Rukola (Siauralapis šatreinis)

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Rukola kitaip dar žinoma kaip gražgarstė yra aromatingas, iš Viduržemio jūros regiono kilęs pipirinis žalias lapinis augalas – geriausia lieknėjančių moterų "draugė" - teigiamai veikia medžiagų apykaitą. Dabar rukola yra plačiai auginama ir naudojama visame pasaulyje ir gana paprastas augalas auginimo ir priežiūros atžvilgiu. Ši žolinė daržovė yra žinoma ne tik dėl savo skonio, bet ir dėl savo maistinių medžiagų turinio, kuris padeda papildyti įvairią mitybą.

Maistinga ir turtinga vitaminais ir mineralais rukola – vitamino C ir jodo šaltinis, didina hemoglobino kiekį kraujyje, šalina cholesterolį ir tonizuoja organizmą. Taip par rukoloje yra vitaminų A, B, K ir E, magnio, cinko, geležies, seleno ir folio rūgžties. Visos šios maistinės medžiagos yra naudingos organizmui, nes palaiko imuninę sistemą, kraujotaką, raumenis ir kaulus, aprūpina antioksidantais ir elektrolitais. Pasižymi šlapimą skatinančiu, antiseptiniu poveikiu. Taip pat gerina maitinančių moterų laktaciją. Liaudies medicinos žinovai, rukolos sultis naudojo opoms, nuospaudoms ir hematomoms gydyti. Beje, šiai salotai priskiriamos ir afrodiziako savybės.

Augalas vienas iš populeresnių prieskoninių žalumynų su intensyviu, karčiu ir pikantišku skoniu. Dažniausiai naudojama kaip prieskonis, tačiau ne ką mažiau puikiai tinka salotoms, dera su įvairiomis lapinėmis bei kitomis daržovėmis, tinka troškinimui, sriuboms, košėms bei padažams. Rukola – puikus garnyras prie pagrindinio patiekalo, taarkim prie mėsos, jos dedama ir į apkepus ar ragu. Maistui geriausiai tinka jauni daržovės lapai bei stiebai, kadangi turi šiek tiek deginantį, kartoką, tačiau švelnesnį, gaivesnį skonį nei peraugę salotų lapai, nors vartojimui tinka ir pastarieji. Rukola yra ne tik skani, bet ir sveiką maistą papildantis ingredientas. Prideda skonio ir aromato patiekalams, o jos maistinė vertė daro ją naudingą sveikai mitybai. Lapuose bei stiebuose daržovė sukaupusi tikrą vitaminų bei mineralų atsargų arsenalą.

Rukolą užauginti nėra sunku, reikia tik trupučio priežiūros ir kantrybės. Jos nemėgsta karščio ir tiesioginių saulės spindulių, todėl patariama sodinti daržo kampe, pavėsyje, o dirva turėtų būti drėgna, prieš sodinimą gali būti šiek tiek patręšta universaliomis trąšomis. Sėjamos yra tiesiogiai į dirvą, paliekant tarpus tarp augalų, kad būtų užtikrintas geras oro cirkuliavimas, geram vystymuisi. Gali būti sėjamos nuo gegužės iki vasaros pabaigos, o jei norite auginti rukolą namuose, sėklas sėkite vėlyvą rudenį ir ankstyvą pavasrį, kad derlių galėtumėte nuimti vasaros pradžioje. Priklausomai nuo veislės, pirmuosius lapelius galima skinti nuo pasėjimo praėjus 3-8 savaitėms. Kad nuolat turėtumėt šviežių lapelių, kas kelias svaites pasisėkite pakartotinai. Rukola yra gana nepretenzinagas augalas, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į optimalias sąlygas, kad ji gerai augtų ir teiktų gausų derlių.

Mūsų internetinėje parduotuvėje rasite ne vieną rūšį rukolų sėklų, tarp kurių ir sėklų juostoje jau su trąšomis. Sėklų juostoje pranašumas tas, kad lemia geresnę daigų kokybę, sudygsta vienodai ir tolygiai, lengva sėti. Džiaugiamės galėdami pasiųlyti platų asortimentą daržovių sėklų. Mūsų tikslas  - pasiūlyti Jums kokybiškų sėklų gera kaina!