Filtruoti pagal

Svoris

Svoris

  • 0,001kg - 0,01kg

Kaina

Kaina

  • 0,00 € - 3,00 €

Derlius

Derlius

Sodinimo mėnesiai

Sodinimo mėnesiai

Auginimo sąlygos

Auginimo sąlygos

Kopūstai žiediniai, kopūstų sėklos

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Kopūstai žiediniai, kopūstų sėklos

Žiediniai kopūstai arba kalafiorai – tai bastutinių šeimai priklausančios daržovės, kilusios iš Kipro salos. Maistui naudojami švieži žiedai ir žiedkočiai. Puikiai tinkantys įvairioms salotoms, sriuboms, garnyrui ar tiesiog kaip užkandžiai, žiediniai kopūstai išties nustebins savo savybėmis sveikatai. Vos vienoje šios daržovės porcijoje yra 77 proc. rekomenduojamos vitamino C dienos normos. Vertinami dietologų, turi daug vitaminų (C, B1, B2, K) ir mineralinių medžiagų (kalio, kalcio, geležies). Žiediniuose kopūstuose mažiau ląstelienos, jie geriau virškinami nei įprasti gūžiniai kopūstai.
Žiediniuose kopūstuose esantis vitaminas B ir cholinas – tai du smegenų veiklai itin svarbūs vitaminai, todėl valgant žiedinius kopūstus pagerėja atmintis, gerinama inkstų veikla.

Žiediniai kopūstai yra reiklūs dirvai. Geriausiai auga humusingoje ir gerai sukultūrintoje lengvo priemolio dirvoje. Nemėgsta užmirkusių dirvų, o palankiausia temperatūra augti yra 15–20°C. Geriausia žiedinius kopūstus sodinti po bulvių, agurkų, ankštinių daržovių. Reiklūs trąšoms ir vandeniui. Ankstyvam sodinimui patariama daigus užsiauginti dėžutėje. Vėlesniam sodinimui, žiedinius kopūstus galima sėti tiesiai į dirvą, balandžio pabaigoje–gegužės pradžioje. Sėklos įterpiamos apie 1 cm gylyje. Prigijusius žiedinių kopūstų daigus rekomenduojama apkaupti, kadangi taip sustiprinama šaknų sistema. Norint užauginti gerą derlių, reikia nuolatos purenti dirvą, kad į ją patektų oras. Papildomas tręšimas organinėmis ir mineralinėmis trąšomis taip pat leidžia tikėtis gausaus žiedinių kopūstų derliaus. Derlius rudenį nuimamas prieš šalnas.

Vidutinio vėlyvumo, ankstyvi ar vidutinio ankstyvumo žiediniai kopūstai – tereikia išsirinkti! Parduodamomis žiedinių kopūstų sėklomis ir būsimu derliumi liks patenkintas tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Siekiame pasiūlyti Jums kokybiškų daržovių sėklų už itin geras ir kiekvienam daržininkui prieinamas kainas! Džiaukitės gausiu,sveiku ir kokybišku žiedinių kopūstų derliumi!