Filtruoti pagal

Prieinamumas

Prieinamumas

Svoris

Svoris

  • 0,001kg - 0,1kg

Kaina

Kaina

  • 0,00 € - 4,00 €

Derlius

Derlius

Sodinimo mėnesiai

Sodinimo mėnesiai

Auginimo sąlygos

Auginimo sąlygos

Cukinijos, cukinijų sėklos

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

CUKINIJA DI NIZZA

Kaina 0,49 €
Availability: Out of stock
Cukinijos, cukinijų sėklos

Maistinga ir plačiai auginama daržovė – cukinija. Šių moliūginės šeimos daržovių kilmė siejama su Meksika ir Centrinės Amerikos regionais, buvo auginamos ir naudojamos maistui jau nuo senovės laikų, o šiomis dienomis jos auginamos visame pasaulyje, kur leidžia jų klimatinės sąlygos. Jos yra vertinamos dėl savo maistingumo, universalumo virtuvėje ir lengvumo auginant, todėl tapo svarbia daržovių dalimi įvairiose kultūrinėse virtuvėse.

Cukinijos yra populiarus daržovės tipas, dažnai auginamos šiltnamiuose arba atvirame lauke, greitai augančios ir dažnai gausios derliumi. Daržovė būna įvairių formų: cilindrinės, ovalios ar net kreivos, populiariausios šiai dienai žaliosios ir geltonos. Maistingumu pasižyminčios cukinijos yra gana mažakalorinės daržovės, geras vitamino C, K, B6, folio rūgžties ir mineralinių medžiagų šaltinis.

Dėl savo švelnaus ir neutralaus skonio, daugeliui primenant agurkus arba moliūgus, vandeningos tekstūros cukinijos, leidžia puikiai derėti įvairiuose patiekaluose, gali būti: keptos, virtos, troškintos, naudojamos sriuboms, apkepams arba šaldomos bei koncervuojamos. Jos lengvai ruošiamos, maistingos ir naudingos daržovės, dėl mažo kaloringumo mėgstamos sveikuolių ar su svoriu kovojančių žmonių.

Cukinijas auginti nesudėtinga. Šios daržovės auga derlingoje, nuo vėjų apsaugotoje dirvoje. Sėklos sėjamos kai jau praeina pavasario šalnos ir dirva šiek tiek pašyla. Kadangi šios daržovės mėgsta šilumą, cukinijų sėklas reikėtų sėti saulėtoje vietoje, kurią nuolatos lepintų saulės spinduliai, jei auginsite šiltnamyje būtina sukurti palalankias sąlygas, palaikyti šilumą ir drėgmę. Prieš sėją reiktų paruošti dirvą, įmaišyti komposto ar kitų organinių medžiagų, norint padidinti dirvos derlingumą. Rekomenduotinas ankštinių augalų, svogūnų, pomidorų, ankstyvųjų kopūstų, bulvių, porų priešsėlis. Nuo to priklauso ne tik derlius, vaisių kokybė, bet ir piktžolių, kenkėjų ir jų plitimo kontrolė bei dirvožemyje esančių maisto medžiagų pasisavinimas. Svarbu, kad cukinijų lysvės būtų uždengtos mulčiu. Tinkamiausias cukinijų šaknų dangos storis – 7 cm. Mulčių gali sudaryti šiaudai, žolė, daržo atliekos, lukštai su kompostu, kurie maitina mikroorganizmus ir aktyvina jų veiklą.

Po sėjos laistykite dirvą gerai, kad sėklos būtų sudrėkintos, o po to reguliariai, kad dirva būtų sudrėkinta, tačiau nepermirkursi. Kadangi cukinijos greitai augančios daržovės, būtina reguliariai šalinti piktžoles ir prižiūrėti augalus, kad užtikrintumėte geresnį derlių.

Visumoje, cukinijos yra puiki daržovė sodininkams, kurie vertina sveiką maistą, lengvumą auginant ir galimybę praturtinti savo virtuvės meniu.

Džiaugiamės galėdami pasiųlyti platų asortimentą daržovių sėklų. Mūsų internetinėje parduotuvėje rasite kokybiškų ankstyvų, vidutinio ankstyvumo, vidutinio vėlyvumo cukinijų sėklų, kurių užderėjusiais sultingais vaisiais liks patenkintas tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Mūsų tikslas pasiųlyti Jums kokybiškų sėklų -  gera kaina!  Internetu cukinijų sėklų galite įsigyti ne tik pigiai, bet ir patogiai – sugaišite vos kelias minutes. Mėgaukitės gausiu derliumi ir šviežiomis daržovėmis ant savo stalo!