Filtruoti pagal

Prieinamumas

Prieinamumas

Kaina

Kaina

  • 0,00 € - 4,00 €

Derlius

Derlius

Tinkama naudoti

Tinkama naudoti

Sodinimo mėnesiai

Sodinimo mėnesiai

Auginimo sąlygos

Auginimo sąlygos

Moliūgai, moliūgų sėklos

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Moliūgai, moliūgų sėklos

Moliūgai yra viena laukiamiausių rudens daržovių. Dideli, prisirpę moliūgai dažniausiai auginami maisto ir sulčių gamybai, tačiau neretai moliūgai naudojami maisto dekoravimui. Kaip žinia, moliūgas yra „Helovyno“ simbolis, todėl ir Lietuvoje kasmet daugėja žmonių, auginančių moliūgus namų puošybai. Moliūgai yra vienmečiai augalai, tačiau labai vertinami dėl savo maistingumo ir atsparumo oro sąlygoms. Iš moliūgų gaminami įvairūs troškiniai, sriubos, kepami pyragai.

Moliūgas – tai daržovė, kuri neturi atliekų, jis ypatingas tuo, kad suvartoti galima jį visą, be to, mums ypač naudingos jo sėklos. Sėklos valgomos vienos, dedamos į salotas. Beja puikiai tinka ne tik žmonėms valgyti, bet ir gyvūliams šerti.

Šioje kategorijoje, rasite ne tik moliūgų sėklų sėjimui, bet ir tai pačiai moliūginių šeimos atstovams priklausančių aguročių sėklų. Paprastai žalsvos, baltos arba gelsvos spalvos ir užauga iki  2 – 4 kilogramų, aguročiai iš išvaizdos primena cukinijų ir agurkų hibridą, o maistingumu ir nauda žmogaus sveikatai, neatsilieka nuo moliūgų. Moliūgų sėklos kupinos vitaminų ir maistingųjų medžiagų: baltymų, vitamino B, E, C ir PP. Aguročiai kupini vitaminų A, C, kalio, kalcio, geležies ir magnio. Tiek moliūgai, tiek aguročiai padeda skatinti normalų virškinimą ir išlaikyti sveiką žarnyno veiklą, dėl turimo didelio kiekio vandens gali prisidėti prie organizmo hidratacijos. Beja, moliūgų sėklos stiprina kraujagysles ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje, turi įvairių antioksidantų, tokių kaip beta – karotinas, kuris yra susyjęs su odos ir akių sveikata. Šios sėklos yra puikus energijos šaltinis.

Moliūgai gerai auga trąšioje, turinčioje nors šiek tiek humuso, nerūgščioje, purioje, greitai įšylančioje dirvoje. Dirva moliūgams turi būti giliai įdirbta. Moliūgai mėgsta šilumą, todėl jiems auginti parenkama nuo vėjų apsaugota, gerai apšviesta, saulėta ir šilta vieta. Moliūgai jautrūs šalnoms, todėl sėjami vėlai, praėjus šalčio pavojaus periodui, pradėjus žydėti alyvoms, kada dirva sušyla iki 12–13 laipsnių. Norint išvengti ligų ir kenkėjų, moliūgų negalima sodinti ten, kur augo agurkai, cukinijos, patisonai. Moliūgų yra įvairių rūšių, nuo mažesnių iki galinčių užaugti ir iki pusės tonos, tad prieš sėjant reiktų atsižvelgti į jų rūšį, pasirūpinti, kad moliūgai turėtų pakankamai vietos augti.

Aguročiai taip pat mėgsta šilumą ir drėgmę bei reguliarų laistymą, tačiau norint, kad jie ilgiau laikytūsi ir nepūtų, prieš derliaus nuėmimą bent pusantros savaitės reiktų jų nelaistyti. Daigus sodinti reikia ne mažesniu nei 80 cm atstumu, tam, kad kiekvienas krūmelis turėtų užtektinai ploto maitintis ir augti bei, kad būtų patogu nurinkinėti derlių. Daržovė auga gerai ir labai greit, duodanti didelį derlių kone iki spalio vidurio. Skinti galima, kai jie pasiekia norimą dydį. Skanūs švieži, naudojami salotoms, sriuboms, troškiniams, kepti blynams, įvairiems padažams, galima marinuoti žiemai.

Išsirinkite ir pirkite moliūgų sėklas bei džiaukitės ne tik puikiu derliumi, bet ir plačiu panaudojimu maisto gamyboje, gausiu vitaminų šaltiniu! Mūsų internetinėje parduotuvėje parduodamos moliūgų sėklos išsiskiria aukšta kokybe, gausiai užderėjusiu sveiku vaisių derliumi, todėl patenkintas liks tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Išsirinkti tinkamas moliūgų sėklas padės tikslūs pavadinimai, pateiktos nuotraukos ir informatyvus aprašymas. Siūlome sėklas už itin gerą kainą! Taip pat nuolat taikome įvairias akcijas! Parduotuvėje internetumoliūgų sėklas galite pirkti ne tik pigiai, bet ir vos kelių mygtukų paspaudimu!