Porai, porų sėklos

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Porai, porų sėklos

Porai yra dvimečiai augalai, giminingi svogūnams. Žmonėms, mėgstantiems intensyvų skonį ir kvapą — poras yra tinkamiausia daržovė. Porai yra pavasariniai augalai, todėl sodinami gegužės pradžioje, tačiau porų sėklos sėjamos jau kovo mėnesį. Vėlai rudenį porai, kaip ir svogūnai, nukasami ir yra tinkami laikyti sandėlyje ar rūsyje. Poras labai mėgiamas dėl vitaminų ir mineralų. Juose gausu kalio, magnio bei vitamino C. Poras naudojamas įvairių patiekalų gamyboje. Porais pagardinamos sriubos, salotos, troškiniai. Neretai porai naudojami patiekalų puošimui ir dekoravimui. Porus ruošiant maistui, juos reikia labai gerai nuplauti, nes tarp lapų būna daug žemių, taip pat pašalinti suvytusius lapus ir sukietėjusias jų dalis. Lietuvoje populiariausi ir dažniausiai auginami daržiniai porai.

Porai auginami pakankamai drėgnoje, derlingoje, iš rudens mėšlu patręštoje, giliai suartoje priemolio dirvoje. Jiems netinka rūgščios dirvos. Gerai auga patręšus kompostu bei azoto trąšomis. Dauginami sėklomis, kovo viduryje - sėjant jas į šiltadaržius arba dėžutes.

Išaugusius porų daigus, pavasarį reikia persodinti į lysves lauke. Pirmaisiais metais išauga lapai su netikru stiebu, kuris yra vartojamas maistui. Norint, kad stiebas būtų švelnesnio ir malonesnio skonio, augalą reikia periodiškai apkaupti, papilant žemių iki lapų.

Nojaus sėklų elektroninėje parduotuvėje, įvairias porų sėklas galite pirkti ne tik pigiai, bet ir patogiai - vos kelių mygtukų paspaudimu!