Kiekis: 10 kg

Laukinių gėlių ir žolelių mišinys pievoms su vejų žolėmis
Šis laukinių vienmečių bei daugiamečių gėlių, žolelių, vejos žolių ir dobiliukų mišinys tinkamas sėti bet kurioje vietoje kur norima turėti žydinčią lauko pievą bei per kelis metus susiformuoja į daugiametę pievą su gražia ir spalvota flora. Žydinti pieva pritrauks drugelius bei bites. Šią gėlių pievą reikia pjauti tik du kartus per metus, pirmą kartą ankstyvą pavasarį ir antrą kartą – rugsėjį.
Sėjos norma: 10g/m2

Sudėtis:

5% Paprastosios smilgos (Agrostis capillaris L.),
1% Kvapiosios gardūnytės (Anthoxanthum odoratum L.)
15% Šiurkštieji eraičinai (Festuca trachyphylla L.)
5% Stačioji dirsė (Bromus erectus L.)

10% Raudonieji kuokštiniai eraičinai (Festuca rubra com L.)
5% Pašariniai motiejukai (Phleum pratense L.)
5% Aukštoji avižuolė (Arrhenatherum elatius L.)
2% Sėjamasis esparcetas (Onobrychis sativa L.)
1% Purpuriniai dobilai (Trifolium incarnatum L.)

1% Paprastasis gargždenis (Lotus corniculatus L.)
5% Pievinės miglės (Poa pratensis L.)
30% Raudonieji ilgašakniastiebiniai eraičinai (Festuca rubra rubra L.)
15% Laukinių gėlių ir žolelių mišinys (daugiau nei 40 skirtingų veislių)veja, vejos sėklos, vejos sėkla, vejų sėklos, sėklos vejai, vejoms, žolių sėklos, žolės sėkla, dekoratyvinė veja, dekoratyvinė žolė

4011239300508
 • 9 svarbios sodininkystės tendencijos 2023 metais

  2023 m. dominuos žydintys kambariniai augalai, žolelių sodai ir džiovintos gėlės.

  Tikimasi, šiais metais sodininkai, labiau nei bet kada anksčiau, sodininkaus atsižvelgdami į gamtą ir aplinką, nes ši tendencija kasmet vis labiau plinta. Daugiausia dėmesio skiriama planetai draugiškai sodininkystei. Toliau populiarės naujoviški tvarūs auginimo būdai, skatinamas laukinių gyvūnų lankymasis savo sklype ir vandens taupymas.

  Daugės raudonskruosčių obuolių, kurie dėl aukštos praėjusios vasaros temperatūros tapo saldesni ir dar sodresnės spalvos. Sode dominuos raudonų, violetinių ir geltonų atspalvių mišinys. 2023 metų spalva: Viva Magenta – ryški, šalta, rausvai raudona.

  1. Žydintys kambariniai augalai

  Prognozuojama, kad 2023 m. klestės neįprasti žydintys egzotiniai augalai (pvz. Juka), įskaitant Cymbidium ir Dendrobium orchidėjas.

  2. Regeneracinė sodininkystė

  Labai svarbu sukurti tinkamas buveines, kuriose laukiniai gyvūnai rastų prieglobstį ir maisto. 2023 m. vis daugiau sodininkų ieškos aplinkai draugiškų komposto alternatyvų. Populiarės žalioji trąša (sideratai, pvz. garstyčios), kuri papildo dirvožemį maistinėmis medžiagomis bei suteikia buveinių ir maisto laukinei gyvūnijai.

  3. Sodininkystė tampa technologine sritimi

  2023 m. sodininkystė taps skaitmeninė - Prognozuojama, kad sodininkystės entuziastai internete dalysis informacija apie tai, kas vyksta jų sklype, dalyvaus virtualiuose kursuose, planuos ir sodins naudodamiesi programėlėmis. Nesvarbu, ar esate tikras sodo mylėtojas, ar tiesiog mėgstate gėles - tai suteiks papildomos naudos - bus galima sudaryti augalų sveikatos problemų žemėlapius ir formuoti mokslinių tyrimų projektus.

  4. Žolelių sodai

  Šviežios, darže užaugintos žolelės yra būtinos kiekvieno sodininko virtuvėje. 2022 rudenį, palyginti su 2021 m., žolelių sėklų paieškos išaugo beveik 600 proc., o tarp ieškomų veislių populiari klasika - mėtos ir kalendros. Žolelės - tai pigus ir paprastas būdas patiekalams suteikti papildomo skonio. Daugumą prieskoninių žolelių lengva auginti iš sėklų. Žoleles galima sėti kovo-balandžio mėn. patalpose ir balandžio-rugpjūčio mėn. lauke. Daugelis prieskoninių žolelių yra ištvermingos ir daugiametės, todėl jų derlius kasmet gerėja.

  5. Klimatui atsparūs sodai

  Po vasaros karščių ir sausros sodininkai ieškos būdų, kaip ateityje apsaugoti savo erdves nuo ekstremalesnių klimato sąlygų. Populiarūs bus žvyruoti sodai ir „xeriscaping“ (kserioplanavimas) (sodai, sukurti taip, kad ateityje būtų kuo mažiau laistoma), tačiau besikeičiantis klimatas nebūtinai reiškia visiškai kitokią sodų išvaizdą. Sodininkai gali atlikti keletą pakeitimų, kad išsaugotų tą patį įspūdį, pavyzdžiui, gausaus laistymo reikalaujančius augalus pakeis į mažiau reiklesnius.

  6. Vejos keitimas

  Šių metų darbotvarkėje daug dėmesio skiriama vejoms, nes tikimasi, kad sodininkai leis pakraščiuose augti „natūraliai pievai“ - su žolelėmis ir gėlėmis. Griežtai nupjauta veja, be piktžolių - nėra itin palanki laukiniams gyvūnams ir vabzdžiams, todėl ryški 2023 m. tendencija - "gobeleninės vejos". Lengvai sėjama, ją sudaro žemai augantys, tarpusavyje susipynę žydintys augalai, pavyzdžiui, kraujažolės ir juodgalvės, bei žemos laukinių gėlių pievos su vietiniais augalais, pavyzdžiui, geltonosiomis raktažolėmis ir rugiagėlėmis.

  Augalai, kuriuos kai kurie žmonės laiko piktžolėmis, pavyzdžiui, kiaulpienės ir dilgėlės, yra labai naudingi vabzdžiams. Prognozuojama, kad užuot juos išnaikinę, žmonės juos priims dėl jų "gebėjimo įsilieti į žaliąją aplinką".

  7. Žaliasis kraštovaizdis

  Dėl sparčiai augančių kietųjų kraštovaizdžio formavimo priemonių kainų, sodininkai savo sklypą papildys dekoratyviniais augalais. Populiarėja mirtos, žaliosios sienos, gyvatvorės ir vandens telkiniai.

  8. Džiovintos gėlės

  Džiovintos gėlės ir toliau karaliauja kaip viena iš karščiausių namų dekoro tendencijų - ir jos nesitraukia. 2023 m. tikėkitės, kad džiovintos ir sausos gėlės žaviai papildys kambarius puokštėmis, vainikais ar girliandomis. Tarp populiarėjančių tradicijų, įgūdžių ir amatų - natūralūs dažai, šienavimas ir žoliavimas.

  9. Nemylimos gamtos apkabinimas

  Daržininkai domisi tradiciškai nepopuliariomis gyvūnijos rūšimis, dėl netikėtos jų teikiamos naudos. Sulaukiama vis daugiau užklausų apie tai, kaip paskatinti savo soduose gausiau apgyvendinti laukinių vabzdžių, bestuburių, kurie praeityje patys buvo vadinami sodo priešais, kad jie atsikratytų labiau varginančiomis rūšimis. Tai vapsvos, kurios naikina vikšrus, šliužai, padedantys perdirbti pūvančias medžiagas, ir amarai, kurie yra maistas tokioms mėgstamoms rūšims kaip boružėlės, laumžirgiai ir lakštingalos.

 • Kaip išsirinkti tinkamiausią vejos žolių mišinį?

  Tam, kad aplink namus augantis žaliasis kilimas kasdien džiugintų Jūsų akis, visų pirma reikia jį pasėti. Tvarkinga, vešli, sodrios spalvos veja gali atstoti gėlynus ir sukurti aplinkoje ypatingai atpalaiduojančią nuotaiką.

  Vejos paskirtis

  Ar žinojote, kad vejos paskirtis gali būti įvairi? Tai ne tik žalia pievutė, ant kurios smagu pasivaikščioti basomis kojomis ar surengti pikniką. Prieš pirkdami sėklų mišinį vejai, būtinai apgalvokite:

  1. Jūsų veja tik dekoratyvinė? Ar ant jos bus dažnai vaikštoma? Gal net žaidžiami kokie aktyvūs lauko žaidimai?
  2. kokioje vietoje augs Jūsų veja: šalia namų, sodybos, parke, žaidimų aikštelėje, mieste šalia visuomeninio pastato?
  3. koks bus jos plotas?
  4. tai bus atvira vieta, ar pridengta pastatų, medžių pavėsiu?

  Vejai skirtą sėklų mišinį paprastai sudaro kelių rūšių (dažniausiai 3-5) sėklos. Jei Jūsų pievutė tik dekoratyvinė, iš mišinio užaugs estetiškai atrodantis, tankus, vienodo aukščio kilimas, visai netinkamas dažnam kontaktui su žmonių kojomis. Kaimo sodyboms, vaikų žaidimų aikštelėms ar sode tarp medžių esančioms pievutėms galima drąsiai rinktis universalius sėklų mišinius.

  Poilsio ir pramogų parkams jau reikės mindžiojimui atsparesnio kilimo. Stadionuose, sporto aikštelėse, aktyvaus poilsio ar automobilių stovėjimo vietose sėjamos mindžiojimui atsparios sportinio tipo vejos. Pakelėse, šlaituose ir apsauginėse zonose tinkami greitai dygstantys sėklų mišiniai, iš kurių išauga druskų ir kitokių cheminių medžiagų poveikiui atsparios, tvirtą velėną formuojančios pievutės.

  Pagal savo paskirtį vejos gali būti skirstomos:

  1. rekreacinė - ant tokių pievelių galima poilsiauti, gulėti, degintis, vaikščioti;
  2. dekoratyvinė - tokia veja atrodo labai estetiškai, turi sodrią žalią spalvą, tačiau reikalauja dažno pjovimo ir daugiau priežiūros. Ji nėra skirta pasivaikščiojimams, ja reikia tiesiog grožėtis;
  3. sportinė - tai mindžiojimui ir kitokioms apkrovoms atspari, greitai auganti ir tvirtą šaknyną turinti pievutė;
  4. ekologinė - parkuose ir sodybose dažnai sėjamos vejos, kurių paskirtis išlaikyti didesnę augalų įvairovę;
  5. inžinerinė - tai sėklų mišiniai, skirti, pavyzdžiui, šlaitų sutvirtinimui.

  Kiek saulės šviesos gaus Jūsų veja?

  Sudarant vejų mišinius, sėklos derinamos tokios, kurių poreikiai šviesai, drėgmei ir dirvožemiui būtų labai panašūs. Būtinai išstudijuokite ant vejai skirto mišinio pateiktą aprašymą, kad suprastumėte, jis skirtas saulėkaitai ar pavėsiui. Netinkamai parinktos sėklos tikrai nesukurs jums išsvajoto, akis ir širdis džiuginančio žaliojo kilimo.

  Kokio dydžio pievutė Jums iš tiesų reikalinga?

  Didžiuliai, sodriai žali plotai aplink namus ar sodybas tikrai atrodo labai gražiai, tačiau svarbu įvertinti, jog tokio grožio palaikymui prireiks nemažai Jūsų laiko ir finansinių investicijų. Veją teks dažnai pjauti ir tręšti. Būtinai pagalvokite: gal užteks ir mažesnės pievutės? Taip pat svarbu, kad didesniems plotams rinktumėtės kuo paprastesnės priežiūros reikalaujančias žoles. Rinkitės sėklų mišinius, skirtus atviroms vietoms, parkams ir sodams. Juos nupjauti užteks 2 ar 3 kartus per mėnesį. Vejų būna taip pat ir žydinčių.

  Kuo didesnis vejos plotas, tuo didesnė tikimybė, kad dirvožemis tame plote bus labai įvairus. Dėl šios priežasties verta rinktis mišinius, kuriuose daugiau sėklų rūšių, o ant pakuotės pažymėta, kad jie skirti visų tipų dirvoms.

  Jūsų pievutės reljefas taip pat svarbus

  Suprantama, pievutė nebūtinai privalo atrodyti lygi kaip blynas. Jei norite žaluma padengti kalveles ar jų šlaitus, rinkitės specialiai tam skirtus sėklų mišinius. Į juos patenka augalai, atsparūs nepalankioms sąlygoms, oro taršai, formuojantys tankesnę velėną. Tokių vejų dažniausiai beveik nereikia tręšti, o jų grožį užtikrina dažnas pjovimas.

  Pagalvokite, kiek laiko norite paskirti savo vejos priežiūrai

  Iš skirtingų vejos žolių mišinių ne tik užauga skirtingai atrodančios pievutės. Kai kurios jų bus visai nelepios, nereikalaujančios ypatingos priežiūros, o kitoms teks skirti daugiau dėmesio. Taigi, pagalvokite, norite tos prestižinės, įspūdingai atrodančios, aplink kurią teks dažnai tupinėti, ar verčiau paprastesnė, lengviau prižiūrima.

  Vejoms tinkamos žolės

  Dažniausiai sėklų mišiniuose sutiksime pievines migles, eraičinus, daugiametes svidres (įvairius šių augalų porūšius ir veisles). Skirtingi augalai renkami todėl, kad jei viena rūšis vejoje nunyktų dėl netinkamų sąlygų, kita galėtų užimti jos vietą. Taip pat skirtingai augančios žolės (vienos driekiasi į plotį naujomis atžalomis, o kitos spiečiasi į tvirtus kuokštelius) gali suformuoti tvirtesnę velėną.

  Pievinės miglės dygsta lėtai, todėl joms netinka nuo piktžolių neišvalyta dirva. Šie augalai sukuria dekoratyvų, druskoms, žemam pjovimui ir mindžiojimui atsparų kilimėlį. Eraičinai pakenčia sausras, yra tinkami saulės kepinamoms, nederlingoms vietoms. Nėra labai dekoratyvūs, tačiau labai puikiai žiemoja mūsų klimato sąlygomis. Daugiametės svidrės sužaliuoja labai greitai. Deja, jos nėra atsparios šalčiams, todėl mišiniuose šių žolių sėklų gali būti tik apie 20-30 procentų.

  Be šių paminėtų augalų, mišiniuose, atsižvelgiant į jų paskirtį, dar gali būti saulučių, dobilų ir kitokių žaliųjų priedų.

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS