Filtruoti pagal

Prieinamumas

Prieinamumas

Kaina

Kaina

  • 1,00 € - 153,00 €

Vejų sėklos

Niekas kitas taip nedžiugina akių, kaip žalia ir išpuoselėta veja. Sodas ar kiemas, kuriame auga veja - atrodo gražus ir tvarkingas. Idėja puoselėti kraštovaizdį ir rūpintis aplinka kilo prieš daugelį metų, ši tradicija išliko iki šių dienų. Vejos auginimas reikalauja nemažai pastangų, tačiau tobula namų aplinka to verta.
Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Dekoratyvinės vejos puošia ne tik namų sodus ar kiemus, bet ir parkus bei miestų aikštes. Šiomis dienomis vejos sėklos padengia didelius miestų ir miestelių plotus. Žmonės stengiasi rūpintis savo aplinka, ją puošti ir gražinti. Net ir tie, kurie neturi pakankamai laiko vejos priežiūrai, gali ją auginti. Tereikia pasirinkti tinkamas vejos sėklas. Svarbu nepamiršti, kad kai kurios vejos sėklos yra reiklios dirvožemiui, todėl prieš sėją, reikia tinkamai paruošti žemę ir nepagailėti trąšų.

Norėdami pasirinkti tinkamą vejos sėklų mišinį – pasirinkite jį pagal paskirtį: mažiau prižiūrimiems plotams, pvz. paežerėms, pakelėms, lengvoms dirvoms ir šlaitams ar daugiau priežiūros reikalaujančioms – sportinėms aikštėms, žaidimų aikštelėms; vietoms šešėlyje; soduose, gėlynuose; gyvenamųjų namų kiemų apželdinimui; parkams, miesto objektams ir pan.

VEJŲ SĖKLŲ MIŠINIŲ PALYGINIMAS

Sėja
Sėjai tinkamiausias metas pavasarį, kada pakanka drėgmės, dirva gerai įšilusi – sėklos sudygsta greitai, be to, žolę ne taip intensyviai puola piktžolės. Per vėlai pasėjus teks pasirūpinti, kad auganti veja nekentėtų nuo vandens trūkumo. Nepamirškite, kad iki sėjos turi būti įrengta drenažo sistema ir nutiesti vamzdynai, elektros linijos, takeliai, laistymo sistemos ir kt.
Sėklos paskleidžiamos visame plote kuo tolygiau. Tai daroma nevėjuotą dieną. Žinodami, kiek sėklų reikės visam plotui, jas padalykite į dvi dalis: pirmąją išbarstykite eidami viena kryptimi išilgai, antrąją – kita kryptimi skersai. Pasėtos sėklos įterpiamos sekliai grėbliu. Patartina voluoti – tai pagreitina dirvoje esančių sėklų dygimą. Veja atrodys dekoratyviai, jei po sėjos bent dvi tris savaites sėkloms užteks drėgmės.

Priežiūra
Kiekvienas norime, kad veja žaliuotų ir džiugintų mus viso sezono metu, viskas ir liks tik noru, jei pasodinę ją, imsite ir apleisite – tinkama priežiūra yra būtina sąlyga gražiai, estetiškai vejai. Pavasarį veją būtina aeruoti, saugoti nuo samanų ir piktžolių, laiku ir reikiamu aukščiu pjauti, papildomai tręšti, o esant sausringam laikotarpiui privalu optimaliai laistyti.
Kuomet veja pasensta, pavasarį ji užberiama derlingu juodžemiu, į kurį pasėjama naujos žolės sėklų. Jeigu vejoje atsiranda plikų ar pažeistų vietų, paprastai jos ištaisomos, išpjaunant pažeistą vietą ir įklojant naują velėnos lopą. Taip pat atsiradus įdubimams ar iškilimams, jie turėtų būti išlyginti.

Tręšimas
Veją, priklausomai nuo žolės tipo, laistymo galimybių ir naudojimo intensyvumo, reikia tinkamai tręšti. Sodo veją trąšomis, kurių sudėtyje yra azoto, paskutinį kartą tręšti reikia ne vėliau nei rugpjūčio pabaigoje, bet jei veikliosios medžiagos trąšose mažiau nei 10 proc., tręšti galima ir visą rugsėjį.
Jei turite įsirengę automatinę laistymo sistemą, maistinės medžiagos intensyviau nuplaunamos, todėl tręšimo laikas kiek pailgėja. Taip pat yra ir tuomet, kada veja labai intensyviai naudojama, pavyzdžiui, futbolo stadione – tokiose vietose veja tręšiama dar ir spalio mėnesį.
Rugsėjį ir spalį geriausias laikas veją tręšti trąšomis, kurių sudėtyje yra kalio. Tokios trąšos stiprina augalus, padeda jiems sukaupti reikalingų maistinių medžiagų ir pasiruošti ekstremalioms sąlygoms žiemą.

Reikiamus vejos sėklų mišinius rasite mūsų internetinės parduotuvės kataloge. Pirkite kokybiškas vejos sėklas ir džiaukitės estetiškai atrodančia, prižiūrėta aplinka!

Norimas vejos sėklas rinkitės pagal tikslius pavadinimus, pateiktas nuotraukas ir detalius aprašymus. Apie vejos auginimą, priežiūrą, tręšimą taip pat galite pasiskaityti ant sėklų pakelio nugarėlės. Siūlomoms vejos sėkloms taikome akcijas, įvairias nuolaidas, tad pasinaudoti gera kaina – būtina! Pirkti sėklų mišinius internetu galite pigiai ir vos kelių mygtukų paspaudimu. Užtikriname aukščiausią vejos išvaizdą ir kokybę, subalansuotą mišinių sudėtį, kuri tikrai neapvils!