Kopūstai gūžiniai, kopūstų sėklos

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

Kopūstai gūžiniai, kopūstų sėklos

Gūžiniai kopūstai yra viena iš labiausiai paplitusių daržovių Europoje. Manoma, kad europiečiai juos vartojo 100–50 tūkstančių metų prieš mūsų erą. Senovės laikais žmonės augino įvairias kopūstų veisles dėl jų maistingumo ir galimybės auginti jas įvairiomis klimatinėmis sąlygomis.

Senovės Romoje kopūstas buvo pateikiamas desertui, ir buvo teigiama, kad tai ne tik maistas, bet ir vaistas nuo daugelio ligų. Daugelį amžių kopūstai yra vertinami dėl savo maistinių savybių, derlingumo ir atsparumo.

 

Nors ši daržovė kilo iš laukinio augalo, šiomis dienomis tai viena populiariausių daržovių, auginamų daržuose. Labiausiai paplitęs - gūžinis ir žiedinis kopūstas, žinomi dėl savo aukštos maistinės vertės, kurią lemia daug vitaminų, mineralinių medžiagų ir antioksidantų. Puikus vitamino A, K, C, B6, folio rūgžties, kalcio, geležies ir kitų svarbių vitaminų, antioksidantų ir skaidulų, kurios prisideda prie virškinimo sistemos šaltinis. Gūžiniai kopūstai yra mažo kaloringumo, todėl tai puikus pasirinkimas tiems, kurie siekia palaikyti sveiką svorį arba jo numesti. Vartojant juos reguliariai, galima sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką, stiprinti imuninę sistemą ir kovoti su ligomis. Tiek žiediniai, tiek gūžiniai kopūstai gali būti vartojami švieži ir atitinkamai paruošti. Gūžiniai kopūstai yra ne tik skanūs, bet ir naudingi sveikatai, todėl juos įtraukti į įvairius patiekalus gali būti puiki sveikos mitybos strategija!

 

Kopūstų auginimas nėra sudėtingas. Šios daržovės mėgsta vandenį praleidžiančią, sunkesnę, drėgną dirvą. Pavasarį dirvą, skirtą sodinti kopūstus, reikėtų patręšti. Priklausomai nuo rūšies, kopūstų sėklos kurį laiką daiginamos ir tik vėliau sėjamos lysvėje. Gūžinių ir žiedinių kopūstų sėklos skiriasi, todėl sėja ir daigumas pasižymi skirtingomis savybėmis. Kopūstai mėgsta drėgmę - būtinas nuolatinis laistymas.

 

Nojaus sėklų internetinėje parduotuvėje rasite įvairių gūžinių kopūstų sėklų. Raudonieji ir baltieji, vėlyvi, ankstyvi ar vidutinio ankstyvumo gūžiniai kopūstai – tereikia išsirinkti!

 

Džiaugiamės galėdami pasiųlyti platų asortimentą daržovių sėklų, kurių užderėjusiu derliumi liks patenkintas tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Siekiame pasiūlyti Jums kokybiškų gūžinių kopūstų sėklų - gera kainaInternetu gūžinių kopūstų sėklas galite pirkti ne tik pigiai, bet ir patogiai - sugaišite vos kelias minutes. Džiaukitės gausiu gūžinių kopūstų derliumi!