Žirniai apvalieji Kleine Rheinlanderin 20g
Žirniai mus pasiekė iš Senovės Indijos, ten jie buvo laikomi vaisingumo simboliu. Juos, kaip pagrindinį baltiminį produktą, vartojo ir Senovės Graikijoje, Romoje. Patiekalų su žirneliais buvo galima pamatyti tiek ant turtuolių, tiek ant vargšų stalo.
Žirniai populiari ankštinė daržovė. Tai viena seniausiai auginamų kultūrų pasaulyje – maistingas ir sveikas maisto produktas. Turintys daug naudos organizmui dėl savo maistingųjų medžiagų turinio, jie turtingi skaidulomis, kurios padeda palaikyti tinkamą virškinimo sistemą, reguliuoja žarnyno veiklą ir gali prisidėti prie sveiko svorio mažinimo arba jo palaikymo. Mažas glikeminis indeksas gali padėti reguliuoti kraujo cukraus lygį. Tai ypač svarbu žmonėms, kuriems reikia kontroliuoti cukrinio diabeto simptomus. Na, o esantys antioksidantai juose – pagalba apsaugoti kūną nuo laisvųjų radikalų poveikio, kuris gali sukelti ląstelių pažeidimus ir lėtines ligas. Žirniuose gausu angliavandenių, baltymų bei svarbių vitaminų, tokių kaip folio rūgžtis, vitaminas C, vitaminas K ir mineralų, įskaitant geležį, magnį ir fosforą. Puikus augalinis baltymų šaltinis, baltymai yra esminės maistinės medžiagos, būtinos organizmui ląstelių auginimui, atstatymui ir daugeliui kitų funkcijų. Pagal maistingųjų medžiagų kiekį, žirniai prilygsta mėsos ir žuvies gaminiams, todėl jie dažnai naudojami kaip mėsos pakaitalas vegetarams ir veganams.
Žirniai valgomi švieži, virti, konservuoti ar derinami su kitais patiekalais. Puikus ingredientas sriuboms, troškiniams, įtraukiant į įvairias salotas su kitomis daržovėmis ar garnyrams. Įvairios žirnių rūšys gali turėti skirtingus skonį ir tekstūrą, todėl galite drąsiai eksperementuoti su skirtingais receptais, kad atrastumėte savo mėgstamiausią būdą paruošti šią maistingą daržovę.
Žirnių auginimas nėra sudėtingas. Žirnių sėklos sėjamos anksti pavasarį, drėgnoje, nerūgščioje dirvoje. Prieš sodinant galite pageritni dirvą pridedant komposto arba kitų organinių medžiagų. Jiems taip pat reikia daug saulės, todėl sodinimui reiktų pasirinkti vietą, kurioje augalai gautų bent 6-8 valandas saulės per dieną. Dažniausiai sodinami praėjus šalčio pavojui. Priklausomai nuo rūšies, sėklos sėjamos paliekant pakankamai erdvės, kad išaugę turėtų pakankamai vietos keroti. Labai svarbu palaikyti dirvą drėgną, ypač sėklų sėjimo ir daiginimo laikotarpiu. Pagelbėkite žirniams augant, jų stiebus turėtų prilaikyti į žemę įkasti mediniai kuoliukai, vytelės. O kadangi yra jautrūs piktžolėms, jos turi būti naikinamos. Žirnių auginimas gali būti naudingas dirvožemio kokybei, nes jų šaknys sugeba fiksuoti azoto dujas, padedant kitoms augalų rūšims.
Šiomis dienomis yra daugybė žirnių rūšių: šparaginiai, gliaudomieji, ankstyvieji, vėlyvieji, aukšti ir žemi. Kiekvienas gali pasirinkti norimą rūšį ir veislę. Žirnių sėklos subręsta rugpjūčio mėnesį. Nesubrendusius žirnelius geriausiai tinka konservuoti ir šaldyti. Labai svarbu laiku nuimti, konservuoti skirtus žirnius.
Mūsų internetinėje parduotuvėje parduodamomis žirnių sėklomis ir gausiu derliumi liks patenkintas tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Siekiame pasiūlyti Jums kokybiškų žirnių sėklų gera kaina. Internetu žirnių sėklas galite pirkti ne tik pigiai, bet ir patogiai - vos kelių mygtukų paspaudimu. Džiaukitės maistingais ir gaiviais žirniais visą vasarą!