0,01kg - 0,08kg

Kaina

Kaina

  • 0,00 € - 1,00 €

Augalo aukštis

Augalo aukštis

Derlius

Derlius

Tinkama naudoti

Tinkama naudoti

Sodinimo mėnesiai

Sodinimo mėnesiai

Auginimo sąlygos

Auginimo sąlygos

Žirniai, žirnių sėklos

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Žirniai, žirnių sėklos

Žirniai mus pasiekė iš Senovės Indijos, ten jie buvo laikomi vaisingumo simboliu. Juos, kaip pagrindinį baltyminį produktą, vartojo ir Senovės Graikijoje, Romoje. Patiekalų su žirneliais buvo galima pamatyti tiek ant turtuolių, tiek ant vargšų stalo.

Žirniai populiari ankštinė daržovė. Tai viena seniausiai auginamų kultūrų pasaulyje, pasižyminčių dideliu maistingumu. Žirniai valgomi virti ir konservuoti. Subrendusios žirnių sėklos valgomos šviežios ar derinant jas su kitais patiekalais. Žirniuose gausu angliavandenių, baltymų, kalcio, fosforo ir geležies. Pagal maistingųjų medžiagų kiekį, žirniai prilygsta mėsos ir žuvies gaminiams.

Žirnių auginimas nėra sudėtingas. Žirnių sėklos sėjamos anksti pavasarį, drėgnoje, nerūgščioje dirvoje. Priklausomai nuo rūšies, sėklos sėjamos paliekant pakankamai erdvės, kad išaugę turėtų pakankamai vietos keroti. Aukštų žirnių stiebus turėtų prilaikyti į žemę įkasti mediniai kuoliukai, vytelės. Žirniai yra jautrūs piktžolėms, todėl jos turi būti naikinamos.

Šiomis dienomis yra daugybė žirnių rūšių: šparaginiai, gliaudomieji, ankstyvieji, vėlyvieji, aukšti ir žemi. Kiekvienas gali pasirinkti norimą rūšį ir veislę. Žirnių sėklos subręsta rugpjūčio mėnesį. Nesubrendusius žirnelius geriausiai tinka konservuoti ir šaldyti. Labai svarbu laiku nuimti, konservuoti skirtus žirnius.

Mūsų internetinėje parduotuvėje parduodamomis žirnių sėklomis ir gausiu derliumi liks patenkintas tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Siekiame pasiūlyti Jums kokybiškų žirnių sėklų gera kaina. Internetu žirnių sėklas galite pirkti ne tik pigiai, bet ir patogiai - vos kelių mygtukų paspaudimu. Džiaukitės maistingais ir gaiviais žirniais visą vasarą!