Barkodas: 4772032004078  
Kiekis: 5 g  


EKO Cukriniai žirniai "Norli"

Vidutinio ankstyvumo veislė. Ankštys labai saldžios, tamsiai žalios spalvos, kai jos užauga iki 5-6 cm ilgio. Norint ilgesnį laiką mėgautis derliumi, sėjama kas tris savaites nuo kovo iki birželio mėnesio. Ankštis tinka šaldyti.

EB taisyklės ir standartai Kategorija ST

LT-EKO-001

ES Žemės ūkis

SERTIFIKATAS

4772032004078
2020-01-16

Charakteristikos

Lotyniškas pavadinimas
Pisum sativum L.
 • VISKAS, KĄ REIKIA ŽINOTI, APIE ŽIRNIŲ SĖJĄ BEI AUGINIMĄ

  Žirniai – itin naudingi mūsų organizmui: juose gausu vitaminų C, PP, B1, B2, karotino, kalio, magnio, geležies, aminorūgščių. Žirniai kaip ir kitos ankštinės daržovės turi daug baltymų, yra maistingos, todėl rekomenduojamos dietinei mitybai. Taip pat žirnius, ypač ankstyvus ir šviežius, mėgsta vaikai. Todėl tikrai verta žirnius auginti savo darže. Dalinamės patarimais, kaip sėti ir auginti žirnius.

  Kur ir kaip sėti žirnius?

  Žirniai nėra reiklūs gruntui, jie auga beveik bet kokiame dirvožemyje, tačiau rūgščias dirvas rekomenduojama kalkinti. Geriausia žirnius sėti ten, kur prieš tai augo bulvės, kopūstai, pomidorai, moliūgai, o toje pačioje vietoje žirnius auginti galima tik kas ketverius metus. Svarbiausia žirnius sėti saulėtoje vietoje, vengti aukšto gruntinio vandens, nes žirnių šaknys prasiskverbia iki metro gylio ir daugiau.

  Prieš sėją žirnius rekomenduojama paruošti: laikyti drėgname skudurėlyje arba mirkyti vandenyje 12–18 valandų, kas 3–4 valandas pakeičiant vandenį. Žirniai yra ilgadieniai augalai, todėl juos sėti geriausia nuo balandžio pabaigos iki birželio pradžios.

  Padarykite 5–7 cm gylio vagas, tarp jų palikite 50–60 cm atstumą, į vagas įterpkite komposto. Paruoštos vagos gylis turi būti 3–5 cm. Žirnius sėkite maždaug kas 6 cm. Sėklas apiberkite žeme ir šiek tiek prispauskite. Žirnių daigai pasirodo po 10–14 dienų.

  Kaip auginti žirnius?

  Žirnius, ypač pasėtus vėliau, labai mėgsta paukščiai, todėl pasirodžius daigams rekomenduojama ant jų užmesti tinklą, įtempti virves arba vielą – tai puiki apsauga nuo paukščių.

  Žirniams svarbu puri dirva, todėl, kai daigams sueina dvi savaitės, jau galima juos apkaupti ir dirvą supurenti. Taip pat, kai žirniai paauga iki 8–10 cm aukščio, juos reikia patręšti.

  Ne mažiau svarbu žirnius laistyti, tačiau jokiu būdu neperlieti. Laistykite dažnai, bet negausiai. O kai pradeda bręsti vaisiai, laistykite gausiau.

  Kad žirnių krūmai nevirstų ir nepūtų nuo drėgmės pertekliaus, esančio ant dirvos paviršiaus, gerai vėdintųsi ir nestokotų saulės šilumos, pasirūpinkite atramomis ir pririškite krūmus prie jų. Tai darykite dar iki žirnių žydėjimo.

  Galiausiai, nepamirškite, kad nuo stiebų būtina nuskinti peraugusias ir perdžiūvusias, taip pat pažeistas žirnių ankštis, nes jos sulėtina jaunų ankščių augimą ir vystymąsi. Taip pat sunokusį derlių rekomenduojama skabyti kasdien, taip padidės žirnių derlingumas.

  Taigi, paskubėkite sėti žirnius, nes juos mėgsta visi, jie naudingi mūsų organizmui, yra nesunkiai auginami ir plačiai naudojami.

   

PANAŠIOS PREKĖS